ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.08.2016
2 AD. + 2 COPII -- v: 13,15

Extrem de nemulțumit
Către satisfăcător

încărcat de pe telefon!

Mai rau decat anii trecuti

Anul acesta suntem pentru a3a oara la acest hotel. Am fost cazati in vilele renovate dar care arata la fel de rau ca si cele nerenovate

1) aparate Samsung 1televizor 1aparat de Ac. La vilele nerenovate erau cate 2. Si bineanteles daca vrei sa ai camera curata prosoape schimbate lasi la camerista ceva pe pat in ziua respectiva da numai atunci schimba lenjeria.

2) mancarea la restaurant mai buna decat anii trecuti pe langa celebrele parizeruri au aparut si muschi file si backon dar au disparut la bauturi coktailurile si sucurile Prigat exista doar apa chioara la dozator. Snackbarul si Restaurantul Rai au doar alimente simbolice supe chioare. Fel 2 peste congelat sau piza (aluat si branza) asta numesc ei piza, deci mult mai rau precum si lentoarea cu care se misca ospatarii la curatarea meselor. Mare plus Aqua Parcul cu angajati tineri amabili zambitori...

Mare minus. Iera cat pe ce sa fim batuti de angajatii care se ocupa de plaja ca am indraznit la 32° sa ridicam umbrelele pe motiv ca este vant, desi i-am aratat ca la plaja vecina umbrelele sunt deschise am fost amenintati cu bataia de 3 indivizi. Alte persoane care au rificat umbrelele au fost la fel amenintate ba chiar li s-au luat umbrelele de langa sezlong atasez poze daca se poate pe acest site daca nu pun pe am fost acolo sa vada toata lumea ospitalitatea bulgara, vreau sa va spun ca si la receptia Hotelului am incercat sa sesizam dar mie mi s-a spus dupa ce a vorbit cica cu administratorul plajei ca ei considera ca e vant chiar si atunci cand am demonstrat cu poze si am cerut sa vuna cu mine la plaja sa vada batjocura mi-au raspuns cu un ranjit si ironic SORY.

Altor clienti care au facut reclamatie le-au spus ca vorbesc cu adminsiteatorul plajei ziua urmatoare... Animatie zero anii trecuti aveau in diecare seara spectacole acuma mini disco 30 min cu 3 plictisiti aceleasi melodii din 1970. Nu Vita Parc

Trimis de alyautohouse in 27.08.16 08:50:42
Validat / Publicat: 27.08.16 09:45:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: De 3 ori aici la Vita Park GRAND HOTEL VARNA IN CONSTANTIN SI ELENA

VIZUALIZĂRI: 1943 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alyautohouse); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P04 Atentie si la coloratul in pantaloni rosii foarte agresiv aici inchide umbrela in capul unor romanii la 32° care voiau putina umbra la copii
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[27.08.16 09:44:55]

@alyautohouse: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

andreieu
    [27.08.16 11:14:08]

@alyautohouse:

M-am întâlnit întâmplător cu acest administrator al plajei, în urmă cu 2 săptămâni când strângea și aranja şezlongurile la ceas de seară şi, într-un mod surprinzător, a intrat în vorba cu noi, ştie şi vorbește românește destul de bine, ba chiar ne-a recomandat o băutură spirtoasă favorită lui. Nu l-am văzut agresiv sau intolerant.

am indraznit la 32° sa ridicam umbrelele pe motiv ca este vant

Din ce am văzut, majoritatea umbrelelor au cel puțin o tijă de susținere ruptă sau desprinsă de pe plasa de protecție care nu mai pot fi puse la loc doar dacă se desface în bucăți umbrela respectivă. Totodată, unele umbrele au chiar acea plasă de susținere a tijei ruptă. Să ne mai întrebăm de ce?

Din cauza vântului puternic (cum se vede și în P04), umbrelele se lasă pe o parte și riscă foarte ușor să se rupă pe partea respectivă. De aceea administratorul plajei a închis toate umbrelele. Dar dintr-o grandomanie tipic și pur românească, refuzăm să ni se închidă umbrela şi sărim la deținător. Dacă umbrelele de pe plaja vecină sunt deschise depinde fix de administratorul plajei care ori nu era la datorie, ori nu-l interesa. Plaja vecină este ori plaja Lagunelor ori plaja Boryanei, a căror umbrele sunt în număr mult mai mic decât totalul umbrelelor albastre. Problema putea fi rezolvată pe cale amiabilă. Plecai la hotel sau stăteai în soare. Nu era nimeni de vină că vântul bătea puternic.

[28.08.16 11:32:12]

Ei biiiine și asta ce înseamnă??? Chiar și așa... poate gresise omul..... ce faci? sari să-i dai în cap? Acesta nu-i comportament demn de un administrator.Nu e școlit suficient pesemne.Iar ,,SORRY,, pe mine personal nu mă mulțumește.

fanespoitorul
    [28.08.16 12:02:57]

@andreieu: Eu nu inteleg de ce doar noi romanii trebuie sa iesim in evidenta pe unde plecam?? Cand am fost la plaja in Albena - RAI langa noi erau mai multe familii care vorbeau ungureste. Erau suparati ca la prima ora rezervasera in primul rand cu prosopul si nu mai gasisera prosoapele. L-au porcait pe administrator in limba romana. Adm plajei avea in fata lui un morman de prosoape. Stie romaneste. I-a dus la afisul de pe plaja unde scrie inclusiv in limba romana ca plaja este de la ora 8 la ora 18, ca nu se rezerva cu prosopul etc. Acelasi lucru l-am vazut cum vociferau la salvamar ca ei vor sa stea in larg si salvamarul sa-si vada de treaba lui. Am vazut la stiri pe plaja noastra ce se intampla cu teribilistii.

[28.08.16 12:37:48]

@fanespoitorul:Maaare adevăr!!! Dacă situația se prezintă așa... retractez cele spuse anterior. Merg pe litoralul bulgăresc cu precădere in Albena de 8 ani și nu m-am confruntat cu nici o situație care să-mi creeze repulsie. Dacă stai in banca ta și nu ieși in evidență cu nimic cred că oriunde ai fi... nu vei avea probleme. Oricum cele mai bune condiții pe plajă consider că sunt in Albena... mult mai ok si decât la Duni... spun asta din punctul meu de vedere.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [28.08.16 12:45:53]

@MIREAWA:

Cu ce ar fi mai ok condiţiile de plajă din Albena comparativ cu Duni?

Compari o întreagă staţiune cu un resort închis. Adică exact mere cu pere. Nu cred că turiştii cazaţi în Albena la hoteluri aflate mai departe de plajă sunt la fel de încântaţi ca tine.

Poate ai fi mai convingătoare dacă ai scrie despre Albena şi despre Duni (dacă ai fost acolo). În rest, datul cu părerea este sport naţional.

[28.08.16 12:55:42]

@nicole33: Am menționat ,,din punctul meu de vedere ,,nu încerc să conving pe nimeni, se conving ei singuri. Citește corect ce am scris... nu încerca să-mi pui cuvinte in gură. Am scris condiții de plajă... ce contează resort sau altceva... sau cumva nu ești de acord cu ce-mi place mie? asta-i chiar interesant.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [28.08.16 22:48:55]

@MIREAWA:

Punctul tău de vedere ar putea avea o eventuală valoare doar în cazul în care ar fi argumentat prin scrierea unui review, ceea ce timp de mai bine de patru ani de când eşti înscrisă pe site NU s-a întâmplat.

sau cumva nu ești de acord cu ce-mi place mie? asta-i chiar interesant.

Ce-ţi place sau nu este, de departe, ultima mea problemă cât timp am certitudinea că gusturile noastre sunt fundamental DIFERITE.

Aici era vorba de credibilitatea celui care face o afirmaţie, iar în cazul tău aceasta este sub nivelul mării, cel puţin pentru mine.

[29.08.16 09:13:57]

@nicole33: Dovadă... Ai un caracter [...] dacă ai ajuns să afirmi că am caracterul sub nivelul mării. Nu faci altceva, decat, să-i faci pe cei ce vor citi să vadă că nu faci altceva decât să stai la pândă să contrazici părerile celorlalți.

Eu nu mă voi coborî mai jos din clipa asta să-ți mai răspund și tine cont ai coborât sub mine... nu ai fost în stare să te oprești.

Nu toți cei care sunt răspund ți-au scris reviw-uri... sau constituie obligație și nu știu eu INTELIGENTIA?

[29.08.16 16:32:34]

@MIREAWA: una este credibilitatea altcuiva (citește cu atenție, fără susrescitare - acest aspect a fost pus în discuție, și nu caracterul tău!) și alta e să spui despre cineva că are caracter [... ].

Avertiment pentruu jignire directă.

andreieu, fanespoitorul
    Alte impresii din această RUBRICĂVita Park Hotel: