ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.04.2010
DIN: Oradea
ÎNSCRIS: 08.04.10
JUL-2009

Teapa de 5 stele

nu alegeti acest hotel!!! Probabil ca i-as da cu indulgenta 3 stele, dar nici atat! Poate pentru unii care merg pentru prima data intr-o tara straina li se va parea minunat, dar daca totusi ai pretentii la banii care ii dai, nu mergeti acolo!

As putea sa scriu multe randuri despre experienta "traumatizanta" care am avut-o acolo! In primul rand cel mai rau lucru care s-a intamplat e ca am fost imbracita de managerul hotelului pentru ca am indraznit sa ii arat paharele, care erau murdare de iti era greata sa bei din ele! Nespalate plus resturi de la portocalele stoarse! Am fost in grup de 12 romani, intre care 2 copii sub 8 ani! Poate nu va vine sa credeti, dar chiar am fost imbrancita ziua in amiaza mare in fata receptiei de fata cu toti cei din grup!!! Am cerut sa fim mutati la un alt hotel, dar dupa ce ca am platit 504 euro de persoana, ne-au mai cerut aprox 450 euro!!! ??? La 1000 euro mergeam la un super hotel!!! Am dat telefoane in tara la agentii, cei din tara nu credeau ce se intampla, si asta datorita ghidului de la *****, Ghenadie, sau cum il cheama pe respectivul, care era pe mana cu turcii!!! Am sunat la Consulatul Onorific al Romaniei in Antalya, unde, va vine sa credeti sau nu, nu se vorbea romana??? !!! Consulatul Onorific al Romaniei in Antalya!!! Dupa ce am vorbit in engleza cu respectiva angajata despre ce s-a intamplat si faptul ca cei de la hotel au cerut sa le predam cheile de la camerele in care eram cazati, adica ei dupa ce au facut se simteau ofensati si jigniti! Cei de la agentie ne-au spus sa ne cerem scuze, adica ce penibil ar fi sunat? M-ati imbrancit, imi pare rau pentru ce s-a intamplat si ca hotelul nu se ridica la pretentiile noastre! ?? Penibil!!! Am vrut sa venit acasa chiar in ziua respectiva! Tin sa mentionez sa incidentul s-a petrecut in prima diminetaza a sederii noastre acolo!

Plus alte chestii care au deranjat tot grupul! Dimineata la micul dejul mancam pe terasa si chelnerii aveau amabilitatea sa -ti puna tacamurile direct pe masa, care nu avea nici o fata de masa, iar seara cand aveam cina de la 7 la 9, noi obisnuiam sa mergem la ora 8, dar sa fim seriosi, mai gaseam resturile lasate de rusi, ce fructe, ce altceva!! Dupa ce de luni pana sambata am mancat doar pepene si prune, sambata au oferit struguri, cand am mers la cine surpriza nu erau struguri, am cerut si ni s-au adus un ciochine cu vreo 10-12 boabe. Duminica am avut piersici, dar la ora 8, nici urma de piersici, am cerut, si ni s-a adus jumatate de piersica!!!??? Va dati seama ce penibil? ce sa mai mananci, ce sa le mai dai copiilor fructe!

Cina o puteai servi in unicul restaurant care il detine hotelul sau pe terasa. Daca cumva nimereai sa fii la ora 9 in restaurant cand se termina servirea cinei, desi erai la masa cu mancarea in fata, erai poftit sa-ti continui cina pe terasa! Odata ajunsi pe terasa, si odata ce era ora 9.30, erau stranse fetele de masa (care erau puse doar la cina pe terasa), plus erau luate servetelele, chiar daca tu poate mai mancai!!! Penibil??? Tin sa mentionez ca nici mancarea nu a fost buna, o prietena de-a noastra a avut probleme grave la stomac din cauza ei!

Despre piscina ce sa va spun... imensa, 5/7 m daca are! La un Resort? Apa pt topogan nu functiona decat 2 ore pe zi!!! La ora 6 daca erai la piscina erai poftit sa te ridici pt ca se pregateau de cina si trebuiau stranse sezlongurile!

Personalul de la receptie vorbea slabut engleza!!!

Plaja de toata jena, cu pietris, stanci! Pozele cu un ponton dintr-un catalog al touroperatorului care promova hotelul, era de la un alt hotel vecin, si de unde am avut "placerea" sa fim rugati sa parasim pontonul!!! Prosoapele de plaja, desi plateai o garantie de 10 dolari pt ele erau jegoase, plus trebuia sa mai platim o garantie si pentru telecomanda de la televizor!!

In fine, de toata groaza, dar din pacate neconsultand site-urile cu impresii de la cei care au vizitat hotelul, am luat o teapa de 1000 euro, si nedorind sa mai platim o diferenta de 450 euro/ persoana ca sa fie mutat grupul nostru de 12 persoane, am fost nevoiti sa ne petrecem un concediu, care oricum pentru noi nu a fost concediu, in acest hotel resort and spa de 5 stele!!!

Ce sa mai spun, poate credeti ca sunt basme, dar este adevarat si s-a intamplat in Turcia, la Tivoli Resort and Spa, 5 stele!!! Fugiti cat mai departe de acest hotel!!

Trimis de ramonacarmen in 09.04.10 02:51:33
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 1752 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ramonacarmen); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterXY*
[09.04.10 08:42:41]

@ramonacarmen In primul rand bine ai venit pe site!

In al doilea rand tin sa te informez ca mentionarea agentiilor de turism este interzisa. Scrie cu rosu chiar deasupra spatiului destinat ecourilor. Tinand seama ca esti suparata si mai ales noua pe site, ma limitez doar la a te atentiona verbal.

Si nu in ultimul rand iti recomand ca pe viitor sa studiezi cu foarte mare atentie ofertele agentiilor de turism, cele recomandate de site-ul nostru de-a lungul timpului si-au dobandit seriozitatea tocmai datorita faptului ca n-au existat reclamatii ulterioare.

david
[09.04.10 08:49:11]

Totusi din 12 persoane, nu s-a gasit o persoana care sa se informeze pe larg despre acest hotel?

Cand ghiolbanul te-a imbrancit ceilalti din grupul tau au aplaudat sau ce reactie au avut?

Pacat pentru o asemenea vacanta ratata.

Un vot din partea mea pentru primul tau review.

ramonacarmenAUTOR REVIEW
[09.04.10 19:11:18]

Buna,

Imi cer scuze pt mentionarea touroperatorului!Pe viitor voi tine cont de atentionare!

In ceea ce priveste informarea,se pare ca ne-am lasat ba pe mana agentiei, cu care am fost si in Mallorca la 3 stele si am fost ff multumiti, ba pe mana prietenilor care toti laudau Turcia, un cuplu chiar fusese cu un an inainte si au revenit, fiind pe deplin multumiti de hotelul la care au fost! Eu personal am fost ocupata cu examene de licenta si nu am mers la agentie!

Referitor la incident,totul s-a intamplat f repede, eu am ramas socata pe moment, am inceput sa plang, erau 2 copii cu noi care si ei au inceput sa planga, prietenul meu a venit catre mine,au inceput sa strige toti, dar managerul a iesit f repede, in acelasi moment cativa angajati ai hotelului ne-au inconjurat! De parca nu era de ajuns anii in care ne-au cotropit turcii,trebuia sa mai navaleasca peste noi( , asta ca sa ironizez un pic).

Am vrut sa sunam la politie, dar ne-am gandit ca oricum nu o sa rezolvam nimic, mai ales dupa ce am sunat la Consulat si nimic nu s-a rezolvat !!!! Vai de noi, daca eram singura, cine stie ce se putea intampla!?

Plus,referifor la acest hotel sunt site-uri in care la acest hotel sunt puse alte poze, se tot vorbeste si despre o plaja de nudisti, care de fapt nu exista pt ei, este doar una mai izolata, dupa niste stanci!

Anul acesta vrem sa mergem intr-o vacanta in Egipt, si caut orice referitor la hotelurile care ni s-au propus! Asta e! Dupa ce te frigi o data, sufli si in iaurt!

Numai bine!!!

david, domidoc, ramonacarmen