ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.12.2016

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

la PMM* = 580 MDL

Nu recomand acest hotel!

Buna ziua! Am hotarat ca in minivancanta de 1 decembrie sa vizitam Chisinau (a doua oara) si Cernauti (prima data). Am plecat la 5.30 dimineata din Bucuresti, am trecut prin vama de la Albita neasteptat de repede (cca 30 min) si am ajuns in Chisinau in jur de 12.

Acolo am avut rezervari la Hotel Cosmos, tinand cont de parerile altor persoane care au fost acolo, dar a fost o alegere proasta.

Conditiile au fost foarte proaste, in camera si in hotel era frig, usa de la balcon era "bandajata" cu bureti dar chiar si asa intrau vantul si frigul. Am avut noroc ca era aer conditionat in camera si I-am dat drumul sa ne putem incalzi.

Mancarea la micul dejun a fost proasta si putina, daca se termina ceva uitau sa mai aduca si oricum erau cateva preparate, nu aveai ce sa alegi.

Nu recomand acest hotel dar probabil si altele sunt la fel, tinand cont de nivelul lor de trai. In schimb doamnele de la receptie de nota 20. Dragute, amabile, ne-au ajutat cu taxi pana la Cramele Cricova si ne-au dat sfaturi bune cand le-am intrebat.

La ora 14 am plecat de la hotel spre crame unde aveam programare la ora 15. Acolo nu am nimic de reprosat. Merita sa le vizitezi ba daca ajungi in Chisinau nu trebui sa le ratezi!

A doua zi am plecat spre Cernauti, cu escala in Balti care nu ne-a impresionat, dar despre Cernauti urmeaza sa povestesc mai tarziu.

Trimis de danimlh in 09.12.16 12:01:37
Validat / Publicat: 09.12.16 14:13:14
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în REP. MOLDOVA.

VIZUALIZĂRI: 1611 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danimlh); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 580.00 MDL pe cameră

[09.12.16 12:14:16]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 97&ridAnt=75264

iulianic
    [13.12.16 13:07:34]

@danimlh: Am petrecut și eu O noapte la Hotel Cosmos din Chișinău în cadrul unui minicircuit de 4 zile în Moldova – Ucraina. Nu a fost alegerea mea, dar am acceptat situația ca atare. Fiind o perioadă caldă, deficiențele remarcare au fost de o cu totul altă natură decât frigul din cameră și curenții care pătrund pe sub uși.

Cât despre masă (am servit acolo doar mic dejun) nu m-am plâns deloc, nici calitativ și nici cantitativ.

Nu recomand acest hotel dar probabil si altele sunt la fel…

Nu, nu toate hotelurile din Chișinău sunt la fel. Data viitoare încearcă Hotel Codru, dar… va trebui să scoți mai mulți bani din buzunar.

iulianic
    Alte impresii din această RUBRICĂCosmos Hotel: