ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.10.2016
DIN: Buzău
ÎNSCRIS: 21.10.16
OCT-2016

Impresii

In intrevalul 11.10-18.10 prin "bunavointa "agentiei ....(sters de catre wm)... am fost cazati in acest hotel, desi contractul incheiat cu agentie, in data de 19.07. ac, prevedea cazarea la hotelul Aldeida dos Capuchos 4*, locat in apropiere de Lisabona.

HotelulPalace &SPA termas do Bicanho se afla la ~200 km. de Lisabona, la cca. 70 km. de Coimbra, iar cea mai importanta localitate cu centre comerciale, spital, obiective turistice, mijloace de transport in comun-Figuera da Foz, se afla la apox. 20km.

Turistul care nu isi doreste tratament sau relaxare cu apa termala nu are absolut nici o alternativa. (pentru informare consultati lista cu preturile practicate pentru spa).

Concluzie:daca nu va place somnul foarte mult sau nu va plac plimbarile pe marginea orezariilor (astea sunt in fata hotelului, nu raul Mondego, cum rezulta, din descrirea facuta pe unul din site-urile lor), sau daca nu v-ati planificat cheltuieli de:150euro-Coimbra, 100 euro Figuera da Foz,

ar fi bine sa va ganditi cu mare atentie inainte de a va inscrie in excursia pentru Portugalia, programul SENIOR VOYAGE, propusa de agentie

Trimis de tur2016portu in 21.10.16 10:15:44
Validat / Publicat: 21.10.16 11:08:12

VIZUALIZĂRI: 2545 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (tur2016portu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [21.10.16 11:06:21] »

@tur2016portu: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului (şi timp de 30 de minute după publicare). Completări se pot aduce şi ulterior — prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- pentru a încărca foto din sejur ori minisejur: click aici.

-----

Mutat la rubrica "Palace Hotel & SPA Termas do Bicanho [Soure]" (deja existentă pe sait); şters rubrica dublură creată de autor

------

webmaster10 [21.10.16 11:07:58] »

mariana48 [21.10.16 17:02:35] »

eu am fost 4.10.2016-11.10.2016, a fost un dezastru, si izolati, pacaliti, mancare sub orice critica

au facut-o special sa cumperi toate excursiile optionale (foarte scumpe) altfel nu aveai ce sa faci in hotel

s-au gandit ca la peste 55 ani, esti senil, te misti greu, te duci cu ei peste tot

Noi am platit microbuze, inchiriate de la localnici, si am fost la jumatate din pretul agentiei unde am vrut noi

Rusine sa le fie ca ne-au umilit si batjocorit, pe noi, seriile dinainte si seriile urmatoare. Am inteles ca seria dinaintea noastra a sunat la ambasada si 2 zile au mancat mai bine, in rest omleta dimineata si seara, fasole boabe, peste vechi, fructe acrite etc asta era mancare de 4* Nu va cumparati senior voyage Portugalia sa n-o patiti ca noi, [***]

webmaster45 [21.10.16 17:51:06] »

@mariana48:

eu am fost 4.10.2016-11.10.2016, ...

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

tur2016portu [21.10.16 21:18:22] »

@webmaster10:

coordonatele sunt aproape ok (diferenta de ~100m) pe imaginea de satelit nu exista hotelul. este locat pe acel teren arat

GabrielaG [24.10.16 08:49:10] »

Dupa cum am scris ecou si la review-ul doamnei mariana48 doresc sa va spun si dvs ca in programele Senior Voyage hotelurile nu pot fi alese de dvs. Tocmai de aceea platiti mult mai putin decat ati plati la 4* cu toate taxele incluse daca ati merge pe cont propriu.

Eu cand am vrut sa optez pentru un astfel de program m-am interesat si am vorbit la hoteluri (erau 2 hoteluri nominalizate atunci) si am aflat ca risc sa fiu blocata in acea localitate, nefiind mijloace de transport in comun. De aceea am renuntat la program si din pacate inca nu am ajuns in Portugalia... sper sa o fac...

In legatura cu ce ati patit dvs este regretabil, asa ceva nu ar fi trebuit sa se intample.

mariana48 [24.10.16 17:43:50] »

@GabrielaG: nu stiu cine sunteti, in interesul cui vorbiti. Ati fost cu noi in Portugalia? Ati trait batjocura alaturi de noi? ati trait umilinta? ati mancat cu noi? fructe acrite puse de la o masa la alta, omleta inegrita, stransa de la toate zilele? peste vechi cu miros execrabil? hotelul era de 4*? minciuni, escrocherie, nesimtire

si-au luat autocare si n-au bani de ratele de leasing?

cum isi permit asa ceva? nimeni nu se sesizeaza?

oamenii au facut reclamatii la OPC, Autoritatea Nationala de Turism

Eu am vrut un sejur decent cu conditii omenesti si ce am platit?

rog sutele de romani care au fost in Portugalia prin senior voyage, se stie agentia, sa faca sesizari, sa fim mai multi, poate asa vom fi luati in seama.

Spuneti exact ce ati patit cele 7 zile, adevar

de ce tace toata lumea? acolo ne manifestam la fel nemultumirea! Trebuie sa incercam sa schimbam ceva, atitudinea asta de dispret fata de turisti

Agentia s-a retras din ANT, si atunci cine-i intreaba de incalcarile astea grosolane?

mariana48 [24.10.16 17:53:50] »

@mariana48: sa ne explice cineva de la agentia care a organizat senior voyage Portugalia, ce inseamna hotel "similar "?

un hotel 4* la 20 km de Lisabona este similar cu un hotel de 4*

aflat la 200 km de Lisabona?

ne luati de prosti pe fata? erau in grup avocati, doctori, ingineri, nu toti cu varsta de peste 55 de ani

de ce ne-ati anuntat ca schimbati hotelul cu 4 zile inainte si nu ne-ati spus cu 15 zile inainte? voi stiati ce ati pus la cale, si seriile dinaintea noastra au fost duse tot la 200 km, deci premeditat

de ce pe site-ul agentiei si acum e trecut hotelul ALDEIA? CATI ROMANI VRETI SA MAI PACALITI?

Voi stiti unde ii duceti, treceti de la inceput, de cand plateste omul, hotelul PALACE & SPA TERMAS BICANHO, sa stiu omul de la inceput unde se duce

sa decida singur daca vrea sau nu, voi il obligati sa accepte locul

asa se face turism? asa se face cifra de afaceri de 70 milioane de euro? pacalind turistii cu reclama mincinoasa? asta nu se pedepseste?

GabrielaG, mariana48, tur2016portu
Alte impresii din această RUBRICĂPalace Hotel & SPA Termas do Bicanho [Soure]: