ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.06.2015
JUN-2015
single

Nessebar în 2015

Pentru prima oară în Nessebar in 2015

Am plecat din Bucuresti, Piata Constitutiei cu un autocar care promitea ca ne lasa pe fiecare in fata hotelului, totul OK pana acum.

La Varna am schimbat autocarul mare cu unul mai mic si am plecat catre SUNY BEACH, aici am luat o alta masina care m-a lasat in fata hotelului de unde m-a si luat la plecare. Drumul a fost mai usor de parcurs deoarece rulau si filme in autocar, fapt care facea sa treaca timpul mai repede.

La cazare : nu au fost probleme, aveam vedere la mare, am primit o camera mare si frumoasa la et 5 cu vedere superba catre mare.

Micul dejun

Bogat din tote punctele de vedere, ouo 3 feluri nu va spun ca le stiti, mezeluri sunca, salam surprinzator de bun si proaspat, muschi file cateva feluri, cascaval 3 feluri, branza, rosii, castarveti, iaurt, fructe: pepene rosu, pepene galben, capsuni, ce sa mai spun ca erau asa de multe ca nu am retinut tot.

De asmenea se faceau clatite in fata ta si puneai orice pe ele

Pranz

Aici gaseai o supa crema de legume si o supa de pui, porc, perisoare si la pranz dar si seara.

Mancarea consta in 2 feluri gatite, pui, porc, vita, iepurele a fost foarte bine gatit si gustos din cale afara, dar erau salatele, garniturile, deserturile incat nu putei sa pleci de la masa decat full.

Nu au lispsit cartofii prajiti sau rondele subtirii de tot de cartofi pe care copii se bateau chiar daca erau suficienti.

Seara

Sera intodeauna se facea un gratar unde in fata ta iti facea, piept de pui, frigarui de pui sau de peste, muschi de porc, peste la gratar.

Bineinteles ca erau si felurile celelalte, pui la tava, iepure la tava, vita ff buna la tava, cu fel de fel de garnituri eu preferand una cu sos de brocoli in mod special, sau una de legume.

Distractie

Aveau cativa tineri care se cam chinuiau la piscina dar erau la inceput si nu prea mergea, dar incerercau.

Seara

Aveau undeva la subsol un bar si faceau spectacole, bingo, karaoke, sowuri de la 21.15 sera.

Bar

Bar era la piscina, in holul hotelului, si la subsol

Cefaua surprinzator era buna, eu beu fara zahar si atunci simt gustul deaoarece nu este alterat de nimic, celelalte bauturi va spun ca erau slabe oricum calitativ fata un UAI, dar zic ca merg pana la urma oricum, la discretie.

Intre mese se serveau hambugheri, pitza si hot dogs.

Piscina

Piscina era mare cu apa de 1,50 metri eu avand 1.60 nu atingeam fundul pisinei asa ca avand capul afara din apa trebuit sa inot, dar a fost placut, apa putin cam rece acum dar daca faceai un dus inaine nu aveai probleme asa ca am inrat in apa de cel putin 4 ori pe zi. Mai este o piscine interioara cu apa incalzita si un jacuzi care era defect, cad te ducei mergea, cand intrai in el se oprea, ma rog era cam pe invers la functionare

Televiziune: au doar posturI bulgaresti in schimb eu am gasit AXN, AXN BLACK, AXN WHITE, TVR 1000 unde daca stii engleza te descurci sa vezi un film, plus era si un post de muzica VH1

De retinut

Vizitati Nessebarul vechi, se ajunge pe faleza din fata hotelului in 15 min pe jos, nu o sa regretati.

Plaja daca doriti sa faceti la mare ajungeti pe jos in 5 minute de la hotel.

Suny Beach este la fel de aproape la o statie de autobus pe care il luati din fata hotelului 1.5 leva pe care ii platiti in autobus eu nestiind ca au incasatori in masina si mi-am facut probleme unde si la cine platesc.

Ocupatie,

In primele 5 zile am fost 3 romani apoi au mai venit 10, in rest din Germania, marea britanie, rusi, chiar si vreo 10 coreeni

Trimis de riana784 in 09.06.15 21:31:36
Validat / Publicat: 09.06.15 22:25:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: ALBENA

VIZUALIZĂRI: 3862 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (riana784); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[09.06.15 22:29:57]

@riana784: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

riana784AUTOR REVIEW
    [10.06.15 07:36:32]

da este ok localizarea dvs.

riana784AUTOR REVIEW
    [19.06.15 13:54:51]

am uitat sa va spun, la hotel au cel mai bun curs de schimb euro/ leva -1.94 fata de 1.91 care era afisat la casele de schimb valutar din localitate

riana784
    Alte impresii din această RUBRICĂFesta Panorama Hotel (ex Iberostar):