ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.08.2015
DIN: Timisoara
ÎNSCRIS: 25.09.10
JUL-2015

Descoperă zona Vourvourou

Plaja Karidi cu nisip alb si apa smarald

Cine nu a auzit de statiunea Vourvourou? Pai si cum am fost la 20 km de ea am decis sa vizitam una din plajele acestei statiuni. S-a intamplat sa citeesc despre Karidi Beach si am ajuns aici pt. cateva ore de plaja.

Locul este minunat, un golfulet unde gasesti nicip alb foarte fin si apa de culoarea smaraldului cu intrare lina potrivita pt. copii, ceea ce am si gasit pe plaja. Lume multa cu copii si foarte multi romani, de parca erai la noi la mare ;).

Plaja imprejmuita de o padurice de pini, deci gasesti si loc la umbra, insa sa nu te afunzi prea tare in padurice pt. ca vei gasi si lucruri mai neplacute (gen pampers, etc).

Langa plaja sunt 2 rulote cu suc, cafea, mancare.

Am stat cateva ore la aceasta minunata plaja care totusi are si minusurile ei legate de curatenia din jur.

Trimis de loreley in 11.08.15 12:35:05
Validat / Publicat: 11.08.15 14:52:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (loreley); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.