ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.09.2014
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 27.07.09
AUG-2014
2 AD. + 2 COPII -- v: 12-15

Multumit dar nu de cazut pe spate

Am ales hotelul la recomandarea agentiei de calatorie si ca o surpriza facuta familiei de catre sotia mea. Perioada a fost sfarsit de august in 2014.

Cazarea a fost nu in hotelul principal ci in una dintre constructiile laterale. Cazarea a fost relativ buna, dar nu exceptionala. Dupa primele doua zile in care nu ni s-a facut curat in camere am chemat receptia si am reclamat incidentul. Camera a fost curatata in aceiasi seara in timp ce eram la masa de seara.

Ca punct negativ, cladirea in care eram, avea alaturata o piscina dar accesul la piscina se face printr-un singur loc destul de departat de extremitatile cladirii (destul de intinsa pe echivalentul a aprox. 8-10 scari de bloc de la noi). Noroc ca nu am mers decat in prima seara acolo, restul vacantei petrecandu-l in jurul piscinei principale sau la mare.

Zona de cazare a fost relativ linistita (strada Roma) si in afara zonelor de galagie, ca cele din fata hotelului unde a cantat o orchestra pana la ore relativ tarzii in fiecare seara. Ne-am adaptat cu distanta de mers si a fost bine.

Ca punct forte al hotelului a fost mancarea, care am considerat-o la nivelul select. Fresh de portocale a fost mereu si gratis, bauturile au fost gratis, cu exceptia sticlelor de bere (era bere gratis la draft). Poate si altele erau cu plata dar eu cam asta am baut. Mancarea a depasit alte hoteluri similare in calitate. Dar daca nu mancai la ora de masa principala, nu prea mai erau optiuni. In afara programului se mai gaseau prin diverse locuri cate o prajitura, fructe sau placinte, dar destul de slabut comparativ cu alte locuri. Ma asteptam sa gasesc si hamburgeri pe plaja dar nu am avut noroc. Asa ca am mancat bine cand era de mancat.

Un alt lucru care a mai coborat ratingul a fost distractia organizata, care din nou prin comparatie cu toti ceilalti ani, a fost relativ de slaba calitate si ne-atractiva. Echipa nu prea a stiut sa atraga clienti la amfiteatru si nici ce se organiza in piscina nu a excelat. Nu vreau sa zic ca a lipsit, a fost prezenta, dar nu a iesit in evidenta.

Hotelul este pozitionat placut intre munti si are o suprafata intinsa, dar a trebuit sa umblam ceva sa gasim piscina cu tobogane, si din cauza asta ne-am dus acolo doar odata. Am vazut cat e de umblat pana acolo si ne-am dezumflat.

Hotelul are si o piscina cu apa sarata, precum si o piscina interioara cu apa rece. A fost un loc placut de petrecut timpul la umbra, intre 12 si 15:00 cand era soarele la apogeu.

Hotelul era predominant plin de rusi, dar nu tipul badaran si nici nu am simtit din atitudinea personalului ca daca nu vorbesc rusa, sunt dezavantajat.

In general a fost bine, dar asa cum am zis, nu de cazut pe spate, poate doar daca este prima ta iesire in Antalia...

Plaja si marea au fost foarte bune. Apa curata si transparenta de sa iti vezi degetele de la picioare. Fundul mari a fost fara pietre sau alte chestii care sa te faca sa mergi acolo incaltat, iar apa era relativ calda. Imaginea hotelului intre munti vazuta dinspre mare este de exceptie.

Trimis de stancescu in 03.09.14 19:59:03
Validat / Publicat: 03.09.14 20:38:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Belek, Kemer, Antalia,

VIZUALIZĂRI: 3510 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (stancescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.09.14 23:56:03]

@stancescu: Te-am ruga să (re) verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

Şi, ca şi curiozitate personală, ai putea enumera hotelurile la care ai fost anii trecuţi? (în Antalia)

stancescuAUTOR REVIEW
[06.09.14 14:26:24]

@webmasterX:

Localizarea este corecta.

Alte hoteluri la care am fost: Limak Atlantis, Limak Lara, Spice, Royal Holliday Palace si mai e unul dar nu imi aduc aminte cum se numeste. Intre timp si-a schimbat si numele.

tony67ro
[10.05.16 17:03:13]

Buna ziua. Dupa amiaza, dupa ora 18.00 mai este soare pe plaja? sau soarele cade in spatele muntelui si pe plaja este umbra? Multumesc.

stancescu, tony67ro
Alte impresii din această RUBRICĂNirvana Dolce Vita (ex Amara) [Tekirova]: