ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.11.2016
PREȚ SEJUR 260 euro. ?

Park Inn by Radisson Copenhagen Airport Hotel3

Aproape de aeroport

TIPĂREȘTE URM de aici

Hotelul Park Inn by Radisson Copenhagen Airport, un hotel de 3 stele, se află foarte aproape de podul Oresund, la 1 km după prima ieşire de pe autostradă.

Staţia de metrou Femoren este lipită de hotel, într-un sens de mers la 2 staţii se află aeroportul iar în celălalt sens de mers se ajunge în 15 min. în centru.

Maşina se poate parca gratuit, pe strada din faţa intrării, dar are şi o parcare cu plată, unde intrarea si ieşirea se face pe sub bariere (22 euro/zi).

Hotelul are un lobby vast, cu multe canapele şi un băruleţ, personalul a fost foarte amabil, ne-a prezentat în cateva cuvinte, ce facilităţi putem avea aici, am primit o hartă gratuită a oraşului. La subsol, există o sală de fitness cu foarte multe aparate, saune separate si o piscină cu apă destul de caldă, de care ne-am bucurat într-una din zile.

Pentru 2 nopţi de cazare cu mic dejun am plătit 260 euro.

Camera este frumos decorată, paturile confortabile, exista un tv plat pe perete cu foarte multe canale, un birou cu un aparat de cafea/ceai, 2 scăunele rotunde şi o masuţă. In dulap exista un seif, mobila este nouă iar mocheta curată. Nu am avut minibar. Nu exista balcon, geamurile sunt mari iar priveliştea este superbă, în spatele hotelului aflându-se un cartier de case tipic danez, iar în depărtare vazându-se podul Oresund.

Baia este destul de mică, am avut gel de duş, săpun lichid, prosoape curate. Uşa de la baie scârţâia destul de tare.

Micul dejun nu a fost la fel de variat ca la celelalte hoteluri din Scandinavia. Venind de la Oslo, unde am avut un mic dejun extraordinar, am fost un pic dezamăgiţi. Nu putem sa zicem ca nu am găsit ceva bun, dar nu exista abundenţa cu care am fost obisnuiţi în acest concediu. Am văzut că masa se putea servi încă de la ora 05.30.

Departe de centru, dar aproape de aeroport şi langa staţia de metrou, având parcare gratuită, piscină interioara cu apă caldă, hotelul reprezintă o excelentă variantă de cazare în capitala daneză, unde preţurile sunt... indecente, ca să nu zic altfel.

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de marius gaudi in 11.11.16 23:17:48
Validat / Publicat: 12.11.16 08:55:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ȚĂRILE SCANDINAVE.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marius gaudi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P02 Camera luminoasă.

ECOURI la acest review

webmaster39 [12.11.16 08:53:17] »

Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

marius gaudi [13.11.16 16:49:09] »

@webmaster39: Da, acolo este, lipit de statia metroului...

marius gaudi