ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.02.2010
ÎNSCRIS: 16.02.10
JUL-2008
2 AD. + 1 COPII

Vacanta regeasca

Titlul pe care l-am dat acestei vacante reprezinta, in primul rand, faptul ca a fost prima vacanta pe care am avut-o vreodata in care nu am avut nevoie practic de nimic altceva decat ce se oferea in interiorul hotelului.

In a treia zi de vacanta am fost nevoit sa iesim din hotel, pentru ca nu mai suportam sa stam degeaba toata ziua, fara nici o grija (doar suntem bucuresteni, cum ati vrea sa reactionam altfel?).

Aveam trei mese pe zi (all inclussive) la care-ti puteai alege din cel putin 10 feluri de mancare, gatite si prezentate cu foarte mult bun gust, iar intre mese, pe plaja din jurul piscinei hotelului se puteau servi racoritoare, bere, fursecuri, inghetata.

Igienizarea camerei se facea zilnic, iar menajera avea grija ca pe patul facut sa fie asezat un prosop sau cearceaf aranjat in forma de inima, floare, etc.

Seara, la scena amenajata in curtea restaurantului, se puteau urmari scene de teatru de comedie (prezentate in engleza, franceza, rusa) sau discoteca.

Baie insa nu am facut decat in piscina, intrucat marea era in general agitata si cobora in adancime foarte rapid. Mai e cazul sa mentionez si lipsa nispului, plaja lor fiind constituita mai mult din pietris, nu foarte prietenos.

Baiatului meu de 6 ani (pe vremea aceea) i-a placut foarte mult si sper sa-l mai pot duce intr-o vacanta care sa intreaca pe cea de aici.

Recomand locatia, cazarea si serviciile, insa nu va recomand, totusi, sa iesiti prea des din hotel. Nu am fost prea impresionat de vanzatorii din bazare care vor sa-ti vanda orice, la preturi nu tocmai mici (daca nu esti genul de om care sa se tocmesca).

Trimis de stefs in 16.02.10 17:36:37
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 3341 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (stefs); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere piscina

claudiu 71
[25.04.11 13:14:55]

buna. Mergem si noi anul acesta la acest hotel ptr. doua saptamani in Iulie, hotelul l-a capitolul recomandari sta bine peste tot asa ca zis si facut. Aqua City am vazut ca este in apropiere ati fost acolo? Si ce camere ne-ati recomanda sa luam: etaj, parte etc. Merci

stefsAUTOR REVIEW
[26.04.11 16:58:09]

Salut!

Nu stiu decat de un aqua parc in orasul Antalia, la vreo 50 km de hotel, dar noi nu am fost acolo. Noi am inchiriat o masina (Hyunday Getz) si am mers o zi intreaga prin imprejurimi. Masina a costat 50 Euro (cam scump, insa nu am mai stat sa negociem) iar benzina cam tot atat, insa ne-am plimbat vreo 200 km in ziua respectiva. Va recomand sa luati masa la un restaurant situat chiar pe un rau, aflat cam la vreo 30 km de hotel (in partea opusa fata de Antalia), nu stiu cum se mai numeste, insa gasiti pliante chiar si in benzinarii cu punctele de atractie, iar la vreo 60 km aveti un loc legat de Mos Craciun si niste ruine interesante. In Antalia ne-am plimbat cu un vapor vreo ora si ceva (15 E/ persoana)

Noi am avut camera la etajul 1, cu fata spre niste terenuri de tenis, cumva in partea dreapta fata de cum intri in hotel. A fost placut, mai ales pt faptul ca seara bucatarii pregateau masa afara, deci la capitolul miresme...

Altfel, totul este de nota 10, iar daca va place sa leneviti atunci ati nimerit bine, nu veti avea nevoie de nimic in plus fata de ce se ofera. Eu insa am "turbat" dupa 2 zile si am iesit din hotel sa ma plimb, nu sunt genul sa ma relaxez indelung...

Daca mai aveti nevoie de alte informatii, va stau la dispozitie, daca nu, va doresc sa aveti vacanta placuta!

claudiu 71
[15.05.11 16:31:32]

multumim foarte util in doua sapt. cred ca o sa avem timp sa mai si vizitam ceva.

claudiu 71, stefs
Alte impresii din această RUBRICĂKilikya Palace [Goynuk]: