ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.06.2017
JUN-2017
PREȚ 70 Euro ?
2 AD. + 2 COPII -- v: 4ani+2ani

Unde mâncăm? Taverne în Skiathos

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Restaurant Crazy Spoon

TIPĂREȘTE URM de aici

Restaurantul este usor de gasit, in portul nou, aflat stradal vis-a-vis de statia de taxiuri din capitala Skiathosului.

Este detinut (sau cel putin asa presupun pentru ca ea intampina toti clientii) de romanca Maria. In paranteza as adauga ca mi-a placut faptul ca fiiul ei lucreaza la taverna aliniindu-se la traditia greceasca de afacere in familie.

Este draguta, serviabila, vorbeste cu tine de parca te-ar cunoaste de o viata si tare placuta este senzatia asta.

Ne-a fost recomandata de ghidul agentiei ca fiind printre putinele locatii din port cu peste proaspat dar citisem si alte recomandari de aici de pe AFA si de pe alte bloguri.

Am mancat la Crazy Spoon de 3 ori. De fiecare data mancarea a fost buna, gustoasa, portiile suficiente, preturile bune.

Maria iti recomanda meniul in functie de preferintele pe care le ai.

Am incercat tzipura (dorada in greaca), miel la cuptor, ciorba de peste, scoici inabusite si caracatita pe gratar. Toate au fost delicioase.

Cred ca este printre putinele taverne la care gasesti ciorbe.

Din partea casei am primit pepene galben sau cirese.

Ca minus, daca il pot incadra in categoria asta, ar fi ca este situat la strada principala si din cand in cand te mai loveste cate un val de miros de esapament insa pe de alta parte ai posibilitatea sa vezi agitatia cotidiana a portului si superbele veliere.

Recomand ca fiind o taverna sigura, la care nu aveti cum sa dati gres.

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de Simona1976 in 27.06.17 15:36:28
Validat / Publicat: 27.06.17 16:48:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Simona1976); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

elviramvio [27.06.17 18:08:19] »

@Simona1976:

Miel la cuptor!! Si eu care abia m-am ridicat de la masă! Poate de aceea am prins primul vot, de la miel mi se trage!

Simona1976 [27.06.17 18:48:18] »

Sotul mi-a spus ca a fost delicios. Fara grasime, suculent si asezonat cu cartofi. A mancat pana si copilul de 2 ani.

Multumesc pentru vot ☺

webmaster [28.06.17 09:26:39] »

elviramvio, Simona1976