ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2016
DIN: Brăila
ÎNSCRIS: 17.06.09
STATUS: CONSUL

Mi-e tare dor de voi, de-o bere, de-un papanaș...

A venit vara, este cald, este soare... Așa ce-ar merge-o BRRC... Dar nu știu cum se face, că nu merge ea așa, băută singură. Cu niște prieteni ar merge grozav... Mmmm, ia stai, bre, că eu promisesem o mini-întâlnire LaBarca.

A trecut aproape un an de când au fost Patru AFA-iști la Barca, vezi impresii

De Predanu și frumoasa lui familie mi-e dor tare... și nu numai de el...

Așa că, ce ziceți voi, măi AFA-iștii mei dragi dacă vineri, 22 IULIE 2016, pe la 19 pe seară ne-am vedea noi pe terasa de la Barca la o BRRC între prieteni? Așa putem să ne răspundem la întrebarea : De ce să ne placă LaBarca?

vezi impresii

Azi am trecut pe la ei, i-am zis patronului despre ce se vorbește în propoziție și-a zis că el e foarte de acord în principiu, dar să-i zic despre cât de mare va fi gașca veselă. I-am promis că așa voi face, doar că, mai întâi să strâng gașca, s-o pot număra.

Deci, vă rog eu mult-mult ca, până luni, 18 iulie, să-mi confirmați câți vreți să bem o bere, un suc, un papanaș, ceva. Ex: zoazore=5 pers (e un exemplu!).

Și mai rog frumos un web să-nțepenească articolul ăsta măcar până luni, să-l vadă oamenii și să-mi dea PM, telefon, mesaj cu porumbelul... care cum vrea!

Adresa: B-dul Theodor Pallady nr 11-13, București. Este spre ieșirea spre A2, între stațiile de metrou Nicolae Grigorescu și 1 Decembrie 1918. Tramvaie: 23 și 27, până la stația Dumbrava Nouă.

Ei, ce ziceți? Eu v-aștept!

labarca.ro

Trimis de Zoazore in 08.07.16 20:40:09
Validat / Publicat: 08.07.16 21:00:06

VIZUALIZĂRI: 4252 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 POZA NEVOTABILA. Am folosit poza din articolul lui @Mariam Preda. Nefumatorii sunt la usile din sticla din spatele fetei (cele cu sticla cu dungi), restul, cam de unde este fata din stanga, mergand spre spate. Masa pe care sata din stanga are mainile, va fi un capat.
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
[1 PMA]
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2042 PMA (din 42 voturi)

ECOURI la acest articol - pg. 1 / 5

se afișează ecourile [1 - 30] din total 147
webmasterX [08.07.16 20:59:47] »

@Zoazore -

Și mai rog frumos un web să-nțepenească articolul ăsta măcar până luni

Ok. Done.

Zoazore [08.07.16 21:02:02] »

@webmasterX - Mulțumeeesc! Voi bea sigur o bere în cinstea AFA!

mishu [08.07.16 21:51:25] »

Eu vin, de cand astept asta, insa confirmarea numarului de locuri mai incolo, s-ar putea sa fie din pacate la singular. Astept sa se stranga gasca ????

Zoazore [08.07.16 21:59:32] »

@mishu - Și eu! Abia aștept!

iulian68 [08.07.16 22:36:25] »

@Zoazore - Noi, eu și Nina adică, nu am mai fost acolo de luni! Adică de luni, acum 4 zile! Ne-a scos "expertul" la o cafea! ????????????Dar mai venim o data, nu-i bai! Și sper sa vina și papone cu pufoshenie ca sa avem cu cine ne "antrena"! ????????????

Zoazore [08.07.16 22:50:50] »

@iulian68 - Eeee, ce fain! V-aștept! E, eu stau la scara C! Dacă sunai...Dar expertu nu vorbește cu mine, așa că...Fain, c-ați învățat deja drumul!

krisstinna [08.07.16 22:55:57] »

@Zoazore: Felicitări pentru inițiativă! Sper din suflet ca mulți colegi să poată onora invitația ta. Ador Întâlnirile AFA. Și mie mi-e dor de voi dar... marea mă cheamă și n-o pot refuza. Te pup

papone [08.07.16 23:03:25] »

@iulian68 -

Şi sper sa vina şi papone cu pufoshenie ca sa avem cu cine ne "antrena"!

Eee, pai cand te asteapta lumea... nu te lasi asteptat, ca nu-i frumos. Papone si Pufoshenia, si ei prin zona

Dan&Ema [09.07.16 00:10:40] »

Ce nimereala si ce placere sa bag si de un superbonus, Nicoleta, pentru tine!

Noroc ca am citit PM-ul cu o BRRC pe masa la o terasa in Mamaia.

Ar fi fain sa ne revedem cu cei ce pot onora. Eu (noi) revenim cu raspuns ferm in timp util. In principiu vrem sa ajungem, dar sunt de organizat ca de obicei programele familiei, adulti si copii.

Bravo pentru invitatie!

Dan

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
nicole33 [09.07.16 07:54:24] »

@Zoazore -

Salut inițiativa, Tiza!

Particip, cum să nu.

nicole33=1

Zoazore [09.07.16 08:18:25] »

@krisstinna - Uuuff... Și io care speram să te tratez c-o mega-înghețată de dietă...

iulian68 [09.07.16 08:20:42] »

@papone: Tati, dacă mergeți voi, mergem și noi... cu voi! Asta ca sa pot avea și eu "dezlegare la bere"! ????

Zoazore [09.07.16 08:32:27] »

@papone - Yeesss! Știam eu că mă pot baza pe prieteni!

Zoazore [09.07.16 08:35:45] »

@iulian68 - Dar ce, ai intrat în zona de interzis?

celeste [09.07.16 08:40:01] »

Dacă suntem acasă cu cea mai mare plăcere..... de obicei de joi pana duminica suntem plecați la soacramea la Tandarei... suntem ocupati cu niște renovări.

Zoazore [09.07.16 09:05:10] »

@Dan&Ema - Păi rezolvă, Dane, că te știu eficace!

@nicole33 - Așa te vreau, Tizo!

@celeste - Vezi cum faci, poate poți!

iulianic [09.07.16 10:23:39] »

@Zoazore - Papanașii sunt buni acolo?

expertu [09.07.16 10:31:56] »

@Zoazore - Intalnirea cu Iulian a fost ceva spontan. El era prin zona si mi-a dat un telefon. Dupa ce ne-am plimbat putin si ne-am oprit sa vorbim ca babele in fata penitenciarului inca un an am zis sa stam totusi undeva jos pentru un suc/cafea.

Imi pare rau daca ti-am lasat impresia ca nu vreau sa vorbesc cu tine!

Cat despre intalnire eu voi prin zona si voi trece sa va salut cu siguranta. Desi restaurantul este chiar langa scara mea eu il evit din 2 motive, unul subiectiv si altul obiectiv.

Cel subiectiv ar fi nesimtirea patronului de care m-am "lovit" in cateva randuri plus o banuiala destul de puternica ce a implicat o zgarietura cu cheia pe masina mea. Nu am dovezi clare dar in proportie de 90% cineva de la acel restaurant mi-a insemnat masina.

Moivul obiectiv ar fi bucataria si tot ce inseamna ea care nu cred ca poate face la 20+ oameni care vor sa comande mancare in acelasi timp. In plus meniul nu mi se pare destul de variat pentru aceasta intalnire.

Pe viitor sau poate chiar si acum propun restaurantul L'incontro Titan. Spatiul este generos si meniul asemena spatiului.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
nicole33 [09.07.16 10:33:12] »

@iulianic -

Foarte buni, garantez eu. M-a cinstit tiza de ziua ei.

iulianic [09.07.16 11:02:21] »

@nicole33 - Da? Mulțumesc! Cugetăm și comunicăm.

Zoazore [09.07.16 13:10:59] »

@expertu - Adrian, fac față, știu sigur, c-am mai experimentat eu, cu un grup de pe un forum culinar.

Regret cele pățite de tine, eu mă-nțeleg bine cu patronul.

Cât despre prima parte... Numai nu ți-am sărit în față să mă vezi... De-aia am zis așa!

Oricum, te așteptăm, măcar să ne saluți.

kmy [09.07.16 13:20:50] »

@expertu: eu am mâncat în multe rânduri la La barca și nu am murit. Mi-ar face o deosebita placere sa organizezi și tu o ieșeală la L'incontro ca o sa vin și acolo ca e mâncarea și mai buna.

kmy [09.07.16 13:24:58] »

@Zoazore: voi veni și eu

expertu [09.07.16 16:00:50] »

@Zoazore - Imi pare rau daca ne-am intalnit si nu te-am salutat. Te asigur ca nu a fost nimic intentionat. Se intampla des la mine sa fiu cu capul in alta parte mai ales dac sunt singur. Data viitoare sa sari in fata!

@kmy- Eu nu am zis ca nu ar fi buna mancarea La barca. Doar ca mie imi place mai mult L'incontro pentru varietatea meniului si pentru terasa umbrita din partea stanga a restaurantului.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
fanespoitorul [09.07.16 16:17:33] »

@Zoazore - Cred ca poti sa contezi pe inca doua persoane. Vorbim. Cam cati suntem?? si cum procedam??

Esti amfitrion si rezervi locuri? se da avans sau te cunosc?? Sa sti ca Expertu are dreptate. Nu se pot comanda 20 meniuri deodata. Eu tocmai am trecut prin asta cand am incercat sa adun niste berbeci. La sfarsit cum facem : cheta, dam plicul la Nasul mare, facem 20 chitante etc. Nu e de gluma. La Beraria H cu s-a procedat ??

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
Zoazore [09.07.16 16:40:07] »

@fanespoitorul - Yeeesss! De-un an nu v-am mai văzut! Da, fac eu rezervările, dar fiecare-și plătește ce consumă. Până acum ne strânserăm vreo 12.

Zoazore [09.07.16 19:50:53] »

@celeste - Vezi cum faci, poate poți!

Michi [10.07.16 16:48:11] »

Mai sa fie! Fiind bunica de serviciu nu am mai avut timp sa vad ce s-a mai scris pe Afa. Acum, dupa ce le-am dat sa manance (ca de dormit nu dorm), am zis sa vad si eu ce mai e nou. Gata, martie in post, doua persoane! Noi seara nu mancam, doar o BRRC, ceva mici daca or fi, daca nu, nu, tare-mi place convocarea asta.

Care e mai aproape de barca, statia de tram sau metrou?

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
Zoazore [10.07.16 16:53:16] »

@Michi - Tramvaiul! Aproape 100 m. Yupiii!

iulianic [10.07.16 17:57:10] »

@Zoazore - Lista e încă deschisă? Mai primiți două persoane?

17 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
adrianbogdan, ANILU, callmevaly, Carmen Ion, celeste, Dan&Ema, elviramvio, expertu, fanespoitorul, iulian68, iulianic, kmy, maria55, Michi, mishu, roth, Zoazore
Alte articole din această RUBRICĂPROPUNERI miniÎntâlniri - 'de la lume adunate':