ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.01.2010
SEP-2009
2 AD. + 1copil, 11 ani COPII

ARTICOL ARHIVAT

Antheon Villas, supercazare in Skala Panagia

Vila am gasit-o pe net, ne-au placut mult pozele si am scris proprietarilor ca dorim sa venim in septembrie. Este o constructie noua, cu un living si bucatarie deschisa la parter + etaj, unde este dormitorul, baia si o terasa mare cu sezlonguri si hamac. Vila este la vreo 200-250 de m de plaja, insa mirosul de maslini care te inconjoara merita la schimb cu cele 10 minute de mers pe jos pana la plaja. Proprietarii sunt o familie linistita: Eva si Giorgos, cu care ne beam cafeaua dimineata, foarte prietenosi si muncitori (au aceasta vila si mai au un restaurant).

Noi am facut plaja intr-o multime de locuri: Paradise Beach merita daca sunt valuri, altfel nimic spectaculos, Scala Panagia si Potamia este o plaja lunga si cu apa destul de mica la mal... aici peste tot sunt plaje si merita sa incercati diverse locuri, functie de ce cautati la o plaja. Daca va place snorkeleala nu prea sunt golfuletze unde se poate face snorkeling, noi am gasit o singura plaja, dupa o manastire pe partea estica, se coboara intr-o rapa pe un teren accidentat... De mancat se mananca bine oriunde, va recomand retaurantul celor care au vila, se numeste Akrogiali (in traducere libera "Faleza") si este in Skala Potamia, o statiune lipita de Skala Panagia (daca vreti, un fel de Neptun-Olimp ca distanta). In rest, Skala Panagia este o staiune linistita, potrivita familiilor cu copii, seara la ora 11 e liniste si se da stingerea: -) Asta spre deosebire de Corfu sau Rhodos... Daca vreti o vacanta cu mult soare, relaxare si liniste, Thassos e alegerea potrivita. Distractie placuta!

Trimis de lumidobri in 04.01.10 14:06:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Halkidiki (Neos Marmaras, Nea Fokea), Rhodos, Cordu, Thessaloniki

VIZUALIZĂRI: 8779 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lumidobri); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

OanaMa*
[07.01.10 17:23:37]

cat a costat vila pe zi?

multumesc

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[07.01.10 17:55:35]

Locatia este superba insa totusi o viluta din asta e un pic cam ciudata in sensul ca declari ca pot dormi 5 persoane cand se vede cu ochiul liber ca n-au unde , dormitorul nu are usa deci ciudat , iar scarile par foarte periculoase pentru copii mai mici , iar proprietarii chiar la asta s-au gindit cand au scris ca se pot acomoda 5 persoane aici adica doi adulti si ceva prichindei. De ce zic ca mi se pare ciudat sa nu ai usa la dormitor , eu sforai pe 7 tonuri de se cutremura peretii si probabil se si amplifica pana jos deci cine mai doarme? Poate in hamac pe terasa.

Daca pretul e bun atunci se schimba problema pot interveni sacrificii personale pentru binele comun , dar sub nici o forma sa nu va ganditi sa stati doua familii intr-o viluta .

[07.01.10 20:49:39]

Acest maisonette din vila Antheon a costat 45 de euro/zi, anul trecut in perioada 29 august - 7 septembrie; vila are vreo 5 maisonette de acest fel; atunci cand am cautat noi cazare in Thassos, nu am gasit camera/ apartament unde se pot caza 3 persoane sub 55 de euro pe noapte;

Intradevar, un astfel de apartament cu etaj se preteaza unei familii cu max. 2 copii, spun eu, mai ales ca exista o singura baie, la etaj...

Referitor la sforait, cred ca cei mici vor adormi repede, obositi dupa balaceala de peste zi... mai bine va faceti griji pentru persoana care doarme langa dvs. : -)

GabiR
[23.05.10 19:43:49]

Vila este pe primul loc, deci atrage. Vreau totusi info suplimentare: are piscina in curte? cat de aproape e plaja? sunt taverne in zona ? (nu vreau sa gatesc mai mult decat 1 cafea ) si vreau sa ma deplasez numai in scop util. Vreau sa fie liniste dar voi dori sa si vizitez - am vazut ca am ce sa vad.

Rog info suplimentare.

[23.05.10 21:32:44]

Piscina nu are in curte. Plaja e la 5 minute pe jos. Taverne sunt nenumarate. Liniste cat cuprinde...

GabiR
[23.05.10 21:37:28]

Multumesc, mi se paruse ca vad intr-o poza pe site-ul lor un colt de piscina. Cred ca era de la vecini... Oricum, atept si raspunsul lor despre disponibilitate.

Vacanta placuta!

[23.05.10 21:40:45]

Da, este un mic hotel alaturi cu piscina.

aga1994
[06.09.10 07:23:44]

Se poate si cu ceva poze ?

Conteaza mult....

Multumesc!

[08.09.10 09:50:19]

Da, ne-am intors ieri din Thassos si am locuit tot la Anteon Villa...o sa atasez cateva poze...pana atunci, puteti gasi ceva poze aici:

aga1994, GabiR, ionescunic, lumidobri, OanaMa*
Alte impresii din această RUBRICĂAntheon Villas: