ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.09.2016
PREȚ SEJUR 225 euro ?
REGIM MASĂ Dp

Blue Bay Hotel4

Cazare Blue Bay Hotel Afytos

IN periplul nostru, la hotelurile din Halkidiki am ajuns și la Blue Bay Hotel Afytos.

Camera deluxe cu vedere la mare (care era cu vedere la piscina), a fost destul de ok, curata, balcon mare cu fotolii și priveliște frumoasa, baie mare și aranjata.

Am achitat 200 euro o noapte cu demipensiune, pentru 2 adulți.

Hotelul e ok însă nu oferă facilități pentru copii sau persoanele adulte.

Inconvenientul este plaja situata la 150 de scări de hotel, greu de ajuns pentru familiști sau batrani.

Apoi apa plina de stânci și plaja îngustă și plina de scaune de plaja... înghesuială mare...

Costul era de 4 euro / zi sau un consum de la bar de min 5 euro... prețul băuturilor destul de piperat pentru plaja (5 euro o coca mica sau 8 euro un camparii).

Romanii și bulgarii/ sarbii ca doar așa am auzit vorbindu se preferau oferta de 27 euro / zi cu all day drinks free... si chiar ieșeau mai bine.

Piscina hotelului mica pentru nr camerelor, șezlonguri doar dacă furai vreunul... Prosoapele se luau de la receptie cu 0.5 euro dacă mergeaI la plaja, deși acolo nu erau doar oaspeții hotelului așa ca nu conta prea mult.

Amplasarea pe o stanca deasupra marii e f frumoasa și clădirea din piatra la fel.

Pentru în hotel de 4 stele, pretul plătit de noi e cam mare, însă poatw merita dacă exista o oferta buna.

Dacă sunteți cu copii sau persoane în vârstă, nu recomand sa veniți aici...

Nici entreteiment nu este sau alte activități culturale

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de elgom in 04.09.16 19:05:21
Validat / Publicat: 04.09.16 19:36:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.
Adn. FAVORITÎncarcă VIDEO

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (elgom); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmaster45 [04.09.16 19:32:30] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 39&ridAnt=73187

Mutat în rubrica "Blue Bay Hotel, AFITIS - AFITHOS [Kassandra]" (nou-creată pe sait)

adryana [04.09.16 19:58:53] »

200 E pe noapte? enorm, chiar nu merita. In luna septembrie sunt oferte peste oferte de ex. 120-130 E /pers. sejur in Lefkada, cazare 7 nopti cu mic dejun si transport autocar. Si Lefkada chiar nu este Halkidiki.

elgom [04.09.16 20:52:08] »

Da. Prețul e mai mare, dar fiind hotel de 4 stele, cred ca e unul corect pt perioada aceasta, mai ales de pe booking luat.

Mâine mergem la Danai din Nikiti unde prețul e 560 euro/ noapte doar cu Md... așa ca asteapta sa vezi review ul de mâine...

Astept sa văd un hotel spectaculos la banii aia...

webmasterX [04.09.16 20:52:43] »

@elgom: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

adryana [05.09.16 11:02:27] »

@elgom: as vrea sa te intreb de ce nu mergi in Antalya? daca tot iti permiti, cu banii astia ai servicii incomparabil mai bune si avion inclus.

elgom [05.09.16 16:19:31] »

Am fost și în Antalia la cele mai bune resorturi însă Grecia e mai frumoasa și mai spectaculoasa iar oamenii mai lipsiți de griji și friendly

calatorul [06.09.16 22:08:10] »

@elgom: Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite, ca si pentru pozele lamuritoare. MI/a placut mult remarca din ultimul ecou, pacat ca nu o pot puncta si pe ea ca pe relatare. Alegeri inspirate si vacante frumoase!

adryana, calatorul, elgom