ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.06.2016
PREȚ SEJUR 1800 euro ?
REGIM MASĂ Uai
2 AD. + 1 COPII -- v: 5

Gural Premier Belek (ex Ali Bey) [HV1]5

Ideal pentru familii cu copii mici și chiar foarte mici

Cine este satul de viața la bloc și doreste relaxare totala fără a prefera conceptul de hotel, acest HV 1 este ideal.

E curat, nou renovat în totalitate, serviabili (majoritatea angajatilor sunt studenți la turism și le prinde bine sa își facă practică aici).

De 5 ani venim în Antalya în perioada 28 mai - 12 iune dar niciodată nu a fost atât de pustiu ca acum. Sa fie de vina atentate, conflictul cu rușii, idk.

Am achiziționat voucherele prin [...], preț f bun pool room, 6 nopți dar 7 zile pline, 1800 eur

M/am temut la început ca e prea puțin (ca timp) dar cu 7 nopți, as fi ratat o zi jumate.

Așa la ora 10.30, luni eram cazați și pregătiți de plaja.

Check out se face la 12 dar din lipsa de turisti și din amabilitate ne-a lăsat free (mâine) pana la ora 18, la 19 avem transferul. Mai bine nici ca se putea, cum va spuneam orar perfect de zbor cu Turkish.

Cazarea: camera pool mare cât un apartament comunist din cartierul Tractorul Bv :))), baia cu dus, jacuzzi, toaleta, toate bine delimitate. Dressing Mare (cât baia apartamentelor comuniste :) minibar, balcon, piscina (de preferat parterul).

Pool room aveau și bar în gradina pana la ora 18. condiții excelente, nimic de reproșat.

Mancarea: aici e bai pt cei care vor sa sature întâi ochii și apoi burta :)). Nu veți vedea abundenta și sofisticaturile de la alte resorturi gen Alhambra sau Titanic Deluxe unde erau fel și fel de food design. uri.

Simplu și la obiect.

Secrete din interior: Nimic nu se gătește aici, totul se aduce din afară. Doar Chinese food e pregătită in fata ta, ceva peste pe plita, pastele și omleta dimineața.

Cei obișnuiți cu grătarele sfaraind, pestele întreg aburind, torturi și prăjituri sofisticate, ioc.

Sâmbătă seara e Gala Night white and black cu cateva sofisticaturi - poate am noroc la ceva fructe de mare :)

Ai ce manca dar mă repet, nu e loc de ,,porceala" și risipa.

Totul e f bine anticipat și manageriat.

Exista pe parcursul zilei și un fast food cu hamburger, saorma, salate, fructe, etc. Totul se comanda nimeni nu se bălăcesc în mâncare.

Pt alte întrebări legate de mâncare va stau la dispoziție.

Kids clubul e perfect, îți lași copilul toată ziua dacă sta.

Aqua parkul ideal.

Spa-ul și sala de sport ok.

Spectacolele ok nu wow, mă repet... putini turiști.

Managerii sunt oarecum mulțumiți deoarece la alte resorturi bate vântul tare :)))... Aici mulți nemți, englezi, elvetieni și romani.

Animale din decor: pisici și broaste țestoase

Cam acesta sunt detaliile despre nou renovatul Gural.

Sa nu uit, marea cam murdarica (a bătut vântul și 2 seri a plouat). Plaja și nisipul ca la Eforie sud :).

Am mai fost la un HV Mega Saray, eu le prefer pt întindere, verdeață si aerul exotic :).

Am fost și la Titanic Deluxe, Alhambra, mai fancy și mai lux. Depinde ce îți dorești.

Ideal ar fi la începutul verii la high class și in toamna la HV :).

Vacanta plăcută la înălțimea așteptărilor va doresc!

Trimis de mirelag2003 in 11.06.16 17:13:44
Validat / Publicat: 11.06.16 19:51:11
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Alhambra, Mega saray, Titanic Deluxe

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mirelag2003); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster26 [11.06.16 17:23:15] »

@mirelag2003 - Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile "Q&A" (întrebări şi răspunsuri), de multe ori foarte utile, în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 74&ridAnt=69154

webmaster45 [11.06.16 18:01:25] »

@mirelag2003:

ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

Puteți trimite, în schimb, aceste informații prin intermediul mesajelor personale (pe privat) - click pe numele utilizatorului, apoi, în fereastra nou-deschisă, pe linkul "Trimite mesaj pers".

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [11.06.16 19:56:04] »

Ceva măsuri de securitate suplimentare - ai observat să se fi luat? Eu ştiu, la intrarea în resort, pe plajă etc

mirelag2003 [12.06.16 07:55:06] »

Masuri de siguranta exista dar undercover în resorturi atât pe mare cât și în aer.

Chiar dacă la 300 km peste mare e război, în resorturile din Antalya nu au fost niciodată atentate, nu suntem în Tunisia.

E liniște și pace.

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [12.06.16 08:31:55] »

E război (atât cu cât şi fără ghimile) şi mult mai aproape, nu numai "peste mare" .

Dar în fine, bine că-i... bine...

webmasterX [12.06.16 08:32:29] »

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

mirelag2003 [12.06.16 13:11:16] »

@tm67bru: Ai dreptate dar sa nu gândim negativ și în vacanta. Sa ne bucuram de 7 zile de vacanta și sa stăm departe de cei care fac războiul

CristinaDumitru [21.06.16 08:52:36] »

@mirelag2003 - va rog sa ne spuneti ce inseamna aceste masuri undercover, pe mare si in aer?

marga b [22.06.16 10:04:53] »

Multumesc Mirela, sper sa se mai animeze un pic pe acolo pana ajungem noi. Din ce povestesti tu resortul se duce mai mult spre Alibey-Side si foarte putin spe Gural Tekirova.

mirelag2003 [22.06.16 21:13:16] »

@CristinaDumitru: adică mereu a fost paza și securitate dar nu la vedere, doar suntem în concediu.

denisucu [01.07.16 11:47:58] »

Puteti sa-mi spuneti ce bauturi erau incluse in concept?

Multumesc.

4 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    CristinaDumitru, denisucu, marga b, mirelag2003

pagină generată în 0.0683019161224 sec