ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.09.2016
2 AD. + 1 COPII -- v: 8 ani

Canary Studios(încă) NECLASIFICATĂ

Curat și modern

TIPĂREȘTE URM de aici

Mergând de la Zakynthos spre Corfu, am decis să ne oprim în acest minunat oraș, Parga, deoarece am tot citit de mulți ani despre el și doream să-l vizităm. Este minunat, foarte aglomerat, unic în felul lui, merită.

Cazarea pe care am găsit-o în ultima lună înainte de plecare a fost ok până la urmă. Coordonatele GPS sunt corecte, la fel și pozele de pe siteuri. Ne-a întâmpinat un tânăr vorbind perfect engleza, ne-a arătat camera și ne-a zis de o scurtătură spre centrul orașului.

Parcarea e gratuită, în pantă, eu m-am speriat puțin, dar soțul nu, din fericire. Are destule locuri, lucru foarte important în Parga. WiFi tot gratuit, merge foarte bine.

Camera de fapt e un apartament spațios, cu bucătărie utilată, foarte curată și modernă. Baia e curată, modernă, numai că nu se poate arunca hârtia la wc... am eu o fixație, na. Nu ai balcon, ci terasă pe etaj, unde poți să-ți pui prosoapele la uscat, au de toate.

Vila se află într-o grădină cu măsline, are o vedere superbă de la ultimul etaj. La întoarcere, seara n-am luat-o pe scurtătură, fiind eu speriată de gângănii, și pe drumul drept nu am avut mult de mers, cam 15 min. cu fetița noastră.

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de krisztike in 20.09.16 17:49:17
Validat / Publicat: 20.09.16 18:46:39

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (krisztike); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

ECOURI la acest review

webmasterX [20.09.16 18:14:35] »

Bună recomandarea

Mutat în rubrica "Canary Studios, PARGA" (nou-creată pe sait)

krisztike [21.09.16 15:37:07] »

Este ok.

krisztike