ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.08.2014
DIN: Brașov
ÎNSCRIS: 04.05.09
AUG-2014
PREȚ SEJUR 1825 EURO(last minute) ?
REGIM MASĂ DP

Diana Boutique Hotel4

Hotel Diana Boutique 4* - Rhodos

Abia intoarsa din sejurul din Rhodos va scriu impresiile care sunt inca proaspete.

Hotelul este amplasat in " buricul targului" adica aproape de plajele de la Marea Mediteraneana sau cele de la Marea Egee (plajele Elisi si AKTI Miaouli - 8 euro /zi 2 sezlonguri si o umbrela) si aproape de centrul medieval (o mica plimbare pe care noi am facut-o in fiecare seara) si de portul Mandraki.

Hotelul de tip boutique (28 de camere) are 4* grecesti (adica cam 3* pe bune),am avut camera dubla deluxe cu 3 paturi.

Puncte pozitive: Camera amplasata la et. 3 are balcon cu vedere spre strada (daca vrei participi... chiar daca pasiv la atmosfera creata de masele de oameni care stau la taverne, localuri... lumini... muzica).

Datorita sistemului fonic nu esti deranjat daca ai usa de la balcon inchisa. Si usa de la balcon trebuie sa fie inchisa pentru ca altfel nu mai are efect aerul conditionat care in cazul nostru a functionat non-stop. Noaptea... afara... la ora 23 erau 30 de grade?!

Camera potrivita pentru 3 adulti este dotata cu figider, televizor unde poti sa prinzi si TVR international, consumabilele de la baie: gel de dus, conditioner, sapun se completau in fiecare zi, prosoapele se schimbau zilnic. Wireless gratuit in camera si nu la receptie cum este la unele hoteluri!

Puncte slabe: Mancarea... Noi am avut demi-pensiune. Mancarea era repetitiva (micul dejun) Specialitatile de branza au fost doar 2 zile dupa aceea a mai ramas doar un fel de branza.

La capitolul fructe: in fiecare zi era pepene rosu (fara niciun gust) dimineata si seara si in 2 zile am avut pere si intr-o zi piersici (numai dimineata). Nu erau fructe diferite ca sa poti sa-ti alegi!

La cina erau in fiecare zi preparate din carne: de vita, pui, peste, porc si in ultima zi au fost si creveti. Ce sa zic... s-a putut manca... dar in niciun caz nu erau preparate de 4*! (Am facut comparatia cu mancarea de la hoteluri de 4* din Bulgaria, Egipt si nu din tari din Europa de vest) ! .

Nu ni s-a servit niciun desert... Nici o bautura alcoolica... In fiecare seara patronul ne punea o carafa cu apa rece pe masa! :)

Personal recomand sa va luati doar micul dejun iar seara sa mancati la taverne, localuri, restaurante... !

Nu are piscina!

Nu exista camera de depozitare a bagajului!

La ora 12 trebuie sa predai camera si daca mergi cu cursa charter cu care am fost noi si ai avion la ora 20... trebuie sa-ti lasi bagajele pe hol la intrare.

Observatii: Cine vrea sa fie sigur de vreme frumoasa si mare calda e o optiune foarte buna sa mearga in Rhodos! Din 365 de zile 300 sunt cu soare si de plouat ploua doar in noiembrie si februarie! (din spusele ghidului roman).

Va recomand si excursiile privind turul insulei si croaziera pe partea de est a insulei (noi am fost... si a meritat!)

Concluzie: Pentru cazare recomand hotelul pentru locatie si conditii!

Nu pot sa recomand pentru masa demi-pensiune sau all inclusive de 4*!

Trimis de edith simon in 26.08.14 15:38:38
Validat / Publicat: 26.08.14 18:22:20

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (edith simon); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [26.08.14 17:40:54] »

Mutat în rubrica "Diana Boutique Hotel [Rhodos Town], RHODOS" (nou-creată pe sait)

edith simon [26.08.14 23:03:02] »

@webmasterX: Este ok!

edith simon