ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.09.2014
ÎNSCRIS: 15.03.14
AUG-2014

Minunat din toate punctele de vedere

Cand am vazut fotografiile de pe site-ul, mi-a placut foarte mult.

M-am bucurat in primul rand ca este un hotel numai pentru adulti, deci foarte linistit si intim. Apoi, chiar credeam ca in poze trebuie sa fie mai frumos ca in realitate. M-am inselat. In realitate e mult mai frumos. E perfect!

Hotelul este foarte frumos, bine construit din materiale scumpe si de foarte buna calitate.

Camera in care am stat este foarte eleganta si extrem de curata. Cearceafurile si prosoapele miros a miere si sunt schimbate zilnic sau la 2 zile. Camerele sunt mobilate si echipate cu mult bun gust si inspiratie, astfel ca ai loc pentru toate lucrurile tale, cosmetice, pantofi, valize fara sa fie dezordine; in plus, sunt multe prize in care poti incarca toate dispozitivele electronice pe care le ai. Fiecare camera are balcoane pe ambele parti, unul cu vedere la mare si celalalt catre munte.

De asemenea, este si o mica chicineta ascunda de o usa glisanta de sifonier. Ai la dispozitie o chiuveta, un aragaz cu 2 ochiuri, fierbator de apa, 2 cesti, 4 pahare si 2 farfurii.

Gradina din fata este verde, cu un covor moale de iarba (si nu exagerez cand spun ca ti se afunda talpile intr-o iarba grasana, sanatoasa si racoroasa) umbrit de multi maslini. In gradina din spate poti admira o multime de flori superbe.

Restaurantul este pe marginea piscinei plina cu apa de cristal. Seara este minunat sa urmaresti apusul de soare stand la masa si savurand un pahar de vin sau un coktail. Soarele coboara spre continent si dispare la un moment dat in spatele muntelui. Minunatele culori se reflecta atat in marea Egee, cat si in apa piscinei, creand minunate si unice efecte de oglinda.

Mancarea este foarte buna si variata. La micul dejun, poti alege orice iti poate trece prin minte sa manaci dimineata (cereale, lactate, mezeluri, multe sortimente de dulceata si crema de ciocolata, fructe, placinte, gogosele, oua de 2 feluri... cafea, ceai, suc, apa...). La cina, sunt multe variante din care sa alegi - sau poti sa le incerci pe toate: carne (cu sos, gratar, chiftele), peste, paste, salate, legume, 2 feluri de prajituri facute in casa.

Minunati sunt si oamenii care se ocupa de hotel: Kalioppi si parintii ei. Sunt foarte prietenosi si atenti, au tot timpul grija sa nu iti lipseasca nimic astfel incat sa te simti ca in cea mai frumoasa vacanta din viata ta.

Oricat as vrea, nu pot sa explic ce bine ne-am simtit acolo. M-am simtit tot timpul ca si cum sunt intr-un vis, ca si cum nu se intampla in realitate. Si nu spun asta doar ca sa folosesc cuvinte impresionante. Pur si simplu, trebuie sa mergi acolo si sa vezi si sa simti. E un loc de unde nu ai mai pleca niciodata.

Trimis de alex77nistor in 12.09.14 17:50:55
Validat / Publicat: 12.09.14 23:32:59
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 3040 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alex77nistor); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[12.09.14 18:40:17]

Fotografiile încărcate văd că poartă watermark-ul hotelului.

În concluzie sunt fotografii făcute de tine, din vacanţa avută acolo, sau le-ai împrumutat de pe net?

[12.09.14 19:53:46]

@webmaster15: le-am imprumutat de pe net. Pozele cu camera sunt ale camerei in care am stat. Am facut si eu poze, dar nu am acum posibilitatea sa le incarc. Intrebare: voi putea sa incarc pozele mele ulterior sau exista un termen limita? As prefera sa public pozele facute de noi.

[12.09.14 21:55:06]

@alex77nistor:

Nu există nicio limitare în ce priveşte data încărcării pozelor. Se pot face înainte de publicare sau oricând după publicare

Întrebare, la rândul meu -- doreşti să amânăm publicarea până încarci pozele?

[12.09.14 23:32:28]

Hmmm... Vom publica reveiw-ul aşa cum e, pozele (proprii) pot fi încărcate şi mai târziu

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Louloudis Fresh Boutique Hotel [Pachis]" (deja existentă pe sait)

Am retras, deasemenea, punctajul la pozele deja ataşate (reason: preluate de pe internet, acceptate prin excepţie de la Regulament)

[12.09.14 23:37:01]

stefan c
    [14.09.14 20:00:56]

@alex77nistor: poti spune cat a costat sejurul?

[15.09.14 22:49:52]

@webmasterXa, coordonatele sunt exacte.

[15.09.14 22:53:17]

@stefan c: Cazare 5 nopti cu demipensiune: 520 eur prin agentie de turism. Alte costuri: benzina cca 200 eur; altele cca 200 eur. As zice un total de 1000 eur pt 2 persoane.

dany studio82
    [10.01.16 15:51:23]

@alex77nistor -

Doresc sa ajung si eu la acest hotel (influentat de review-ul acesta), dar vreau sa intreb daca are parcare si daca se poate parca la hotel! Multumesc!

[13.01.16 20:41:14]

@dany studio82: Da, are parcare in curtea interioara a hotelului. Sunt locuri suficiente acolo si masina este ferita de soare fiind la umbra maslinilor.

dany studio82
    [13.01.16 23:02:11]

@alex77nistor: multumesc, am ales să merg acolo în iulie 2016, sper să fie ok.

alex77nistor, dany studio82, stefan c