ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2015
PREȚ SEJUR 650 eur ?

[fb]
TIMP CITIRE: 1 MIN

O vacanta minunata in Lefkada

Ne-am intors de curand din Lefkada, si putem spune ca am avut cea mai frumoasa vacanta de pana acum :) ne asteptam la un drum greu, fiind si cu copiii, dar a fost foarte ok, asta pt ca am decis sa dormim si 2 nopti pe drum (una la Orsova, una in Grecia, aproape de Salonic).

Am ajuns la cazare in Vasiliki, la Billy's House, dupa masa. Am fost placut surprinsi de ceea ce am gasit acolo: curte mare, frumos amenajata, cu iarba, gratar, mese la umbra copacilor, 2 piscine (una mai mare, una pentru copii), cazarea in studiouri sau apartamente, toate la parter, cu iesire pe veranda proprie.

Chrissa, proprietara, e o draguta, iti raspunde cu placere la toate intrebarile, te ajuta daca ai nevoie de ceva, e f implicata in ceea ce face.

Locatia e foarte bine pozitionata, aproape de port si practic de taverne, restaurante, dar si aproape de plaja Vasiliki/Ponti (noi mergeam la plaja in Ponti, fiind si nisip, intrare lina in apa, apa mica pe distanta mare, nisip f fin in apa).

Am vizitat renumitele plaje din partea de vest a insulei, Egremni, Porto Katsiki, Kathisma, Pefkoulia si o plaja din sud/est, Mikro Gialos.

Am ramas profund impresionati, peisajul e de vis, apa e de un albastru ireal, ne-am simtit extraordinar si pot spune ca e singurul loc in care am merge iar, cu placere!

[fb]
Trimis de eladea2005 in 24.08.15 21:23:23
Validat / Publicat: 24.08.15 22:13:50
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Neos Marmaras, Thassos, Vourvourou, Nea Vrasna
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Croatia, Grecia, circuit Europa

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eladea2005); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P01 plaja din Ponti (langa Vassiliki), cu nisip fin, intrare lina in apa si o briza care a fost mai mult decat binevenita :)

ECOURI la acest review

webmasterX [24.08.15 22:06:03] »

webmaster23 [25.08.15 03:02:09] »

@eladea2005 - Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=13746

eladea2005 [25.08.15 10:31:05] »

@webmasterX - da, cred ca e ok... locatia e situata langa camping...

eladea2005

[C] Copyright 2008-2023 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
pagină generată în 0.0519318580627 sec