ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.12.2009
PREȚ SEJUR EUR ?

Koralli Hotel3

Hotel Korali

"Muzica greceasca super"

Mergeam in vacanta in insula Lefkada si l-am folosit pentru cazare de tranzit si la dus si la intors.

Hotel Korali se afla in statiunea Paralia-Katerini, la Marea Egee, deci in partea de nord a Greciei, in provincia cu numele de Macedonia.

Pretul hotelului era in jur de 30 de euro, depinde de perioada in care sosesti. Nu am avut mic dejun inclus, dar nici nu ne-ar fi fost necesar, deoarece cand suntem la drum ne place sa plecam cu noaptea in cap si sa ajungem la timp, nu pe caldura, pentru ca in Grecia... nu-i de glumit!

Hotelul era dragut, de fapt e un minihotel, cu doar 2 etaje.

Era situat la doar 10 metri de plaja, pe aleea pietonala paralela cu tarmul, mai inspre marginea statiunii, deci intr-o zona linistita. Avea parcare proprie, un bar si un restaurant. Camerele erau suficient de mari pentru 2 persoane, erau dotate cu baie proprie, cu tv, frigider, aer conditionat si un balcon mare din care se putea vedea pe lateral marea. Foarte curat si linistit, conditii esentiale pentru mine, pentru ca odihna era factorul principal, deoarece a doua zi mai aveam destui km de parcurs.

Cum am ajuns in jurul amiezii, am avut timp sa mergem si la plaja si am observat ca era plina statiunea de turisti din tarile balcanice. Seara am incercat sa descoperim statiunea; o multime de cluburi si discoteci, magazine de toate felurile, dar mai ales predominau cele cu obiecte de imbracaminte confectionate din piele si blana. Foarte multe magazine de bijuterii! Tavernele ne astepatau cu preparate grecesti si surpriza... si romanesti! De fapt, cam peste tot in statiune se vorbea romaneste.

Va recomand acest hotel nu doar pentru tranzit, ci chiar pentru un sejur! E aproape de Salonic, cam 80 de km, puteti sosi cu autobuzul, masina proprie, trenul sau chiar cu avionul! Aici puteti petrece o vacanta frumoasa si cu un buget mic!

Trimis de georgiana in 30.12.09 08:15:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (georgiana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P17 biserica

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

Cristian_h CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA [02.01.10 02:12:35] »

cand este vorba de Grecia , problema nu este sa gasesti o melodie , ci sa alegi una

eu doar propun , ultimul cuvant este al georgianei !

georgiana [02.01.10 09:45:38] »

La multi ani, Cristian!

Sunt deacord cu tot ce doresti tu sa faci, doar ca la ''Insula Meganisi'', e vorba de o seara greceasca, acolo sa pui o melodie mai... , , asortata '' cu suflaki, tsatsiki, voie buna si vin alb!

Multumesc frumos!

Admin [03.01.10 23:21:32] »

Am ales eu si am adaugat o ilustratie muzicala la review.

Georgiana fa click pe PLAY, acolo sus, si spune daca ramane sau alege tu altceva.

georgiana [03.01.10 23:35:45] »

Ramane, nu exista melodie greceasca urata pentru mine!

Efharisto poli!

Cristian_h, georgiana