ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.02.2015
DIN: Iasi
ÎNSCRIS: 30.08.10
APR-2014

Bo 18 Hotel Superior

Am stat la acest hotel o singura noapte fiind in tranzit catre Germania.

Ce pot spune despre acest hotel este ca se afla intr-o zona aproape centrala dar putin cam greu de gasit daca vii cu auto propriu deoarece trebuie sa parcurgi o serie de stradute inguste si in opinia mea dispuse ca intr-un labirint. Noi am gasit hotelul doar cu gps-ul introducand codul postal deoarece strada este nou denumita si gps-ul nu o gasea.

Hotelul este amplasat langa mall Corvin si o piateta cu aceeasi denumire unde se gasesc o serie de restaurante, terase si magazine. Este un hotel cotat la 3 stele care ofera camere medii ca suprafata, decorate simplist dar complet utilate cu tot ceea ce este necesar indifferent de tipul de sedere (lunga / scurta) si care ofera si unele facilitati de wellness cum ar fi sauna, Jacuzzi, wifi gratuit in intreg hotelul, parcare platita la cca 100 m de proprietate si cel mai bogat mic dejun pe care l-am servit la un hotel de 3 stele, lucru pt care a si fost premiat in 2014 de Tripadvisor.

Ca minusuri as puncta lipsa unui restaurant, curatenia din camera (modest facuta), perdelele cam negre si un incident pe care eu personal il consider nepotrivit, creat de personalul de la receptie. Asa cum va spuneam, parcarea se afla la cca 100 m de proprietate intr-o curte interioara nepazita si nesupravegeata nici macar video. Cand am ajuns la hotel nu am dus imediat bagajele in camera ci am intrebat unde putem servi masa fiind destul de tarziu si nedorind ca dupa ce ne cazam sa mai iesim din hotel. Am lasat masina in parcarea din fata hotelului aducandu-i la cunostinta receptionerului ca vom parca masina in parcarea lor privata cand ne vom intoarce de la masa si dupa ce vom duce bagajele in camera. Dupa aproximativ o ora ne-am intors deoarece am mancat repede la un restaurant tip fast food in apropiere si nu mare mi-a fost surpriza sa imi vad masina ancorata si gata sa fie urcata pe platforma. Dupa unele negocieri si o amenda platita, lucratorul care s-a ocupat de ridicarea masinii, un tinerel care stia ceva engleza, ne-a informat razand, ca ei nu veneau sa ridice masina dar ca i-a sunat receptionerul spunandu-le ca am refuzat sa o parcam in parcarea privata. Asta mie personal mi-a lasat un gust amar cu atat mai mult cu cat anuntasem ca las masina in fata hotelului doar cat sa mergem sa mancam ceva si asta ca sa nu caram dupa noi bagajele de pe strada unde se afla parcarea, pt care plateai 8 euro pe zi desi nu aveai asigurata nici un fel de supraveghere.

In alta ordine de idei, daca ar fi sa recomand acest hotel va pot spune ca ceea ce face diferenta intre BO 18 si oricare alt hotel de 3* din Budapesta este locatia aproape centrala si micul dejun care este intr-adevar mai complet si mai bun chiar si in comparatie cu multe alte hoteluri de 4*.

Pentru alte detalii in ceea ce priveste aceasta cazare va stau la dispozitie!

Trimis de mimisor in 27.02.15 16:10:43
Validat / Publicat: 27.02.15 18:21:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în UNGARIA. A mai fost în/la: Queen's Court Residence

VIZUALIZĂRI: 987 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mimisor); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Parcarea hotelului!
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 62.10 EUR pe cameră

[27.02.15 19:23:12]

@mimisor - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

• Alte impresii din această RUBRICĂBo18 Hotel Superior:
    • Aug.2012 Magnific — scris în 06.10.12 de scobai din PITESTI - RECOMANDĂ