ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.08.2016
DE VIO
ÎNSCRIS: 05.03.09
JUL-2016

Europa hotel de 3* insa il recomand

Buna seara, dupa o lunga perioada de lipsa activitate pe site, datorita TIMPULUI, insuficient de a scrie despre locatiile unde mi am petrecut vacantele, din pacate, insa mi doresc a, detalia despre hotelul EUROPA, SUNNY BEACH, in care am stat anul acesta in vacanta de pe 23iulie sejur de 7nopti.

Bun, sa incepem :

CAZAREA / CAMERA - Tinand cont ca, este un hotel de 3* am ramas placut impresionata de conditiile de la acest hotel, ceea ce ma facut sa l recomand si pt alti turisti. Camerele suficient de maricele, balconul mare, baia mareee, mobilierul bun, schimbat, gresie pe jos, camera, cat si in baie, dush, curat, aer conditionat split. Televizor in camera stil vechi nu plat, cu programele pe care le stiti pe zona, bulgarilor. Asternuturi curate, calcate, bune, pe care le schimba si zilnic daca le ceri, asta, noi cam le am schimbat, prosoapele cat si asternuturile, insa am lasat cate o atentie, cam mereu, pt camerista, per ansamblu camera este buna, noi am stat la etajul 12, al hotelului care are 14 etaje n total si am avut o panorama superba.

MASA / BAUTURI - Pt mancare un plus, am avut de toate, desi nu pot spune ca este un meniu ca la 5*, insa satisface toate gusturile, carne de toate felurile, porc, miel, vita, peste, pui, la fiecare masa cate 2 feluri, atat friptura snitele, crochete, frigarui, cat si gatita, garnituri, legume fierte, coapte, piure, cartofi prajiti, orez, supe de 2feluri, salate diverse, mezeluri de 3-4 feluri, ok, branza, cascaval, oua, paine de 4feluri, chifle,pt dimineata cereale diverse,gemuri, dulciuri divese, gen baclava, mini tortulete, prajituri, sarlota,fructe, pepene rosu, galben, pere, piersici, prune, portocale, mai stiu eu ce si inghetata diverse arome.

Bauturile cam aici este un minus, nu am avut dozatoare de sucuri sau cafea, de la care sa te servesti, era necesar sa ceri la bar lobby cat si cel de la piscina, cam tot, de la apa, cafea, bauturi, etc. Noi nu ne omoram cu bauturile lor, ne am cumparat cele clasice de la supermarket, pe care le folosim acasa, in afara de berea, care este brandul lor.

Sucurile oferite au fost nu de la dozator ci din sticle de plastic, brand de al lor, gen, coca cola, sprite, fructe, apa tonica, etc pe care, le tineau in vitrine la rece. Bauturi acoolice, brand bulgaresc, specific AI, doar berea de la dozator, rece, ff slaba.

PISCINA - aici nota 10 cu +, piscina olimpica adevarata cum exista in competitii, mareeeeeeeee..., sau ma rog aproximativ cam la fel, cea mai mare piscina, vazuta pana acum la un hotel in Bulgaria. Ingrijita, curata, 3 salvamari, o sa vedeti in poze cum arata, superb... ! Noi am avut noroc in perioada sejurului sa nu fie tot hotelul ocupat si existau suficiente sezlonguri si umbrele pt turisti. Mentionez ca la plaja se platesc, sezlongurile si umbrelele de la 30leva la 40leva... asa am obs, preturile pt 2sezlonguri si 1umbrela.

Amplasarea hotelului este pe plaja, cobori cateva scari si in 2min esti pe plaja, trecand pe langa un BAR privat, amenajat, ff aproape de hotel, ff frumos, dar si scump.

Plaja, superba, curata, fara alge, nisip fara pietre, apa ff mica, de la mal, mergi destul pana la adancime, curata, de i vedeai fundul, nisipul, fara meduze, mizerii cum, vedem pe la noi, deci este una din plajele cele mai frumoase de pe zona statiuni BULGARIA, raman la parerea mea, ca din 2007 de cand, ne petrecem concediile pe aceste plaje, nu am ce sa reprosez vis a vis de curatenia lor. Un plus mare, fata de romani, care din pacate, cam lasa de dorit, desi cam toti turistii au tendinta sa lase cate ceva in urma lor, aici se respecta, curatenia.

Panorama hotelului este FANTASTICA DE LA ETAJUL 12, de unde am stat noi, am avut vedere spre piscina, lateral mare, toate camerele au lateral mare, aaa si inca ceva, ff bine pazit, au paza cam peste tot, am ramas placut impresionata, pana si la intrarea de pe lateral dinspre mare, in zona lifturilor care sunt 3la numar exista paza, oameni in uniforme, curate si ff respectuosi, apoi o groaza de femei de serviciu, pe care le obs dimineata cand coborau sa curete zona bar piscina si in jurul ei, iar placut impresionata.

Hotelul mai are in jur de 4zone unde poti sta pe fotolii si canapele pt relax ,,wi fi, in zona receptie free, daca l doresti in camera il platesti, dar nu stiu exact cat pe zi, pt ca nu ne a interesat, dar scump... daca mi amintesc undeva la 6 leva / zi, poate si mai mult, sper sa nu gresesc.

Per ansamblu am avut un concediu reusit, conditii bune, cu minusul pe zona servire bauturi, iar la restaurant in afara de sucuri in dozator la rece, nu exista altceva, trebuia sa ti iei de la piscina sau celalat bar, din zona receptie, intrare n hotel. Personalul per ansamblu binevoitor, respectuos. debarasarea de la mese, ff repede.

Deci, recomand acest hotel pt ceea ce ofera el, raport pret /servicii, este unul bun.

Ca amplasament este langa HOTEL NESSEBAR BEACH 3* SI BURGAS BEACH 4*.

Despre animatie nu am scris nimic,au 2fete care se ocupa de animatie si muzica de la piscina,mai mult lucrau cu copii...insa dupa amiaza ,erau angrenati si adultii in tot felul de jocuri la piscina.

Trimis de VIO in 04.08.16 21:51:33
Validat / Publicat: 04.08.16 23:22:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2476 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (VIO); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P17 piscinaaaaaaaaaaaaaa... superba, cea mai mare pe care am obs in toate cazarile mele de prin toate statiunile. nota 10+

webmasterX [04.08.16 23:04:44] »

Bună recomandarea

Mutat în rubrica "Europa Hotel, SUNNY BEACH [Slanchev Briag]" (nou-creată pe sait)

VIO [04.08.16 23:25:40] »

@webmasterX - bunaaa... mercic, pt ecou... ! Desi sunt ff prinsa cu treburi, datorita faptului ca m am simtit ff bine aici, am dorit sa va impartasesc impresiile mele, cat de repede am putut... pt ca nu prea se stie despre el, fiind acum 3ani RENOVAT TOTAL, pt ca noi am stat langa el, in NESSEBAR SUNNY BEACH 3* se obs in poze si am obs ca este inchis pt renovare, am tinut minte asta si anul asta am optat pt el, nu mi a parut rau, am avut un concediu bun, reusit. In afara dezamagirii cu servitul la pahar orice, fara dozatoarele cu care am fost obisnuiti, cam peste tot, o nota BUNA, pt hotel, cel putin eu am mers cam peste tot pe litoralul lor, de la 3* la 5* pot face, diferentele corect si obiectiv... cine vrea fitze sa plateasca 500euro /pers de sejur, pt ca si ei au preturi de top, vezi DUNI... !!! Insa acest hotel pt ce preturi are, merita ca si OPTIUNE.

Coordonatele sunt ok...sunt bune..! Este ff aproape de plaja ,mai aproape decat NESSEBAR BEACH 3*,cam in linie cu BURGAS BEACH 4* se poate obs in pozele mele.

charisteas [17.01.17 11:28:19] »

Ce serviciu ai avut banuiesc ca AI, spune-mi te rog legat de sezlongurile pe plaja, au plaja privata? platesti separat sunt incluse in pret, etc si daca au loc de joaca pt copii

VIO [17.01.17 15:47:21] »

Buna,

Unu, daca ai fi citit cu atentie ai fi obs ca, am specificat acest aspect si anume, la plaja sunt cu plata, majoritatea sunt privati,operatori privati pe zone delimitate, o sa gasesti ff rar, hotel cu oferta la plaja inclusa a sezlongurilor, de obicei sunt cu plata, pe zona Sunny Beach. (Nu are gratuitate, sau zona cu sezlonguri ale hotelului la plaja, dar are la piscina.)

Doi, daca ai fi obs pozele, ai fi vazut si zona de joaca a acestui hotel, sunt pozele mele, clare zic eu, cred ca am fost destul de explicita in review... are oferte de la mic dejun, demipensiune, all inclusiv, eu da am avut all inclusiv.

Iti recomand sa citesti, recitesti ceea ce am scris, cred ca am punctat cam tot ce era de spus.Sunt poze,cu tot ceea ce ti trebuie,amplasament,loc de joaca,camere,etc. (Recomand mai multa atentie, in detaliile din stanga paginii ,unde sunt notate datele sejurului,plus citirea cu atentie ,a celor scrise,deoarece regasesti detaliile ofertei hotelului in text.)

Succes... !

charisteas [17.01.17 16:14:31] »

@VIO: multumesc, ai dreptate am trecut repede prin review si de aceea nu am remarcat de aceea am intrebat de olaja stiu ca in zona aia rar gasesti plaja privata free, langa Varna cam toate au

VIO [17.01.17 21:30:50] »

@charisteas:

Este ok, nu i bai... doar ca ,din experienta mea, putine au plaja lor cu sezlonguri, in genere pe ALBENA, gasesti asa ceva, NISIPURILE DE AUR, cateva, OBZOR la fel au doar o parte din ele, DUNI este plaja comuna nu platesti nimic, Sunny Day, are asa ceva, pt ca este un resort inchis, exact ca si DUNI, pe zona Nessebar la fel, resortul Sol are plaja lui, restul tot asa, pe bucati, unele au, altele nu, Constantin si Elena la fel, partial, din 2007 am tot mers de 2-3ori pe an, in vacanta si weekend, sau de PASTI, la ei, oferta turistica specifica daca au sau nu acest aspect, in costurile afisate, sau descrierea agentiilor, care promoveaza o anumita zona de pe litoralul bulgaresc, eu am cam fost 90% din el, cunosc aproximativ ofertele cat de cat bine (hotelurile) pt ca am fost de la 5*la 3*, nu mi am luat niciodata teapa, la niciun hotel cum au patit altii, pt ca am stiut sa ma orientez, in vacanta, am vizitat prin statiune si alte hoteluri, asa am obs, ce pot achizitiona cost real/servicii bune si nu tepe... !

Succes!

charisteas [17.01.17 22:12:11] »

@VIO: Multumesc frumos! In BG nu am fost decat in Albena si Balchik, de aceea intrebam, initial voiam in Halkidiki dar vom merge cu inca o familie cu copil ei vor neaparat BG asa ca ne adaptam la cerintele si bugetul lor de aceea ma interesez de optiuni, nu vreau doi ani la rand in aceeasi statiune, ci Sunny Beach, Nessebar sau Pomorie vedem luna asta pana la sfarsit vreau sa fac rezervare early booking

VIO [17.01.17 23:36:02] »

@charisteas:

Revin cu o adaugire, ti as recomanda hotel NESSEBAR BEACH 3* din Sunny Beach, exista si review de al meu pe el, pt costul lui bun, si ceea ce ofera el, in NESSEBAR, resortul SOL... este ff bun, eu am stat in cel de 5*,insa-i mai scump, depinde ce buget aveti... si cand mergeti ca si perioada, la fel si pe acesta am review, dar daca aveti copii ff mici, ca si zona este ff bun Resortul DUNI, apa este ff ff mica la mal, mergi ff mult pana ajungi la adancime, este recomandat celor cu familii care au copii ff mici, insa este scump ca si oferta, aici ma refer la cele 2 hoteluri aproape de plaja, unul este de 5* in care am stat eu MARINA ROYAL PALACE, insa au un confort ff bun, tot ceea ce ofera este ff bun.In NISIPURILE DE AUR,am stat in ASTERA 4*,cel cu Cazinou,este ff bun,aproape de plaja,vis a vis,insa nu este ieftin,au si zona cu sezlonguri ale lor pe plaja.Sau HAVANA CLUB,insa este departe de plaja,tot cu Cazinou,bunicel hotel si asta.de 4*,daca nu ma insel.

Succes!

ANDREEABADULESCU [29.01.18 21:57:58] »

Buna seara! Am facut si noi rezervare la acest hotel si avem emotii ca nu am gasit prea multe pareri... vroiam sa stiu daca pe plaja poti lua bautura de la piscina ca din cate am citit este doar un bar pe plaja contra cost. Si ca pozitie a hotelului... este departe de centru? este mai pustiu? zona de animatie unde se afla? ne putem plimba este faleza ceva?

VIO [30.01.18 13:45:52] »

@ANDREEABADULESCU:

Buna,

Pozitia hotelului este una ff buna, nu este la marginea statiunii mai este mult de mers pana la marginea sa, fata de centru faci cam 10min, mers pe jos, daca nu ma insel, insa ce ti pot spune este ca, noi am mers de 2ori pe acest hotel, acum 2ani cat si anul trecut.

Fata de acum 2ani, am gasit semnificativ multe schimbari in bine, anume au pus dozatoare de sucuri, bune nu prostii, gen COCA COLA, SPRITE, FANTA, ETC, mancarea mai diversificata, tinand cont ca in hotel erau ff multi nemti la sf lui iunie 2017, cand am fost noi 8nopti.

Dupa parerea mea nu vad de ce nu ai putea sa ti iei bautura cu tine la plaja, ea fiind imediat langa hotel, la 2minute de mers pe jos, cobori scarile de la piscina si imediat ajungi la plaja.

Nu are bar pe plaja, nu are sezlonguri gratuite, fiindca mai toate sunt cu plata, pe zona Sunny Beach.

Animatia este ceva mai slabuta dat fiind ca ,nu are un amplasament pt ea, scena cum au alte hoteluri insa este ok, dimineata si dupa amiaza, animatorii sunt la piscina si langa barul de langa piscina spre intrarea din hotel, unde au tot felul de activitati, gimnastica si jocuri de tot felul, atat pt copii cat si adulti, sunt draguti si respectuosi toti, mai ales ca au fost in ambii ani, aceiasi, i am recunoscut, ne au recunoscut si ei, apoi ne am bucurat de revedere.

Barul de langa hotel nu are nicio legatura cu acesta, este un bar privat unde poti sta sa faci plaja, spatiul amenajat de ei, daca probabil consumi de o anumita suma, eu n am incercat, fiindca aveam sezlogurile la piscina si daca doream sa mergem la mare, se putea pleca, linistit, nu au disparut lucruri, bine, nu ti recomand sa ti lasi bunurile cu valoare, totusi, dar geanta cu lotiuni de soare si prosoape e ok.

Sotul meu, se ducea direct la mare in sort, direct de la piscina, mai toata lumea obisnuia sa faca astfel, fiind ff aproape, ai sa vezi.

Hotelul este ff curat si bun, este renovat de cativa ani vreo 3daca nu ma insel, poti vedea pozele mele, ca orientare, doar ca daca nu suporti galagia iti recomand sa ceri camera cu vedere la piscina daca poti, fiindca noi anul trecut am avut camera spre roata de distractii si pub-uri... insa zgomot infernal, n am prea putut dormi ok.

In primul an am avut camera vedere piscina, a fost mai ok, fara zgomotul teraselor si puburilor, din partea cealalta.

Camerele au fost la etajele superioare, et 12 si 13, am avut o panorama superba seara. Per ansamblu noi am fost ff multumiti de hotel tinand cont ca este de 3*, este unul bun, cred ca si anul asta tot acolo ne vom duce, sotului meu ii place ff tare, este singurul hotel din statiune ce detine o piscina olimpica,plus ca pretul este unul ff bun, la ce ofera acesta.

Sejur minunat, sa aveti!

charisteas [30.01.18 13:54:33] »

@VIO: Multumesc pt ponturi, am ales Aronia Beach si am fost foarte multumit, am lasat review, raport calitate/pret excelent, am trecut si pe langa Nessebar Beach pare bun, sunt destule hoteluri bune in prima linia din ce am reusit sa vad, anul asta Grecia

VIO [30.01.18 14:10:40] »

@charisteas: Buna,

Sincer la cat de atasat este sotul meu de hotelul asta, fiind ff aproape de plaja, maxim 2min de mers, prin nisip, basca din cauza piscinei imense, unde se poate innota in voie, plus ca este ff curata, intretinuta de baietii salvamari non-stop in programul lor, ff atenti la turisti, aceiasi de acum 2ani, au fost si anul trecut, este ff ok hotelul.

Nessebar Beach este si el, un hotel bun, insa noi cred ca ramanem fideli acestuia, ne am simtit mai bine in acesta fata de celalat de langa el, Nessebar hotel mi se pare ff aglomerat si multa lume cu copii ff zgomotosi, nu ca nu mi plac copii, din contra insa unii nu sunt educati din pacate, deranjeaza anapoda, este un hotel pt familii cu copii mici, totusi Nessebar Beach 3*, are si piscina mai mica.

Consider ca, acest hotel EUROPA, indeplineste criteriile noastre in ansamblu, mai linistit, curat, mancarea ok, bauturile ok, aproape de plaja, fara fitze, un hotel bun, la banii platiti.

ANDREEABADULESCU [30.01.18 16:44:34] »

Multumesc mult pentru informatii abia astept sa ajungem acolo! o zi placuta sa aveti

ANDREEABADULESCU, charisteas, VIO