ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.07.2016
REGIM MASĂ all
2 AD. + 2 COPII -- v: 8-4

Palm Wings Beach Resort (ex Egeria) [Davutlar]5

Vacanţă plăcută

Ca si locatie are un minus fiind intre casele localnicilor si sta foarte prost la locurile de parcare oferite turistilor dar cu putina rabdare gasesti totusi un loc chiar daca nu o sa fie la umbra.

Am ajuns la hotel pe la orele 12 camerele nefiind gata insa ni s-a permis accesul in locatie avand acces la absolut orice.

Mancare si bauturi nu are rost sa mai vorbesc deoarece la regimul all la turci este o adevarata abundenta.

Piscinele atat cea de la copii, topoganele cu apa cat si cea centrala au fost curate pe toata durata sejurului nostru locuri gasindu-se la orice ora din zi.

Camera a fost curata tot timpul iar lenjeriile si prosoapele au fost schimbate la maxim 2 zile iar in 2 zile au fost schimbate chiar zi de zi chiar daca nu erau lasate pe jos pentru schimb.

Plaja este indeajuns pentru toti cei din resort cu un nisip fin care cam arde la orele amiezii cu sezlonguri suficiente pentru toti iar apa este perfecta atat pentru prichindei cat si pentru inatatorii cu experienta.

Exista si un bar care se deschide incepand cu ora 07.00 si este situat langa restaurantul a-la-carte deasupra selei de mese.

Recomand sa va duceti si la restaurantul a-la-carte iar pentru rezervari trebuie sa vorbiti cu cei de la informatii din dreapta receptiei hotelului.

Raportul calitate pret este bun si destul de usor de ajuns la el seara chiar aveti si un minibazar la circa 500-600 metri de hotel pentru niste mici cumparaturi.

Concedii placute tuturor oriunde mergeti si fara evenimente.

Trimis de bogdan78 in 23.07.16 12:15:26
Validat / Publicat: 23.07.16 12:51:47
VIZUALIZĂRI: 2072

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bogdan78); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P01 apusul in mare

gabri [28.07.16 22:18:20] »

Salutare,

Urmeaza sa mergem la acest hotel la sfarsitul lunii august, am vazut ca postarea dvs e recenta, va rog spuneti-mi daca ati calatorit in Turcia pe fondul evenimentelor politice din aceasta luna si daca v-ati simtit in siguranta, noi vom merge cu masina si cateva dintre fete au oarece retineri.

Multumesc anticipat!

nrs [29.07.16 09:04:29] »

vezi ca este o discutie deschisa pe aceasta tema click aici unde au postat si oameni care sunt acum in Turcia si oameni care abia s-au intors de acolo

bogdan78 [01.08.16 12:57:56] »

Stati liniștiți ca nu e nici o problema

Eu m. am intors inainte de evenimente dar am un prieten care a trecut prin Istanbul chiar a doua zi de la puci sâmbătă si nu a avut nici o problema

Posibil sa stati mai mult in vama si cam atat in stațiune va recomand sa stati totuși mai mult prin resort

Oricum sunt zilnic polițai in civil prin hotel i. am vazut chiar eu si asta incepand cu 01.07 cand am ajuns eu acolo.

Oricum citeste si topicul deschis special pt cakatoria in Turcia in aceasta perioada. Concediu plăcut si fara evenimente neplăcute.

bogdan78, gabri, nrs

pagină generată în 0.0620357990265 sec