ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2015

Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Horror

Hotelul este un fel de chinezarie, totul este in bezna, peretii sunt zugraviti in culori sumbre, cu balauri, statui si poze fake cu buddha, dragoni, japonezi, chinezoaice, etc, aerul conditionat nu functioneaza pe holuri, in lifturi, la baruri, curge apa pe tine peste tot, mai putin in camere.

Plaja este numai pietre, cum intri in apa te ranesti la tălpi in pietre si cazi intr-o prăpastie daca nu stii sa innoti imediat la mal in 2 metri, nu te poti tine pe picioare din cauza piietrelor de pe fundul marii. Prosoape pt plaja primesti doar odata pe zi contra unui card si daca ai pierdut prosopul platesti 15 euro....

La bar barmanii nu stiu decat rusa si turcă, nu inteleg ce vrei, nu stiu nimic legat de bar, fac pe bajbaite, daca comentezi te trimit la receptie pt orice, se enervează, trântesc băuturile si comentează cu răutate in limba lor... plus ca toate băuturile sunt numai faik-uri turcesti de o jalnica calitate.

La restaurant este mâncare multa si prajeli si gratare peste care se toarna ulei, tot felul de chiftele gretoase, kebaburi de ale lor, prăjituri oribile pline de creme cu gelatina cu carul, pepene galben fara nici un gust, înghetată doar 3 ore pe zi si doar de 2 feluri si nu poti sa te servesti singur, este cineva care pune mana goală pe cornetul din napolitana si cu manusa manipulează înghetată, deci daca vrei sa te intoxici...

femeia care face plăcinte traditionale umplute cu brânză sau carne, sta intr-o căldură infernală afara, curge transpiratia pe ea si face plăcinte, apoi foloseste tel mobil si pune iar mana pe aluatul de plăcintă... oribil...

Curătenie in camere si umplerea mini barului se face zilnic dar la toate resorturile din Antalya nu am mai pomenit sa nu aiba o bere in mini bar ca aici.

Trimis de silvia22 in 07.07.15 13:20:58
Validat / Publicat: 12.07.15 23:30:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kundu

VIZUALIZĂRI: 2802 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (silvia22); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

[07.07.15 15:02:41]

@silvia22: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

--==--
    Impresiile scrise "live" din sejur sunt de multe ori binevenite - cei interesați în acea destinație pot discuta "în direct" cu cineva de la fața locului, pot pune întrebări, solicita detalii etc.

Totuși, în unele cazuri e recomandat să fie lăsat un "timp de decantare" a impresiilor...

Te rugăm să completezi textul de mai sus cu impresii scrise la finalul sejurului - optim: la întoarcerea acasă.

Poţi folosi linkul EDIT IMPRESII pentru a aduce oricând completări, corecturi, adăugiri tetxului iniţial.

Opţional: un set reprezentativ de fotografii ar fi deasemenea binevenit pentru ilustrarea articolului şi a sejurului în sine.

Până atunci, articolul este păstrat în STAND-BY

--==--

IMPORTANT: Rog anunță-ne când ai terminat (scriind un ecou, aici) - pentru a şti c-a sosit timpul să publicăm impresiile.

Cu mulţumiri pentru înţelegere.

silvia22AUTOR REVIEW
    [12.07.15 22:57:56]

Buna seara, ne-am intors acasa, puteti publica articolul pt ca sa se poata orienta si altii care doresc sa ajunga in acest hotel despre ceea ce ofera hotelul. Multumesc.

[12.07.15 23:27:53]

@silvia22 - mulţumiri pentru completări.

Review-ul va fi publicat în f. scurt timp.

[12.07.15 23:38:44]

@silvia22: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA/. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

[12.07.15 23:41:39]

@silvia22 -

În opinia ta cât de des ar trebui schimbate prosoapele de plajă?

Oriunde ai merge, greșeala se plătește. Totuși nu înțeleg cum poți pierde prosopul în cadrul unui resort închis și bine păzit.

Posibil să fie așa, dar cum îți dădeai seama de răutățile spuse de aceștia? Că dacă ai fi înțeles limba turcă nu ai mai fi avut dificultăți de comunicare.

... plus ca toate băuturile sunt numai faik-uri turcesti de o jalnica calitate.

Pe asta nu o mai cred. Probabil ai vrut să-ți exprimi nemulțumirea față de calitatea băuturilor turcești, dar originale nu fake.

De curiozitate, la ce alte hoteluri din Antalya ai fost înainte?

Mulțumesc.

luciaoradea
    [13.07.15 01:37:04]

@nicole33 - nu cred că îți va răspunde la întrebări. Din câte am văzut pe site, genul acesta de review-uri, scrise la nervi, după concediu, sau chiar în timpul lui, au rolul de a elibera frustrarea acumulata de turistul plătitor de o anumită sumă.

Omul dorește ca, în schimbul banilor dați, nici în mare să nu mai fie pietre, nici pești, nici vântul să nu bată, nici soarele să nu ardă...

Webmaster, scuză -mă, dar nu știu ce rol au review-urile astea revoltate. Dacă ar dori autorii să avertizeze potențialii viitori turiști aș înțelege. Dar să nu vezi DECÂT lucrurile negative, nimic bun, să dai note de ZERO la două categorii, asta depășește puterea mea de înțelegere.

Măcar vreo doua, trei poze dacă ar fi sa vedem și noi urâțeniile descrise. Eu chiar aș vrea să văd dragonii. No joking!

silvia22AUTOR REVIEW
    [13.07.15 10:29:23]

@nicole33: In Antalya am fost doar in zona Lara, zona care nici in vise nu poate fi comparată cu ce am experimentat în Belek, mai precis am fost cazati la Titanic de luxe, Miracle, Limak, Barut, etc... anul acesta ne-am aventurat si in Belek si a fost o decizie proastă...

in legatura cu prosoapele pt plaja sau pt zona spa, la resorturile enumerate mai sus, erau cosuri unde aruncai prosoapele de 10 ori pe zi daca te duceau la plaja sau la spa si era cineva care-ti oferea imediat alt prosop, nu exista carduri contra prosoape... Am inteles de la alti turisti din avion ca peste tot in Belek, Alanya, adica zone mai de low cost ca sa zic asa din punct de vedere al serviciilor oferite, se practica treaba cu prosoapele.

In legatura cu barul si băuturile, doar sa fii înapoiat mintal sa nu observi nervii si enervarea barmanilor cat si mormaiala printre dinti cu ciuda daca-i deranjai cerând ceva mai mult decat aveau ei chef, nu trebuia sa întelegi limba turcă...

Băuturile turcesti erau nu de slaba calitate ci foarte proaste, parere pe care am împărtăsit-o cu toti cei din cursa charter la întoarcere dar nu este vreo problema daca eu fabulez si scriu asa, la nervi, invit pe toata lumea sa meargă în Belek la hotel Siam si sa testeze barmanii, plaja, marea, nisipul inexistent, căldura infernală din hotel, la bar, in lifturi, pe holuri, unde se face economie de aer conditionat si nu poti respira, etc...

Sincer imi pare rau ca am scris dorind sa împărtăsesc si altora experienta mea, asa cum si eu am citit alte impresii si m-au ajutat sa aleg, cel mai bine cred ca ar fi ca fiecare sa se duca, sa arunce banii pe niste servicii oribile si sa tragă singuri concluziile...

tm67bru
    [13.07.15 10:38:20]

@silvia22 - Trebuie sa te dezamagesc dar te anunt ca tu nu ai fost in Belek ci in Bogazkent, o zona adiacenta Belek-ului unde sunt cateva hoteluri de 5* low cost. Daca ai merge in Belek la un hotel de 5* adevarat ai vedea ca ca hotelurile din LARA unde ai fost sunt la "pitici"

In plus se vede si dupa pretul pe care l-ai dat, cu siguranta la nici un hotel din Lara unde ai fost nu ai platit 1100 euro ci cu cel putin 500 euro in plus. Asta spune ceva, nu?

bullet123
    [13.07.15 12:32:55]

Nu vad cu ce ar putea deranja responsabilizarea turistului pt atentionarea ca prosoapele de plaje se dau / schimba cu ajutorul acelui card.

Inainte sa vedem aceste modalitati practicate de hotelieri cu capul mai mare decat noi, dar care in tara poate nu se vor implementa niciodata, nu plecam noi de acasa in fiecare an cu prosoape de acasa?

Sau acum nici faptul ca putem schimba prosopul zilnic nu ne mai multumeste.

Ma intreb cati dintre turistii romani, isi fac timp sa citeasca pagina de prezentare a hotelului in care este amintit fiecare aspect de reguli, indatoriri si beneficii oferite de hotelul respectiv.

Acea pagina o veti gasi in camera.

Luati-va 15 minute din timpul dumneavastra pretios in prima sau a 2-a zi si cititi aceste regulamente, si veti vedea poate si de ce nu se schimba prosoapele, sau lenjeria zilnic.

[13.07.15 23:03:31]

@silvia22 -

Hotelul Titanic Deluxe se află în zona Belek (Kadriye), nicidecum în Lara. Probabil, ai fost la Titanic Lara, cel aflat între Miracle și fostul Rixos Lares. În cazul în care ai fost totuși la Titanic Deluxe Belek, cu siguranță prețul sejurului a fost cel puțin dublu față de cel plătit la Siam.

Sistemul de eliberare a prosoapelor de plajă contra cardurilor primite la momentul check in-ului este utilizat de multe alte hoteluri, unele chiar foarte bune, fiind, în opinia mea, mai elegant și mai eficient decât sistemul lăsării unei garanții la recepție, garanție restituită la final de sejur după predarea prosoapelor.

Voi face și eu aceeași precizare ca și @tm67bru: tu nu ai fost în Belek, ci în Bogazkent, care nu este același lucru. Nu cred că ai fi găsit în Belek vreun hotel la care un sejur de 7 nopți să coste cât ai plătit tu.

Cunosc plaja la care faci referire. Afirmația că nisipul este inexistent pe plajă nu corespunde realității. Într-adevăr, există un strat deranjant de pietricele la intrarea în mare și marea se adâncește destul de brusc.

Despre restul problemelor nu pot să mă pronunț.

Este foarte bine că ți-ai scris impresiile despre sejur. Faptul că acestea sunt clar negative este cauzat de alegerea unui hotel mai ieftin sau mult mai ieftin după ce ai fost la unele mai scumpe și mai bune și pentru că ai plecat cu așteptări prea ridicate față de prețul plătit.

Alege un hotel din Belek, foarte multe sunt luxoase și foarte luxoase, resorturile sunt mult mai mari decât în Lara și cu mult mai multă verdeață, iar serviciile fără reproș, vei plăti mai mult, dar te vei întoarce încântată.

[13.07.15 23:12:12]

@luciaoradea -

Aici autoarea are cumva dreptate. Am văzut hotelul din exterior acum patru ani. Este mult prea kitsch-os pentru gustul meu și culorile sunt cam sumbre, dar aceste amănunte puteau fi aflate cu ușurință vizualizând poze de la hotel înainte de a rezerva. Nu cred că m-aș fi speriat de dragoni și restul, chiar și poleiți în aur.

lorand
    [14.10.15 13:23:53]

@silvia22 - iti recomand Alva donna pentru un viitor sejur tot in aceiasi zona si cu siguranta vei diferente mari fata de hotelul siam (servicii, calitate etc) dar si la pret ! 2 persoane ati platit 1100 de euro in plin sezon deci 550 de persoana tot cu transport si taxe, daca mai scadem taxele de aeroport si transportul cred ca se ajunge undeva la 300 -350 euro? persoana. Acuma sa fim si un pic mai seriosi si mai cu picioarele pe pamant. Ai primit servicii la cat ai platit. Puteti incerca la noi la mare un All inclusive dupa care comparati preturile si serviciile!!!

PS nu am vrut sa fiu rautocios dar trebuie sa vedem lucrurile per ansamblu

bullet123, lorand, luciaoradea, nicole33, silvia22
    Alte impresii din această RUBRICĂSiam Elegances & SPA [Bogazkent]: