ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.09.2014
2 AD. + 1 COPII -- v: 5

Aldemar Knossos Royal Beach Resort5

Interesant

Buna ziua,

Tocmai m-am intors dintr-o vacanta de 8 zile in insula creta. Am fost impreuna cu familia, adica 2 adulti si un copil de 5 ani.

Inainte de a oferi detalii vreau sa va spun ca eu de fel nu sunt pretentios dar daca tot platesc ceva, in speta servicii si conditiie de 5 stele atunci chiar astept asta. Asadar:

sejur 7 nopti all inclusive insula Creta in septembrie hotel Aldemar Knossos Royal all inclusive 5 stele. Dezamagitor la capitol cazare, maxim 3 stele cu indulgenta. Resortul arata foarte bine dar camerele au mobilier vechi, urat, curatenie faorte greu si la ora tarzii. stiam ca grecii sunt cam lenesi si obraznici dar acum, cel putin aici pot confirma. Mnacarea este buna dar nu e diversificata, se cam repeta. nu se compara per ansamblu cu 5 stele din Turcia sau Spania.

se merita doar apartament VIP cu piscina proprie si mobilier in regula.

Stau foarte bine la 2 capitole:

- entertainment. exista o echipa de animatori tineri foarte buna, multe programe in timpul zilei la piscina sau seara pe plaja, la amfiteatru interesante (beach volley, fire show, comedy show, dance). Fiica mea cel putin a fost foarte incantata.

- exista piscine pentru copii si chiar piscina principala a fost in regula, conditti bune.

M-au dezamagit la capitolul servicii si ospitalitate. la un hotel de 5 zile eu cred ca personalul tb sa fie mai amabil, mai aproape de client si mai activ, se misca foarte greu, si la masa la restautant strangeu greu masa, veneau tarziu, nu stiu engleza si comunici foarte greu cu o parte din ei.

Noi am fost si in Hersonissous, merita pentru o zi, sunt multe magazine de suveniruri, taverne si baruri. nu e scump deloc. si acolo am negociat si obtinut la o agnetie locala o excursie noi 3 la plaja Elounda+agios nikolaos+insula Spinalonga (piratilor) cu doar 56 euro inclusiv barbeque si 2 beri de persoana.

cam atat.

sper sa va fie de folos aceste remarci.

Trimis de stelisch in 10.09.14 22:06:33
Validat / Publicat: 10.09.14 22:54:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: corfu 2008

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (stelisch); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster98 [10.09.14 22:56:47] »

webmasterX [10.09.14 22:57:07] »

@stelisch: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

stelisch [15.09.14 09:43:38] »

@webmaster98: ok

stelisch