ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.11.2016
DIN: BUCURESTI
ÎNSCRIS: 17.01.13
JUN-2016
single

Frumos dar merge doar o data

Am sa incep cu faptul ca am ajuns la hotel pe la ora 13 dupa o foarte lunga coada la granita unde se faceau reparatii, am primit imediat bratara dar cum stiam din experienta ca trebuie sa iti faci rezervari din prima zi ca sa poti lua masa la restaurantele lor seara am hotarat sa fac pe loc aceste rezervari, asa ca am facut rezervari pentru masa de seara astfel:

- prima seara a fost de gala pentru deoarece implineau 3 ani de cand au infiintat conceptul – hotel pentru adulti si am luat masa in hotel

-a doua seara tema Mexicana – reastaurant Bolero

- a treia seara tema italiana – restaurant Italian

- a patra seara tema braziliana - restaurant Bolero

- a cincea seara tema asiatica - restaurant Vistamar

- a cincea sera cina moleculara la restaurat Fusion din hotel

- a saptea seara la restaurantul hotelului

Am facut bine deoarece am putut sa mananc si altceva deoarece la hotel aveai acelasi meniu pe perioada sederii, iar dupa 3 zile nu mai aveai ce sa alegi nu de alta dar nu toate erau pe gustul meu.

Restaurantul hotelului are 3 stele.

Mancarurile arata bine dar asta nu inseamna ca sunt si gustoase, un crevete pe bat luat din congelaror nu este gustos, nu tu sotat nimic doar pus acolo de décor.

Trebuie sa astepti mult ca sa vina la masa iar cand ospatarul vine eu ii spun ca vreau garnitura de fasole verde, el ma intreaba, orez? , eu zic ca vreau fasole verde si imi aduce cartofi fierti pe jumatate, dupa intrebarea mea de ce am primit asta, spune clar, bucatarul este de vina!

Am fost si la restaurant fusion, fite, mancarea slaba calitativ, si a durat o cina 2 ore si jumatate ca veneau felurile pe rand dupa ce debarasau toate mesele, am plecat la 9.30 seara de la masa plictisita.

Am avut camera single cu vedere la mare dar am primit ceva cu vedere laterala la niste pomi iar marea cam lipsa, daca stiam nu plateam atatia bani in plus, miau spus ca cele single nu beneficiaza de vedere la mare frontal.

Hotelul plin cam 99% nemti, am mai vazut 2 francezi si2 rusi.

Piscina cu pietricele placuta, apa portivita pentru 01.06.2016 adica se putea face baie fara problem.

La mare erau sezlonguri si umbrele gratuite dar barul de acolo cam ponosit cu cateva produse oferite.

Era frumos la etaj unde era o piscina infinity, un bar cu cafea buna si altele, coctailuri …

To acolo era un restaurant Italian unde putei manca bine la pranz daca nu voiai sa mergi la masa dar si aici un ospatar care nu stia decat germana, tu spuneai ca nu vrei cafea el venea cu cana, ca la circ.

Ce mi-a placut a fost ca era liniste, muzica in surdina, seara la barul de jos era muzica live la pian, Saxofon.

Una peste alta a fost bine dar o singura data a doua oara e prea mult mai ales la pretul pe care l-am dat

Trimis de riana784 in 02.11.16 08:34:02
Validat / Publicat: 02.11.16 10:02:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: ALBENA, NISIPURILE DE AUR, NESSEBAR

VIZUALIZĂRI: 1740 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (riana784); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P12 plaja privata mica pentru un hotel asa de mare

• Alte impresii din această RUBRICĂGrifid Metropol Hotel: