ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.08.2015
REGIM MASĂ -
2 AD. + 1 COPII -- v: 2+

Hatzigiorgi Studios3

Apartments & Studios 'Hatzigiorgi' - m-as intoarce oricand

In sfarsit reusesc sa adaug cateva impresii despre experienta noastra in Grecia in aceasta locatie.

Cazarea se afla aprox la 150m de plaja, cam 5 min d emers pe jos, plaja Golden Beach, excelenta, in partea de Skala Panagia.

Desi nu am fost foarte incantata de cazare cand am ajuns, datorita unui singur neajuns, acela ca nu are loc de joaca amenajat pt copii, ma bucur ca nu am plecat sa cautam altceva.

Rezervarea am facut-o online, last minute, si din aceasta cauza proprietara nu ne-a mai cerut sa trimitem avans, am platit cash, pt tot sejurul atunci cand am ajuns si am primit studioul.

Ca si spatiu, studioul nostru a fost unul mai micut, celelalte erau ocupate (stiam asta din momentul rezervarii). am avut baie cu cabina de dus, incapatoare, bucatarie complet echipata, pat dublu si un pat suplimentar. Frigider cu congelator, loc de luat masa inauntru, masa si scaune pe terasa. Toate geamurile cu plasa impotriva tantarilor si cu rulouri pt umbra.

Curtea desi micuta, cu loc pt gratar, struguri dulci si alte fructe, frumos intretinuta. Se schimba prosoapele si se face curatenie la 3 zile.

Am recomandat aceasta locatie si vecinilor nostri 2 familii (), care au fost anul trecut si s-au intors multumiti. Insa cel mai important lucru este proprietara, care este o femeie deosebita, ospitaliera si intotdeauna disponibila pt oaspetii sai. Inca pastram legatura pe email si ne transmitem ganduri bune cu diverse ocazii. O recomand cu caldura!

Zona este foarte linistita, exista market la distanta de 1-2 min mers pe jos. La aceeasi distanta este si statia trenuletului ce circula in aceasta statiune.

Desigur, exista si o parcare semiamenajata in curtea vilei.

Trimis de lore_isac in 04.08.15 14:01:33
Validat / Publicat: 04.08.15 15:32:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lore_isac); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster10 [04.08.15 15:31:40] »

@lore_isac: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Apartments Studios Hatzigiorgi, THASSOS" (nou-creată pe sait)

webmasterX [04.08.15 15:37:49] »

@lore_isac - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

lore_isac [04.08.15 16:49:33] »

@webmasterX - Da, acolo e. A doua vila de la colt. Cred ca Marina e pe colt pe str cealalta, fiindca doar o singura vila mai era pana la colt.

danagg [17.01.16 09:48:53] »

Ciao,

ai putea, te rog, sa imi dai o adresa de contact pt aceasta locatie? nu o gasesc pe net. merci mult de tot

lore_isac [17.01.16 09:57:59] »

@danagg - Ceau, site-ul oficial e pus la review, e acesta hatzigiorgi.gr/en, iar adresa de email la care raspunde proprietara este [email protected]

danagg [17.01.16 10:00:38] »

@lore_isac: Merci 😆😆

lore_isac [17.01.16 10:04:11] »

@danagg - cu multa placere! Sa aveti o experienta minunata!

danagg [17.01.16 10:28:42] »

Încă o întrebare pe. plaja găseai șezlonguri de închiriat? De exemplu qca ajungeai la orele 9-10 mai găseai șezlonguri? Dacă plecai la amiaza în camera, dupa-masa puteai rămâne cu același sezlong? Mulțumesc anticipat

lore_isac [17.01.16 10:36:08] »

Cand am fost noi, respectiv la sf. aug inceput de septembrie, da, erau. Noi am preferat mai mult nisipul, e minunat in zona aia. Asadar nu pot sa-ti spun daca ti se pastra sezlongul pt dupa amiaza.

danagg, lore_isac