ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.08.2014
ÎNSCRIS: 30.06.14
AUG-2014

Merita

Am fost la Topola Skies la inceputul lui august, 6 nopti. Pretul pe cazare/noapte a fost de 94 euro.

Sa incerc sa le iau pe rind:

-apartamentul a fost mare si frumos. Hotelul are 4 cladiri: 2 in L, lipite, care au fata spre piscina. Una cu fata spre mare. Si una cu spatele spre piscina si fata spre dealuri si mare. Noi am stat in asta, ultima si a fost bine, ca era liniste, nu se auzea balaceala de la piscina. Camera era la parter iar din terasa se iesea direct in curte, ceea ce ii pacea foarte mult lui fi-miu.

-Cred ca am primit un apartament in care fusese facut curat cu o sapt in urma, pt ca prima data cind am intrat era un miros de inchis si neaerisit. Si usor de mucegai. La inceput mi-a displacut foarte mult, ca ma gindeam ca patesc ca la Elenite, dar a doua zi deja aerul era altul si apartamentul era tare placut.

-Aer conditionat si in dormitor si in sufragerie, dar nu era nevoie de el, pt ca hotelul e sus pe deal si era vint si un pic racoare chiar.

-Internet e si in camere. Dar in dormitor e o retea wireless si in sufragerie alta. In mapa din camera am gasit o mica carte de vizita pe care erau scrise parola si user-ul de la internet. Si chiar daca pe cartonas scrie ca se plateste (25 leva pe sapt parca) am intrebat la receptie si e gratis.

-Piscinele eu zic ca sint 3, unii ca sint 2. Sint 2 in centru, in curtea interioara: una mai sus, care are apa mai calda. Si una mai coborita un pic, care are topoganul. Cea de-a 3 e cea infinity, care are « bule ». Cele din centru sint mai galagioase si toata lumea se da pe topogan sau sare. Cea infinity e mai linistita si mai calma. Toate au bazine si pt copii mici.

-Mincarea este ok. Nu este foarte multa, dar destul de variata si sigur ai ce alege. Adica nu sint 5 tipuri de paste, sau cartofi, ci doar 1-2. Dar din toate tavile de acolo sigur gasesti ceva de ales.

-Curateania este chiar foarte ok. Veneau femeile alea in fiecare zi si schimbau prosoape, faceau ordine, curat in baie. In cele 7 zile ne-au schimbat si asternuturile odata. Adica chiar se vedea ca munceau. Nu stiu daca se puneau sapunuri, sampoane si altele. Chiar nu ma intereseaza asta, pt ca oricum le am pe ale mele.

-Echipa de animatori era chiar simpatica. Erau citeva jocuri si gimnastica pe la piscina. Iar seara pe la 8.30 disco pt copii si la 9.30 spectacole diverse. Chiar munceau mult si copii aia si erau mereu cu zimbetul pe buze.

-La plaja de pe la 17.30 nu mai era soare, ca se ducea soarele dupa deal. Mie imi convenea de minune, ca nu ne mai ardea soarele atit. Plaja e destul de micuta, dar nu e aglomerata. Nisipul e placut, are cieva pietre mari. Si intrarea in apa placuta. Apa curata.

- In Kavarna exista o banca si supermarket. Si alte magazine. Asta in caz de e nevoie de bani sau un pepsi, o prostie...

Lucrurile neplacute:

-nu stiu ce tot fac bulgarii sau cum fac, dar au in general probleme cu canalizarea si baile. Adica in baie mirosea uneori foarte tare a canalizare. Chiar si apa de la robinet mirosea uneori, asa ca era neplacut sa faci dus. Din pacate am nimerit un apartament fara geam la baie si mereu era umezeala in baie.

-Plaja de departeeeeeeeeee. Cica exista cararea aia, dar eu nu m-am incumetat sa ma duc la plaja pe acolo. Ca la 1 sa te intorci de la plaja, cu soare in cap... Exista si microbuz care duce si aduce de la plaja, dar nu l-am folosit. Oricum era aiurea ca ultima ora la/de la plaja era ceva de genul 16.30. Asa ca mergeam cu masina.

-Pe plaja nu este inclus nimic. Plaja nu e a hotelului. Asa ca nu beneficiezi nici de shezlonguri, nici de ceva de la bar. Inchirierea shezlongurilor (2+umbrela) era 20 leva parca.

In rest am mai fost intr-o zi prin Balcick, una pe la Dalboka. Ne-am mai plimbat pe acolo prin Topola.

In concluzie merita. Poate chiar macar si o fuga de un week-end, ca tot e aproape.

A ... au si spa, pe care tot as fi vrut sa-l folosesc, dar ma induram sa dau 50-60 leva pe nu stiu ce masaje sau impachetari. Asa ca la receptie e un panou, sau in fata spa-ului, unde se pun tot felul de oferte sau reduceri la spa. Pt diverse. Eu am observat tirziu si nu am mai apucat sa le folosesc. Sint mai multe in fata spa-ului parca.

Trimis de catrinel75 in 13.08.14 13:58:07
Validat / Publicat: 13.08.14 16:17:56
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Elenite, Duni, Balcik

VIZUALIZĂRI: 2700 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (catrinel75); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂTopola Skies Resort & Aquapark [Topola]: