ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.10.2014
REGIM MASĂ mic dejun
2 ad ADULȚI

Descoperă Koh Lipe [insula]

Koh Lipe - numita si 'Maldivele Thailandei'

Koh Lipe este o insula care se afla in partea de Sud a Thailandei, foarte aproape de granita cu Malaezia, la aproximativ 30 de km.

Se ajunge acolo cu spreedboat-ul, noi l-am luat din Krabi, e un drum destul de lung, aproximativ 4-5 ore, dar va spun din suflet ca a meritat.

Este extraordinar de superba aceasta insula micuta. Noi am stat 5 zile, dar mi-am promis sa ma reintorc.

Acolo am fost cazati la Bundhaya Beach Resort, un hotel superb, amplasat la malul marii.

Dupa parerea mea, e cea mai frumoasa insula pe care am vazut-o in Thailanda, deoarece nu e atat de exploatata de turisti.

Va recomand cu drag aceasta insula, si resortul in care am stat.

Un bonus pentru hotel este ca ofera transfer cu speedboat-ul, si asa scapati de stresul cum sa va organizati ca sa puteti ajunge acolo!

Trimis de Yannaaa in 02.10.14 15:06:02
Validat / Publicat: 02.10.14 16:31:03
  • A fost prima sa vizită/vacanță în THAILANDA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Yannaaa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P01 Priveliste superba de la Mountain Beach Resort, o locatie de vis, cu un restaurant foarte bun.

webmasterX [02.10.14 16:23:21] »

@Yannaaa: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează...", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

Mutat în rubrica "Descoperă Koh Lipe [insula], ALTE INSULE din SUD" (nou-creată pe sait)

Yannaaa