ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.09.2016
prieteni

AUTORUL NU ar recomanda

Griff Hunguest Hotel(încă) NECLASIFICATĂ

Curăţenie superficială în camere

Am stat o noapte (cea finală a unui circuit turistic) şi am servit un mic dejun în acest hotel, deci ne-am trezit cazaţi acolo hodoronc-tronc, fără voia noastră sau mai bine zis fără să ne fi putut informa în prealabil.

Hotelul e situat la capătul unor linii de tramvai, foarte departe de centru. Totul arată învechit: palierele, faianţa din baie, mobilierul din camere, toate camerele fără balcon (ca o clădire de birouri din vremea comunismului).

Problema cea mai mare e însă curăţenia superficială: în baie părea a nu fi fost facut curat având în vedere spuma de săpun uscată de pe mânerul de la duş (în ciuda hârtiei de pe capacul toaletei care ne informa că e "sterilizat" pentru siguranţa noastră).

Prosoapele - vechi, de culoare gri (fostă cândva albă), cu urme de pete decolorate. Lenjeria de pat - cam invechită, părea curată.

Micul dejun - acceptabil; totuşi e de prost gust fiţuica în toate limbile aşezată pe fiecare masă prin care turiştii sunt informaţi că vor fi puşi să platească 10 euro dacă îndrăznesc să-şi facă un pachet din mâncarea hotelului. Deşi poate fi mâncată, nu e chiar aşa de grozavă încât să nu poată omul pleca fără să-şi mai ia şi la pachet.

Una peste alta, e un hotel de evitat care nu merită nici pe departe cele 3 stele.

Trimis de emp in 07.09.16 17:09:41
Validat / Publicat: 07.09.16 17:40:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în UNGARIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (emp); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 32.19 EUR pe cameră

webmaster26 [07.09.16 17:26:40] »

@emp: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

emp [07.09.16 17:30:07] »

@webmaster26: Da, este ok. Multumesc mult.

emp