ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2015
JUL-2015
PREȚ SEJUR 30 leva ?

Camping Karvuna [Krapets]1

Camping nou la Krapets

In apropiere de granita cu Romania s-a deschis un camping la Krapets, grupuri sanitare curate si civilizate, bungalowuri noi - inca lucrau la ele cand am fost noi pe 7 iulie (15 leva de persoana, au o camera cu pat dublu si una cu 2 paturi, dar se poate inchiria numai una).

La cort nu stiu cat costa dar e umbra.

Din sat se merge la stanga pe un drum asfaltat cam 2 km (nu sunt indicatoare).

Plaja e mare, la bar se asculta jazz in surdina.

Liniste noaptea in camping.

La receptie era un baiat care vorbea romaneste.

Trimis de poecr in 20.07.15 19:04:33
Validat / Publicat: 20.07.15 19:48:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (poecr); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [20.07.15 19:28:51] »

Bună recomandarea!

@poecr: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- pentru a încărca foto din sejur ori minisejur: click aici.

Mutat în rubrica "Camping Karvuna [Krapets], BALCIC" (nou-creată pe sait)

poecr [20.07.15 19:58:40] »

@webmasterX - Campingul e cam la 100 metri de plaja, pe strada lunga alba care merge mult in stanga satului (spre nord).

webmasterX [20.07.15 22:39:48] »

@poecr - rog aruncă o privire peste următorul link amfostacolo.ro/src_google ... p.php?hid=18844.

• - localizează unitatea de cazare în cauză pe acea hartă (mărește sau micșorează zoom-ul pentru o vizualizare cât mai confortabilă)
  • - fă click pe locul unde e amplasată
    • - dacă click simplu nu funcţionează: fă click-dreapta pe acel loc, apoi alege, din meniul ce va apărea, "Ce se află aici" ("What s here?")
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră sus-stânga;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici.
  • poecr [21.07.15 09:05:41] »

@webmasterX - 43.640169,28.571000

webmasterX [21.07.15 09:35:40] »

@poecr - Mulţam fain.

Am setat coordonatele GPS conform indicațiilor, rezultând următoarea poziționare pe harta interactivă AFA.

Am adnotat, deasemenea, aceste coordonate ca fiind confirmate.

poecr