ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.07.2015

Nici nemulțumit, nici mulțumit
    Sub orice critică
    Sub orice critică

O vacanta 'reusita'

La inceputul lunii iulie am mers in paralia katerini in vacanta.

Transportul pana la destinatie a fost ok. odata ajunsi acolo au aparut problemele.

Pe pagina agentiei de unde am luat bilete, era specificat faptul ca in unitatea de cazare unde mergem avem posibilitatea sa achizitionam aer conditionat contra cost (5 euro/zi), ca avem vedere la mare si vom beneficia de internet si WI-FI gratuit.

din pacate odata ajunsi am constat ca vedere la mare nu exista in nici o parte, aer conditionat lipsa (nici macar nu erau monate apparatele de AC) iar internetul aveam sa descoperim pe parcurs ca este aproape inexistent.

In plus de asta baile erau MIZERABILE. canalizarile din aceste bai miroseau groaznic, apa de la chiuveta, in afara de faptul ca mirosea urat abia daca curgea iar ca sa faci dus trebuia sa ti cu o mana para (de dus) si cu cealalta mana sa incerci sa te speli.

Am uitat sa va spun ca toate aceste le puteti gasi in VILA KATERINA din PARALIA KATERINI.

Am adaugat si cateva fotografii pentru a vedea minunata priveliste spre mare care ne-a fost promisa

Trimis de robert43* in 15.07.15 12:14:16
    Validat / Publicat: 15.07.15 14:19:55
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: olympic beach hotel platon

VIZUALIZĂRI: 1873 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (robert43*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[15.07.15 14:19:33]

@robert43: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Vila Katerina, PARALIA KATERINI" (nou-creată pe sait)

[15.07.15 20:05:19]

@webmasterX - la coordonatele acelea se afla villa katerina apartaments. villa katerina despre care am facut eu vorbire se afla pe strada OLUMPOU. este oarecum peste drum de villa sofi... pe aceeasi strada se afla si o agentie de telefonie mobila ORANGE.

[15.07.15 22:47:40]

@robert43 - am patit exact acelas lucru, ai facu ceva in acest sens?

[16.07.15 08:53:26]

@puiutea - am depus o sesizare la protectia consumatorului

dani04
    [20.07.15 10:58:28]

@robert43 - Cred ca in aceeasi perioada am fost si eu acolo. despre baie e putin spus ''mizerabila'', era JEGOASA la propriu, fara robinet pt apa calda la chiuveta, iar pe para dusului nu puteai pune mana de sila. Trebuia sa stau la parter, camera care nu avea nici un pic de intimitata, prin fata usii trceau si alti turisti. Am refuzat sa intru in camera.

Intr-un tarziu am fost mutata la alta vila in Olympic. A fost ok. Insa acolo am avut surpriza neplacuta sa nu ma regasesc la plecare pe nici o lista din 2 autocare iar ghida de la al 3-lea nici nu vrut sa asculte cei spun, desi eram la ea. A trebuit ghida locala sa ne duca la autocar in paralia dupa ceva telefoane date.

In fine, am facut reclamatie la relatii clienti la firma [...]. Nu stiu ce efect v-a avea, astept. Poate ar trebui si la protectia consumatorului cum ai facut tu?

[20.07.15 11:30:32]

@dani04 - ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

[20.07.15 13:04:46]

@dani04 - Eu am făcut reclamație întâi la ei la agenție, altept și eu un răspuns (mult și bine?!?!)

[21.07.15 19:02:26]

@robert43 - rog aruncă o privire peste următorul link amfostacolo.ro/src_google ... p.php?hid=18785.

• - fă click pe locul unde e amplasată
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră sus-stânga;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici.
  • puiutea
    [21.07.15 19:33:41]

@webmasterX - Coordonatele sunt : 40.26256900,22.59512300.

Aceea este altă Vila Katerina (poveste cu cântec) !

[21.07.15 21:43:49]

@webmasterX - coordonatele sunt acestea:

40.26256900,22.59512300

[22.07.15 00:14:18]

@robert43 & puiutea - asta e locatia (intrarea)? click aici

pagina de internet villa-katerina.eu este corecta? Va rog sa va uitati cu atentie.

Multumesc.

[22.07.15 01:40:05]

@webmasterX: Intrarea in vila unde am locuit se face printr-un culuar, vila fiind usor retrasa de la strada. Este situata INTRE prima strada (promenada, cum i-am spus eu) si a doua strada, pornind de la mare. Exista o straduta-culuar care trece prin fata vilei si care face legatura intre strazile amintite mai inainte. Daca o iei -de la vila - spre promenada iesi cam in dreptul hotelului Aktaion. Straduta este paralela cu strada numita Kolokotroni, daca imi mai amintesc eu literele grecesti!

Vila prezentata pe saitul villa-katerina. eu ESTE vila katerina, dar NU a noastra!! Aceeasi vila mai apare SI sub numele Katerina Apartaments, deasemenea corect prezentata. Eu n-am facut inca un review despre vila, astept un raspuns in legatura cu o problema. Sper ca am reusit sa ma fac inteles. Daca nu, mai incercam! Toate cele bune

P.S. Culuarul pe care il vedem pe street wiew-ul dvs. margineste vila prin stanga ei - cum privim din strada. Balcoanele si peretele pe care-l vedem in dreapta-sus sunt ale vilei prezentate noua ca vila katerina. Putin mai la dreapta, dupa jaluzeaua maron, este culuarul pe unde se intra in vila, iar mai departe iese - cum spuneam - cam in dreptul hotelului Actaion. Am lamurit-o!

[22.07.15 07:51:00]

@puiutea - ok, deci am lamurit coordoantele ca fiind 40.265749,22.59617.

Am sters si siteul.

Multumesc.

[22.07.15 09:05:14]

@webmasterX - pagina de internet apartine vilei katerina apartaments, situata la intrarea in paralia katerini.

intrarea in vila despre care vb noi este un pic mai in partea dreapta,pe langa aprozar si taverna vopsita in verde harta

[22.07.15 09:14:14]

@robert43 - Mulţam fain.

Am adnotat, deasemenea, aceste coordonate ca fiind confirmate.

dani04, puiutea, robert43*, viki68r
    Alte impresii din această RUBRICĂVilla Katerina: