ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.09.2014
REGIM MASĂ fără masă
2 AD. + 1 COPII -- v: 10

Sincerity Apart Hotel(încă) NECLASIFICATĂ

Recomand Sincerity Apart Hotel Marmaris

Pentru că sunt genul care experimentez atunci când aleg cazarea pentru vacanță, (nu aleg calea bătătorită, prețul fiind criteriul cel mai important) nici anul acesta nu am făcut excepție. Așa că am găsit un site care compară prețurile, și astfel, în funcție de preț și impresii, am ales cazarea despre care vreau să vă vorbesc. În română nu am găsit impresii despre acest hotel, așa că e timpul să existe.

Așa cum rezultă din nume, este un hotel (nu scria de câte stele, de altfel din câte am observat doar pe marile hoteluri de 4 și 5 stele erau evidențiate), nu foarte mare, cam 20 apartamente cu 2 camere, compuse astfel: cea în care se intră are 2 canapele extensibile, masuță de cafea și mini-bucătăria (dotată cu o plită electrică cu 2 ochiuri, cană electrică, chiuvetă, frigider, hotă și toate ustensilele necesare pentru gătit - tigaie, 2-3 oale de diverse mărimi, strecuratoare, coș pentru pâine, tacâmuri, desfăcător de conserve, căni, pahare), iar dormitorul are pat dublu. Apartamentul mai are baie proprie suficient de mare cu cabină de duș, 2 șifoniere și o masă cu două scaune, pe balcon.

Curățenia a fost impecabilă, zilnică, așternuturile au fost schimbate de 2 ori, iar prosoapele de 3 ori pe durata sejurului de 10 nopți. Aerul condiționat și safe-ul se plătesc separat.

Hotelul dispune de restaurant, bar, masă de biliard și piscină, animație pentru adulți în fiecare seară asigurată de către personalul hotelului, pentru cei care optează să rămână la hotel (englezii erau super încântați).

Destul de departe de mare și puțin în pantă la capătul drumului aproape de hotel, dar noi am fost cu automobilul personal și asta nu a constituit o problemă știind unde este amplasat (din impresiile postate pe un site străin), dar există un fel de autobuze/maxi-taxi care trec foarte des, iar stația este în fața hotelului. Lângă hotel se găsește un minimarket.

Concluzia: Recomand acest hotel pentru toate considerentele expuse mai sus, inclusiv prețul.

PS. Ca și stațiunea, hotelul este ocupat 100%-3 români, de cetățeni englezi.

Trimis de bibilulu in 10.09.14 12:57:30
Validat / Publicat: 10.09.14 17:55:52
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi, Zakynthos, Corfu, Halkidiki, Platamonas.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bibilulu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster26 [10.09.14 17:55:42] »

Mutat în rubrica "Sincerity Apart Hotel, MARMARIS" (nou-creată pe sait)

bibilulu [10.09.14 18:04:55] »

@webmaster26: Da.

soacramea13 [26.10.14 03:39:52] »

felicitari pentru pretul cazarii!!! cateva preturi la mancare, bautura, tigari, motorina, etc

bibilulu, soacramea13

pagină generată în 0.0519688129425 sec