ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.09.2016
2 AD. + - COPII -- v: -

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Către satisfăcător

Daca vrei sa dormi noaptea, nu alege acest hotel!

N-am crezut ca ni se poate intampla noua, intr-o tara din UE. Dar ni s-a intamplat.

Aparent, totul a inceput OK dar curand, in prima seara, a inceput calvarul nostru.Dupa ora 23, ora la care multi se culca, la barul aflat in curtea hotelului, langa bazin, a inceput o petrecere cu muzica data tare, tipete, ale unui grup de englezi. Petrecere care a durat pana pe la 2,30 –3,00. Protestele noastre –fara rezultat. Sfatul patronilor : inchideti fereastra si dati drumul A/C.

A doua si a treia seara, s-a repetat aceeasi situatie, cu muzica si strigate pana spre ora 04 dimineata.Sfaturile repetitive ale patronilor : baricadati-va in camera, cu A/C/ pornit si totul va fi OK.

Argumentele noastre : ca nu mai suntem la prima tinerete, ca in orice hotel civilizat barul si muzica se opresc la ora 23 tocmai pentru a da prilej si oaspetilor obositi sa se odihneasca, ca nu toti cei 40 – 50 de turisti sunt la cheremul a 5-6 cheflii, toate au dat gres. Ba chiar proprietarii hotelului s-au simtit ofuscati atunci cand – la ora 12 noaptea – am indraznit sa atragem atentia unor copii care se alergau si tipau imprejurul piscinei ca in plina zi. Erau, bineinteles copiii patronilor!

Acestia (patronii) nu au aceptat nicio clipa logica rezonabila (a celor trecuti de 60 de ani), ca am avea nevoie de odihna in timpul noptii! A/C avem si acasa; geamuri se usi blocate spre exterior le putem avea si acasa. Atunci, de ce-am veni in Thassos?!

Stim foarte bine ca vanzarea de bauturi este foarte avantajoasa, mai ales unor cheflii (poate chiar alcoolici!) care vin in vacanta tocmai pentru a-si satisface nevoia de a chefui, dar nu intelegem de ce a trebuit sa suferim noi, ceilalti.

In concuzie, daca vreti sa dormiti noaptea, sa aveti seri linistite, nu alegeti sub nicio forma hotelul Korina din Thassos.

Apropo de Skala Potamia, unde se afla localizat acest hotel, este aglomerata chiar si la mijlocul lunii septembrie, drumuri prafuite, agitatie mare pe sosele in timpul noptii, iar restaurantele de pe malul marii sunt practic impartite in doua de catre un drum pe care se circula incet intradevar, cu ATV, motociclete, masini.

Astfel, mesele sunt de regula pe mal iar cladirea propriu-zisa dincolo de drum, astfel incat chelnerii trebuie sa astepte cateodata trecerea vehiculelor, inainte de a veni la masa cu comanda.

Trimis de danolteanu in 15.09.16 16:07:12
Validat / Publicat: 15.09.16 17:51:48
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Thassos, Atena, Peloponez, Salonic.

VIZUALIZĂRI: 2066 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danolteanu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[15.09.16 17:50:55]

Cu ocazia primului review sciris pe site îi spunem și lui @danolteanu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 33&ridAnt=73644

marius_1st
    [01.06.17 16:26:21]

Buna ziua

Eu sunt cel care in 2013 am scris despre nesimtirea celor 2 gazde.

Anul trecut am fost tot in Thassos, in Skala Potamia, unde am stat la Muses Asmaton, aflat tot pe langa hotel Korina.

L-am vazut din nou prin zona pe Dimitri si mi-am dat seama ca nu am trecut peste acel moment de aroganta al lui. Cred ca a inceput si el sa se obisnuiasca cu romani care vor conditii decente de cazare. Asta nu inseamna ca o sa si faca ceva in acest sens.

Imi dau seama din postul Dvs. ca in continuare, romanii sunt tratati tot ca niste persoane din lumea a-3-a.

Am vazut si review-ul Dvs si pe trip-advisor, comparativ cu a turistilor englezi si germani, unde se inghesuie cu laude la adresa lor.

marius_1st
    Alte impresii din această RUBRICĂKorina Hotel: