ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.03.2010
ÎNSCRIS: 30.07.09
JAN-2009
1 AD. + 1 COPII

Jungle park - jungla europei

Daca va petreceti concediul pe Playa de las Americas sa nu ratati Jungle Park. Acesta este un parc imbina perfect un parc botanic (jungla) si zoologic cu show-uri unde personajele principale sunt vulturii.

Parcul este deschis intre orele 10. 00 si 17. 30 si intrarea este 24 E/adult si 12 euro/copil. Transportul este gratuit, existand autobuze care opresc in fata hotelurilor mari de pe strada principala.

La intrare vi se va inmana o harta a parcului astfel nu veti rata nici o atractie a acesteia.

In Jungle Park puteti vedea tigrii, crocodili, hipopotami, leopard, jaguar, maimutele capucino, pelicani, bufnite, struti si multi vulturi…... toate acestea intr-un cadru natural feeric.

Aici nu te simti ca intr-o gradina zoologica ci mai degraba ca intr-o jungla, exista poduri suspendate, traseu de catarari, bob, tuneluri, lagune, pesteri si cascade.

Dupa o zi de aventura prin jungla se poate servi o gustare pe terasele din incinta parcului dar preturile sunt un pic cam piperate.

Plimbarea o puteti incheia vizionand spectacolul de dresura a vulturilor.

Trimis de ghecamelia in 04.03.10 09:22:11

VIZUALIZĂRI: 4454 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ghecamelia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 o maimutica ca la ea acasa....nu in cusca
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

divio*
[04.03.10 10:24:05]

@ghecamelia:

Puteti sa veniti cu o mica lamurire?

In primul review postat, cel despre Mediteranean Palace, ati precizat ca sejurul a fost in februarie 2009- prima dvs. vacanta in Spania, ca, recent, sa adaugati un review despre Siam Park, intr-o vacanta din februarie 2008.

De curiozitate, puteti afla din Wikipedia ca Siam Park s-a deschis pentru public in septembrie 2008:

"Siam Park's construction started in 2004[3] and cost 52 million euros. [4] Originally slated to open in May 2007, it has endured construction problems however, the park finally opened to the public on September 17, 2008".

Sa inteleg ca ati avut privilegiul de a-l vizita cu mult inainte de deschidere sau ca e doar o mica "omisiune" prin adaugarea unui review cu data eronata?

Exista si alte neclaritati referitoare la perioadele cand ati vizitat Jungle si Loro Park - ambele in ianuarie 2009 (dar e la fel de posibil sa fi prins sejurul la finele lui ianuarie - inceputul lui februarie).

Multumesc anticipat pentru raspuns.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
[04.03.10 10:26:49]

scuze cred ca am gresit sejurul este din sfarsitul ian-inceputul feb2009... rog webmasterul a corecta greseala

[04.03.10 11:00:30]

Am modificat data sejurului la reviewul cu Siam Park din februarie 2008 in ianuarie 2009.

Acum toate impresiile ghecameliei din Excursii Tenerife figureaza ca facand parte din acelasi sejur, asa cum este in realitate.

Zi buna!

[04.03.10 11:09:24]

Datorita faptului ca ghecamelia a ajuns la al patrulea review despre Tenerife din cadrul aceluiasi sejur (exista si un review despre un hotel in afara de cele trei de la rubrica excursii), conform regulamentului i se retrag PMA standard alocate celui mai recent dintre ele.

corinne
[04.03.10 11:17:59]

Frumoase poze si o destinatie de vacanta ce trebuie luata in seama ....mai ales pentru cei care au copii...din partea mea maxim de puncte...

Ce temperatura era acolo in luna ianuarie? Se poate face si baie?

[04.03.10 11:23:29]

nu este nici o problema webmaster pentru retragerea punctelor... nu alerg dupa puncte sau premii, am considerat ca daca le detaliez separat viitorii excursionisti isi pot face o impresie mai clara despre e se poate vizita in tenerife. Mai am si alte rewiew-uri inca nescrise despre excursia pe oceanul atlantic sau o seara la minigolf intr-un parc botanic de exemplu. Daca nu intervine regulamentului as vrea sa le postez si pe acelea.

[04.03.10 11:25:57]

corinne: in ianuarie - februiarie temperaturile sunt placute dar nu ridicate, este cam ca primavara la noi, ziua 19-20 seara 15 grade. Plaja poti face dar baie in ocean nu prea. de aceea mai mult am vizitat decat sa stam la "soare si mare"

Dragoș_MD
[04.03.10 11:31:53]

"Daca nu intervine regulamentului as vrea sa le postez si pe acelea." nici nu intervine, nici nu CONTRAVINE...

dimpotriva este recomandabil sa fie cat de multe. atat doar ca nu primesc punctele (1000. PMA) "din oficiu". noi le asteptam cu drag!

[04.03.10 11:32:09]

ghecamelia, bineinteles ca poti sa scrii cate reviewuri doresti despre excursia in Tenerife, sunt chiar bine venite si opinia mea personala este ca o fragmentare a lor pe obiective distincte este mai utila pentru cei interesati decat condensarea lor intr-un singur review.

Regulamentul insa prevede ca doar primele trei impresii din acelasi sejur sa fie punctate din "oficiu". Oricum ele pot fi votate de utilizatori si pot acumula astfel puncte.

In concluzie, te asteptam si cu celelalte impresii din tenerife.

corinne, divio*, ghecamelia
Alte impresii din această RUBRICĂVacanța în Tenerife: