ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.03.2010
    DIN: Constanta
    ÎNSCRIS: 16.03.10
    JUN-2006

Frumos

Noi am fost in aceasta zona pentru a vizita Barcelona. Privind din acest punct de vedere, atunci sejurul a fost un succes.

Hotelul destul de elegant, camera spatioasa si ireprosabila. E situat f aproape de plaja, de altfel statiunea e construita pe un fir de-a lungul marii, seamana oarecum cu Mamaia noastra. Marea in aceasta zona e f. adanca si se adanceste brusc. Apa f. rece la inceputul lui iunie.

Mancarea era destul de diversificata (noi am mancat acolo doar dimineata si seara), dar in jur o groaza de restaurante, baruri si fast-fooduri. In ultimele zile, inainte de a pleca am simtit incet-incet cum mancarea incepe sa fie aceeasi si turistii din ce in ce mai multi.

Piscina destul de mica, dar cam asa erau toate in jur, pt ca totul era limitat la un spatiu destul de ingust. In fiecare seara aproape se canta si se dansa in fata hotelului, iar cele doar cateva mese ale restaurantului inclus erau tot timpul ocupate. Deci un spatiu destul de restrans, stramt.

De la o statiune la alta circula un tren care ajuns in Barcelona intra sub pamant devenind metrou. Statiunea in care se afla acest hotel Malgrat de Mar e destul de departe de oras... mergeam cam o ora cu trenul

pt a ajunge in Barcelona iar pana de curent care lasa trenul si cate trei ore in statie era la ordinea zilei. Dar asa era in acea vara, poate intre timp si-au remediatt si ei problema.

Daca luai trenul in directia opusa Barcelonei ajungeai la un gen de Aqua Park, superb si rar intalnit in alte zone. Pe langa multele tobogane si vartejuri de apa, aveau si spectacole cu delfini si dresaj de papagali si jocuri concurs si toata ziua erai tinut in suspans iar la plecare iti luai daca doreai un obiect cu poza ta facuta la intrare cu un papagal.

In rest... am vizitat mai toata Barcelona si inca am fi avut si altele de vizitat dar 7 zile s-au dovedit prea putine pt tot ce ne doream sa vedem.

Concluzia: A fost frumos dar parca mai bun ar fi un hotel intr-o statiune mai apropiata de Barcelona. Pierdeam mult timp in trenul-metrou.

Trimis de alexxya* in 17.03.10 18:20:31
    • A fost prima sa vizită/vacanță în SPANIA

VIZUALIZĂRI: 4256 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alexxya*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P03 Marea in dreptul hotelului.

Nicu
    [08.05.10 12:38:32]

Din ce ai descris ca zona si servicii pare aceptabil spre bine. A fost charter sau cursa de linie ?

Ca sa fie timp si pt Barcelona ar mai trebui un sejur.Pt Barcelona nu ajunge o zi sau doua

ruxy77*
    [02.06.10 17:27:21]

Stiu ca ati fost mai demult, insa as vrea sa stiu daca aveau pat matrimonial.

alexxya*AUTOR REVIEW
    [02.06.10 17:39:31]

A fost charter si am stat 7 zile , parca.

Pat matrimonial....hmmmm, nu toate hotelurile au? Da, aveau. Asa am avut si noi.

ruxy77*
    [02.06.10 19:39:12]

cum erau camerele, aveti o poza? In special baia.

In cat timp ajungeati in Barcelona?

Am inteles ca nu prea a-ti fost incantati de plaja. In alte statiuni era altfel?de exemplu in calella?

Noi am refuzat hotelul Calella Palace- Calella si am primit Tropic Park. Nu stiu daca am facut totusi o alegere buna.Ce parere aveti ?

alexxya*AUTOR REVIEW
    [02.06.10 21:58:27]

Camerele erau frumoase si baia foarte curata dar nu am poze.

In Barcelona cu metroul ala se ajungea cam intr-o ora de unde stateam noi dar erau si statiuni mai apropiate.

Apa era prea adanca in statiunea in care stateam noi si foarte rece la inceputul lui iunie. In alte statiuni nu am fost sa facem plaja. Noi locuim in Cta deci scopul vizitei noastre nu a fost sa facem plaja.

Nu stiu nimic despre acel hotel, nu-mi amintesc sa-l fi vazut.

Un sfat: mergeti deja cu euro la voi. Noi am fost nevoiti sa schimbam dolari si am avut o experienta tare neplacuta. Bancile nu lucrau vinerea decat foarte putin, casele de schimb erau inchise, iar un bisnitar turc ne tot propunea un schimb tare alambicat. dECI plecati direct cu destui euro la voi.

alexxya*, Nicu, ruxy77*