ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.02.2015
DIN: Balş [OT]
ÎNSCRIS: 09.01.13
MAY-2014

O oferta low cost poate fi o vacanta reusita!

O oferta de la agentia care face turistii fericiti! La banii astia ce poate sa iasa! Hai la drum!

Am plecat pe seara din Bucuresti cu multe emotii si griji la primul drum asa lung cu autocarul. Calatoria a decurs bine cu opriri suficiente. Turistii de toate varstele si categoriile. Initial cand am vazut si copii destul de mici ma-am gandit ca vor fi probleme dar nici nu i-am simtit. au dormit, greul este pentru parinti in astfel de situatii.

Pe timpul noptii am travesat Bulgaria si cand se lumina de ziua am vazut cu ochii obositi de la somnul chinuit (nu ar trebui sa ma plang am avut 5* doua persoane pe ultima bancheta) o tara verde, oameni care plecau la munca in agricultura cu tot felul de utilaje auto e drept, cu sosele... ce sa zic cu sosele e suficient... o tara si oameni de care aveam a ma indragostesc la prima vedere si iremediabil!

Am ajuns in Kusadasi pe la orele11, cazarea s-a facut repede de catre reprezentanta agentiei care ne-a preluat la intrarea in statiune si despre care nu am decat cuvinte de lauda si multumiri.

Hotelul Minay modest, obosit... dar nu pentru asta am stabatut eu sute de km... aveam un pat curat. un dus cu apa calda doua mese pe zi care pentru noi s-au dovedit a fi suficent... aveam multe puncte pe ordinea de zi si asta era prioritar

Excursiile le-am achizitionat, dupa negocieri, cu baietii de la Sunay, la pret bun cam la jumatate fata de agentia romana... dezavantaj ca nu ai ghid roman dar compenseaza cu pretul. exersarea unei limbi straine si faptul ca atmosfera cu turistii europeni este, ,, ,,altfel ca sa nu zic mai multe... ce spectacol grandios am vazut la un roman ce se afla la destul de mare distanta de noi la seara turceasca nu primise loc langa scena si a stiut asta tot clubul... pai... ce erau de capul lor... i-a pus el la punct...

Au fost putine zile dar am incercat sa condensam totul si am reusit sa vizitam

Efesul ce sa spun decat ca anul urmator am ajuns din nou

Casa fecioarei, Sirince, Selcuk, impejurimile Kusadasiului intru-un jeep safari. Nu am ratat nici seara turceasca. Am ratat Pamukkale dar cum nimic nu este intamplator anul urmator... recuperaram nu totul dar destul...

Nu am reluat descrierile si amanuntele ce se gasesc pe sait pentru ca nu ma pot compara cu cei care le-au postat si le multumesc mult pentru asta.

Ideea este ca poti vizita. te poti relaxa, iti poti umple sufletul de bucurie si mintea de lucruri nestiute sau stiute si nevazute inca cu LOW COST!!!

Trimis de viorica in 19.02.15 12:42:03
Validat / Publicat: 19.02.15 15:04:11
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 3152 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (viorica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P03 Biblioteca lui celsius

[19.02.15 15:03:56]

@viorica - Mutat, la reorganizare, în rubrica "Minay Hotel" (deja existentă pe sait)

vioricaAUTOR REVIEW
[19.02.15 15:21:15]

@webmaster26 - OKmultumesc. Imi doream opinii la titlul pus si nu neaparat despre hotel

[19.02.15 15:27:23]

@viorica -

Imi doream opinii la titlul pus...

Nu vad nimic ''aiurea'' la titlul pus.

Daca doresti il putem schimba, doar sa ne spui cum.

vioricaAUTOR REVIEW
[19.02.15 16:23:57]

@webmaster26: cred ca nu am fost prea clara nu titlu este problema ci incadrarea postarii... as prefera sa fie incadrat la descopera Kusadasiul... dar daca nu se poate e bine si asa

[19.02.15 17:01:17]

@viorica - corect... nu ai scris mare lucru despre hotel - neatentia mea.

M-a derutat nota de la cazare.O sa mutam review-ul la Descopera..., iar nota la cazare va fi stearsa.

Daca doresti poti scrie un review dedicat hotelului.

adryana
[21.02.15 11:37:31]

in poza 52 este curtea interioara a moscheii Isa Bey din Selcuk.

irinad
[22.02.15 23:24:20]

@viorica - Seamana izbitor cu prima mea excursie in Turcia care a fost tot in Kasadasi (acum sapte ani), cu deosebirea ca eu am fost cu masina unor prieteni si am stat 10 zile. Culmea, am stat in apropierea hotelului Minay, deci tot la Ladies Beach (Kadinlar Denizi) ! Am cumparat cam aceleasi excursii, tot de la agentiile de pe strada care vindeau si atunci simtitor mai ieftin! Acest lucru ma duce cu gandul ca "inceputul" pare a fi acelasi pentru toata lumea! La fel ca si tine si eu m-am indragostit de Turcia inca de atunci, "boala" pe care o am si astazi, intrucat n-a trecut an sa nu "bat" Turcia, in alt loc, de preferinta. In prima vacanta, cea de la Kusadasi, vizitand Pamukkale in excursie organizata, la masa, o turista britanica, afland ca sunt pentru prima data in Turcia, m-a intrebat daca imi place marturisindu-mi ca ea era pentru a opta oara acolo. Atunci nu prea realizam si ma gandeam ce poate fi asa atragator, usor, usor am inteles si iata-ma ca sunt aproape de spusele ei. Ma bucur sa mai vad si alte persoane care-mi seamana!

leea
[04.05.15 18:47:24]

buna. crezi ca mi ai putea spune prin ce agentie, din romania, ati plecat? si poate, preturile pt excursiile facute? si eu tot catre hotel munay inclin, intentionez sa iau demipensiune, sa vizitez mult si e suficient sa fie curat si confortabil. astep! multumesc!

adryana, irinad, leea, viorica
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Kusadasi și împrejurimile: