ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2015
3 AD. + 2 COPII -- v: 11, 15 ani

AUTORUL NU ar recomanda

Aniko Apartman(încă) NECLASIFICATĂ

Aproape de Aquapolis

Am fost la aceasta pensiune la sfârșitul lui Iulie. Am facut rezervare pe Booking din Iunie, am plătit când ne-am cazat. Când am facut rezervarea, am căutat ceva aproape de ștrand. Asta am si găsit, pensiunea fiind situată la 100-150 m de acesta. Din baie se vad topoganele.

Inițial am facut rezervare pt. 4 persoane, dar între timp grupul s-a mărit cu încă o persoana. Am sunat la pensiune si am cerut încă o camera sau o camera mai mare.

Am primit o camera cu un pat dublu, doua paturi de o persoana si încă un pat rabatabil, unde a dormit destul de confortabil cel mic. Am mai avut un dulap, o masa cu televizor, iar pe balcon doua scaune de plastic.

Camerele de închiriat (5 la număr) se afla la et 2 al casei D-nei Aniko, proprietara. Pe holul etajului, se afla baia comuna, cu dus si cada, încă o toaleta cu WC. Tot pe hol, care e destul de mic, era un dulap, din care puteam folosi farfurii, pahare, etc. O cafetiera, o cana electrică si un prăjitor de pâine au putut fi folosite de toți locatarii pensiunii.

Toți ne-am pregătit micul dejun si am mâncat in camera, aproape de pensiune nefiind nici un restaurant unde sa iei micul dejun.

Chiar daca baia a fost comuna, seara chiar nu s-a aglomerat, probabil pt. ca locatarii nu veneau in același timp de la ștrand. Dimineața, alta era discuția... !

Proprietara, care locuia in clădire, a fost foarte amabila, si ne-a dat multe informații utile.

Recomand pensiunea persoanelor deloc pretențioase, care vor sa stea foarte aproape de ștrand.

Eu as mai merge acolo, in cazul in care nu as găsi altceva.

Trimis de Coca Dosky in 24.08.15 00:30:32
Validat / Publicat: 24.08.15 10:48:19
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Austria - Viena, Germania -Norvegia (din Germania in Danemarca am traversat cu feribotul, iar in Norvegia am vizitat fiordurile) Egipt, Dubai, Srilanka, Ungaria, Croația, Muntenegru, Irak (aici locuiesc acum) etc

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Coca Dosky); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 48.00 EUR pe cameră

webmasterX [24.08.15 10:48:04] »

Mutat în rubrica "Aniko Apartman [Szeged], SZEGED-MAKO" (nou-creată pe sait)

Coca Dosky [24.08.15 12:25:39] »

@webmasterX: da, exact acolo este.

Coca Dosky