ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.06.2017
DIN: Bucureşti
ÎNSCRIS: 18.01.10
JUN-2016
PREȚ aproximativ 1500 euro ?

La pas prin insula Fuertaventura

Senzational, m-as muta acolo

Imi cer scuze ca scriu cu intarziere, dar tocmai m-am intors in Lefkada si am scris niste reviewuri in care mi-am exprimat punctul de vedere al unei persoane care a fost si prin alte parti, iar unii utilizatori au luat asta ca pe un afront al meu adus Lefkadei.

Am aplicat reteta mea de succes, bilete Blue Air -1100 ron pt 2 persoane cu bagaj de cala inclus pana la Madrid, iar de acolo Ryanair la pretul 245 euro cu bagaj inclus (2 persoane). Inchiriat masina de la Cicar-200 euro 9 zile cu toate asigurarile. Cazare in Corralejo-Surfing Colors-280 euro. Toate rezervarile au fost facute in ianuarie pentru iunie.

Si am plecat la drum.

Am gasit acolo, chiar langa Corralejo cel mai fin nisip intalnit pe vreo plaja, nisip adus de-a lungul timpului de vant de peste drum, din Sahara.

Am vizitat Oasis Park, o gradina zoologica in aer liber unde am hranit girafele, am vazut dresura de lei de mare, a fost o zi reusita.

Preturi foarte bune pentru o destinatie turistica (in jur de 30 euro o cina care includea un fel principal cu fructe de mare sau peste, desert, si vinul casei, apa), Berea la draft costa in jur de 2 euro cam peste tot. Si activitatea mea preferata in Canare, preturile la parfumuri (foarte bune).

Am prins numai zile insorite (am fost in prima parte a lunii iunie), 3 euro de persoana costa sezlongul la Grandes Playas

Trimis de razvan1977 in 19.06.17 11:56:01
Validat / Publicat: 19.06.17 22:24:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SPANIA. A mai fost în/la: Tenerife, Gran Canaria, Costa del Sol

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (razvan1977); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

webmaster26 [19.06.17 14:03:47] »

@razvan1977:

Cazare in Corralejo-Surfing Colors-280 euro.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

webmaster [20.06.17 17:03:34] »

marivlad [06.09.18 15:45:06] »

@webmaster: Buna ziua,

Va rog frumos dace se poate sa imi spuneti prin ce agentie ati facut rezervarile. Va multumesc frumos.

razvan1977 [06.09.18 17:41:36] »

@marivlad: Toate rezervarile le am facut singur

marivlad, razvan1977