ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.03.2010
    PREȚ EUR ?

AUTORUL NU ar recomanda

Castelul Reginei Maria de România

Merita vizitat

Un loc deosebit. Noi am fost intr-o excursie de o zi! Mergeti cu incredere, castelul si gradinile sunt superbe.

Trimis de danieltanase* in 06.03.10 22:35:04

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danieltanase*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
    P06 [fără descriere]

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE? [doar simbolic; articolul NU are PMA std]

NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

webmaster13 [06.03.10 23:24:43] »

danieltanase am retras cele 1000 PMA alocate de catre program, te asteptam cu detalii mai ample despre aceasta locatie!

Dragos [07.03.10 22:39:52] »

macar despre excursie sa dai cateva detalii: de unde ati mers, cat a costat...

danieltanase* [08.03.10 08:27:33] »

Noi am optat sa mergem anul trecut de 1 mai. Drumul l-a parcurs cam asa: Bucuresti-Giurgiu apoi am mers spre Varna, la un moment dat am intrat pe autostrada insa nu am mers foarte mult. Din Varna am pornit spre Albena unde am si facut o mica oprire apoi spre punctul de interes-Balcik. La intoarcere am preferat varianta spre Vama Veche - Constanta - Bucuresti. In total au fost cam 600 km dar tinand cont ca din 4, 4 am fost soferi nu am simtit nici un fel de oboseala. Din pacate nu mai retin exact cat a costat intrarea la castel dar nu este foarte scump. Oricum pentru Balcik se accepta peste tot lei asa ca totul e foarte simplu. Cursul de schimb bineinteles ca este un pic exagerat dar noi am fost mai comozi si nu ne-am complicat.

Pentru amatorii de fructe de mare, le recomand la intoarcere sa faca un scurt popas la Dalboka. Dalboka este numele unei pescarii, intre Balcik si Vama Vache unde au o crescatorie de scoici si unde se mananca incredibil de convenabil. Partea proasta este ca trebuie sa faci rezervare inainte pentru ca este extrem de aglomerat si daca mergi la intamplare, risti sa astepti foarte mult pana se elibereaza o masa.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1] [-1][2 voturi]
    pepsi70ro [13.03.10 15:48:30] »

Ai fost la vinoteca din incinta Castelului? Se mai degusta vinuri? Mi-aduc aminte ca din trei sortimente scufita mi-a luat-o razna. Doar degustasem, atat.

danieltanase*