ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.04.2010
GR. VÂRSTĂ: sub 20 ani
ÎNSCRIS: 07.04.10
APR-2010
2 AD. + 1 copil 14 ani COPII

Sunt pretentioasa, dar sunt multumita!

Am petrecut pastele impreuna cu familia la acest hotel si va voi spune asa per total lucrurile bune si rele. O sa incep cu cele rele intrucat sunt f putine...

Rele:

-Hotelul nu este pe plaja, ci se trece pe un podet de lemn cam saracacios (aveti grija la picioare sa nu nimeriti in vreun cui). Dar plaja este f mare si mult mai frumoasa ca la noi. Intrarea in mare este liiina iar apa este limpede.

-Pe timpul zilei te cam plictiseai cel putin acum in extrasezon, deoarece muzica nu puneau ca sa ai ce asculta, si afara la mese cat puteai sa stai si sa bei??

-Erau cam putine mese si scaune pentru cat de mare este hotelul si pentru cat de multa lume e adica la masa cel putin umblam cam 10 min sa gasim o masa sau chiar trebuia sa o ochim pe cea la care termina de mancat cel mai repede si sa stam pe langa ea ca sa avem unde sta...

-Ideea cu locul amenajat cu nisip la un metru de piscina este foarte proasta chiar si in extrasezon deoarece copiii care se joaka acolo in nisip o sa mai nimereasca si prin piscina. Din acest motiv curatau piscina cu un aspirator special in fiecare seara pentru ca era pliiiin de nisip deci imaginati-va ce este acolo vara cand e aglomerat si nu sunt nici dusuri ca sa se spele plodu dupa ce iese de la nisip deci ce face? cu tot cu nisip se arunca in piscina nu? ca nu cred eu ca mamika il duce pana in camera sa il spele si mai apoi vine inapoi la pisicina: | si nu numai piscina se umple de nisip ci si astfaltul din jur asa ca aveti grija pe unde calcati; )

-Sucuri prea putine si proaste. De cele de la dozator sa nu va atingeti deoarece sunt apa chioara si iti fac si greatza. Daca vreti suc cereti Nonalcoolic cokteil ca e mai bun ala makar are gust. Sucurile acidulate de la dozator sunt si ele proaste deoarece sunt ffffffffffffffffffff acidulate si nu au niciun gust.

-Prea multi tarani romani!

-Parcarea este cu plata desi este a hotelului ceea ce mi se pare absurd si este si destul de inghesuita. Noi am fost nevoiti sa o tinem in strada iar altii au fost directionati catre o parcare de la alt hotel care nu era deschis dar la care statea un tigan care cred ca era tot de la Iberostar si cerea bani de parcare deci...

Cam atat cu lucrurile rele.

BUNE:

-In camera se facea zilnic curat totu schimbat (prosoape asternut fete de perne etc). In fiecare zi ne surprindeau cu cate o forma facuta din prosoape pe pat (lebede, flori, camasa cu cravata, barcutza etc) ceea ce ne-a facut o mare placere.

-Staful ffff prietenos si tot timpul la dispozitia noastra. Nu se uitau urat daca stateai cu picioarele pe masa (ca romanii asta faceau) sau daca scuipai seminte pe jos (ca asta faceau).

-Camerele SUUUUUPER mari deci cand am intrat in camera aia am ramas masca... In camera standard patul copilului este spearat de o nisa de cel dublu al parintilor ca acesta sa nu vada ce se intampla acolo: >... f inteligent. bravo lor.

-Mancarea fff buna nu am avut nicio problema. pe toate gusturilor salatele sunt extraordinare iar inghetata nu trebuie sa o ratati deoarece inghetata atat de buna ca aia nu am mai mankat in viatza mea...

-Echipa de animatie toata ziua incercau sa distreze lumea chiar daca nu prea le reusea deoarece romanii nu prea le au cu astea. Seara la 8 era discoteca pentru copii iar la 9 era spectacolul pentru adulti dar nu era cine stie ce se proateau si ei pe scena dar macar se chinuiau. Adica in ultima zi cand mai ramasesem doar noi si inka vreo cateva familii (echipa de animatie era mai numeroasa decat noi) ei tot au facut spectacol si si-au batut capul ca noi sa nu ne plictisim ceea ce nu cred ca o sa se intample vreodata la noi... Adica totusi iti ia timp si chef si energie sa faci acele spectacole si ei s-au straduit BRAVO LOR!!!

-Hotelul ffff curat nu am vazut o pata pe jos sau ceva de genu... Bine in camera era una dar era facuta de mine: D

-Pentru fete: barmanii si cei de la animatie erau ffff draguutzi cred ca au fost alesi speciali deoarece nu imi puteam lua ochii de la ei.

-Cei de la animatie sunt fff prietenosi si educati intrucat intr-o seara noi jucam remi si a venit Vladimir (de la animatie) si ne-a intrebat: Pot sa stau jos? Imi permiteti? NU va deranjez vreau doar sa privesc sa invat si eu cum se joaka. Si l-am lasat si i-am si explikat si la sfarsit ne-a multumit si l-am intrebat despre statiunea Duni si a zis ca este f frumos si ca merita vazut si ne-a mai reomandat si nijte munti ff frumosi si ne-a zis sa nu ne aruncam niciodata la muntii mari la care se duce toata lumea deoarece cei mici au mult mai multe de aratat. Adica stiu cum sa isi promoveze tara, stiu cum sa iti atraga atentia si stiu ce sa zica atunci cand deschid gura.

-la receptie au niste bomboane extraordinat de bune sa nu le ratati!

-Internetul este 3 leva jumate de ora sau 5 leva o ora adika 10 lei ora sau 6 le jumatate de ora.

Mi-a placut foarte mult acest hotel. Pot spune ca daca ar fi fost pe plaja si ar fi avut putin mai multa mancare ar fi putut fi fara nicio problema de 5 stele. Spre deosebire de noi, ei stiu cum sa isi promoveze tara, cum sa o prezinte intr-un mod placut ceea ce noi nu facem niciodata...

Ei ne fac oferte la hoteluri mari luxooase frumoase cu piscine de te saturi si ai nostri ne zic ca s-a deschis telegondola de la mamaia mai devreme: | ca mult imi pasa mie de cabinuta aia care acusi cade. Adica lor le pasa de ce cred ceilalti despre tara lor si daca cineva zice ceva raw incearca sa rezolve ca mai apoi sa zica de bine... Ei au ditamai litoralul si arata tot perfect si noi avem 100 de km si arata oribil... Dar ce sa mai zic

Va recomand acest hotel deoarece este ff bun si nu ne-a suparat cu absoult nimic este un hotel la care nu ne-am enervat cu nimic... sunt ff pretentioasa si nu ma multumesc cu putin dar acest hotel chiar mi-a palcut: X

Trimis de Anduise in 10.04.10 11:03:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Am fost in Nisipurile de aur la hotelul Sunrise Excelsior.

VIZUALIZĂRI: 4507 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Anduise); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [10.04.10 11:20:25]

Deci se poate si la primul review, felicitari pentru descrierea ta. Ma uluieste faptul ca tu ai putut sa dai atatea explicatii in primul tau rev si altii (ca si mine defapt) in primele rev scriu doua randuri cu a fost bine, ma intorc!

Din ceea ce ai scris am dedus ca tu ai 14 ani, multi inainte si multe review-uri cel putin ca acesta pe site-ul amfostacolo.ro!

[10.04.10 11:26:42]

multumesc frumos

pepsi70ro
    [10.04.10 11:35:33]

Bine ai venit pe site!

Felicitari pentru primul review, pe cat de complet pe atat de explicit in ceea ce priveste amanuntele referitoare la hotel, nu foarte multi reusesc sa sintetizeze atat de bine asa cum ai facut tu, mai ales la primul review.Bravo! Ai votul meu!

Costi
    [10.04.10 12:17:05]

Bine ai venit pe site.

Deşi spui că eşti pretenţioasă, eşti cu siguranţă şi indulgentă (deşi cele două noţiuni se cam bat cap în cap), din moment ce, în ciuda celor câteva rele, ai dat punctaj maxim peste tot, cu excepţia distracţiei şi relaxării.

Pe de altă parte, trebuie să spun că eşti foarte curajoasă, dacă, la nici 20 de ani, te-ai încumetat să mergi singură (mă rog, cu un copil de 14 ani, probabil frate), cu maşina până acolo.

Suma de 360 euro a fost pentru o persoană, sau pentru două?

[10.04.10 12:22:35]

Nu nu nu eu sunt copilul am 14 ani si am fost cu parintii iar suma de 360 de EURO am platit-o pentru toti adik doi adulti si un copil adica eu pentru 4 nopti

[10.04.10 12:25:20]

scz am gresit eu acolo am pus din greseala 1 adult in loc de doi o sa corectez

webmasterXY*
    [10.04.10 12:41:16]

Sincere felicitări pentru felul în care ai scris (dar şi o mica observaţie, dacă nu te superi: renunţă la a mai folosi litera K acolo unde nu-i e locul). Modificat nr. de persoane.

[10.04.10 12:42:09]

nu ma supar cum sa ma supar asa am sa fac

Dragoș_MD
    [10.04.10 12:44:25]

eu propun acordarea unui premiu pentru debut "din oficiu"! BRAVO!

laurentiucapac
    [10.04.10 12:47:39]

Felicitari

[10.04.10 12:48:37]

doamne multumesc frumos nici nu credeam ca o sa va placa

cosminp
    [10.04.10 13:47:31]

hai sa vina si primul super bonus de incurajare.

pentru varsta pe care o ai, 14 ani, poate ca este cam ciudat sa cataloghezi oamenii in "tarani romani", dar nu este rau ca ai pretentii. totusi, pana mai acumulezi ceva experienta, incearca sa fii mai prudenta in calificarea oamenilor.

[10.04.10 14:00:28]

ok

[10.04.10 14:03:54]

i-am catalogat asa deoarece nu stiu cum altfel sa numesc acei oameni care se duc si incep sa tipe sau sa vorbeasca urat si carora daca le spui politicos sa faca mai putina galagie putin le pasa si incep mai tare... hai sa ii numim oameni necivilizati ca sa fie mai bine

VIO
    [11.04.10 16:54:03]

felicitari!!... imi pare bine ca ai scris un review bun... hotelul este intr-adevar de 4*... iar pt varsta ta ai punctat bine cateva lucruri referitoare la acest hotel, dar asa cum am spus si eu, parerile sunt impartite si fiecare are dreptul la opinia sa... in concluzie inghetata este de neratat... asa este, bomboanele din holul receptiei nu le-am incercat, iar ceea ce ai spus tu cu privire la parcare sunt de aceeasi parere cu tine per ansamblu este ok... pt 4*... pacat ca nu este mai aproape de plaja... ai punctat corect... referitor la sucuri eu am baut multivitamin si dupa parerea mea este acceptabil in rest duminica seara si luni pot afirma ca au fost ff slabe ca si concentratie, dar fata de alte locatii acceptabile... am baut sa sti mai rele la gust asa ca pot face o mica comparatie, aveau gust de chimicale si fara acid, acum depinde de gustul fiecaruia, unora le plac cele din fructe altora cele gen pepsi sau cola... asa ca nu punctez cu minus sucurile... puteai consuma de exemplu compoturile care au fost ff bune, eu am preferat desert compot de piersici cu stafide... ff buna combinatia... decat prajiturile cu multa frisca si mai sanatos pt organism... dar deh... fiecare are gusturile lui care asa cum se stie "nu se discuta"... conteaza pana la urma, daca acest hotel cu tot ceea ce ofera el este sau nu de 4*... si eu am afirmat ca DA.

BRAVA!!!... esti un copil educat si ff istet... FELICITARILE MELE... !!!

[11.04.10 18:24:56]

multumesc si da ai dreptate in legatura cu sucurile depinde de gusturile fiecaruia eu personal sunt foarte pretentioasa cand vine vorba de ce mananc sau de ce beau si acele sucuri nu mi-au placut dar cum spuneai si tu depinde de oameni multumesc pentru ecou: *

irinuca05
    [27.04.10 17:11:04]

Buna

Eu cu sotul si un grup de prieteni vom merge la Iberostar pentru minivacanta de 1 mai.

Spune-mi, te rog, cum a fost vremea acolo in aprilie (presupun cam ca la noi) si daca apa din piscinele interioare era incalzita. Nu cred ca piscinele exterioare aveau apa calda, nu?

webmasterXY*
    [27.04.10 17:27:04]

@irinuca05 ai aici un grafic cu temperaturile din luna aprilie in ultimii ani. Sper sa-ti fie de folos si distractie placuta!

[27.04.10 18:05:47]

raspuns pentru irina: pe noi ne-a cam plouat doar ziua de Paste adica duminica a fost fff cald se putea sta numai in tricou si pantaloni trei sferturi in rest a fost chiar frig, vant rece si chiar ploaie...

piscinele exterioare aveau apa, dar nu era incalzita si era rece ca gheata, iar cea interioara era dar mult prea mica pentru cata populatie a fost, plus ca era plina de clor...

zpedro*
    [09.06.10 23:25:20]

Spune-mi te rog parcarea, macar este pazita? Am auzit o gramada de povesti referitoare la furturile de masini. Multumesc

[10.06.10 10:26:44]

zpedro - din cate am vazut eu, sunt doi bodyguarzi care pazesc intrarea parcarii iar aceasta este destul de mare si sigura adica nu cred ca veti avea probleme...noi cand am ajuns nu mai erau locuri in parcare si a trebuit sa parcam pe un trotuar de langa hotel , iar altii au fost nevoiti sa parcheze cu plata la alte hoteluri care nu erau puse in functiune inca, adica practic au venit niste bulgari si au pus plata pe cimentul de la alte hoteluri..dar parcarea hotelului e in regula daca aveti rezervare ca sa fiti siguri ca nu ramaneti pe afara..noi cand am fost nu am stiut si asta am patit fiind extrasezon

voaleta
    [30.06.10 21:32:00]

Nu pot sa nu punctez un astfel de review

Spune-mi, te rog, cam ce distanta este pana la plaja? Multumesc.

[30.06.10 22:13:10]

multumesc mult apreciez... in legatura cu distanta pana la plaja... este f mika... se ajunge pe aleea de pe care se poate vedea si pisicna interioara... duce la un pod de lemn (aveti grija are cateva cuie) si ajungeti direct pe plaja care este fff frumoasa cea mai frumoasa pe care am vazut-o... mare nisip de scoici fin... curat... cu tot ce vreti... cam atat... sejur placut tuturor!

zpedro*
    [03.07.10 11:02:32]

multumesc anduise

[03.07.10 12:51:36]

cu placere

Anduise, cosminp, Costi, domidoc, ionescunic, irinuca05, laurentiucapac, VIO, voaleta, zpedro*
    Alte impresii din această RUBRICĂMelia Sunny Beach Resort (ex Iberostar) :

• pagină generată în 0.057131052017212 sec