ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2014
JUN-2014

AUTORUL NU ar recomanda

Unde mâncăm? Taverne în Theologos

Taverna Augustos, Thasos - impresie proasta

Impresionati de reclama facuta peste tot la aceasta taverna, intr-o dupa-amiaza am fost sa mancam acolo.

Desi sunt faimosi ca sunt un popor ospitalier, care ofera apa si paine gratis la masa, ni s-a adus o sticla de 2 litri de apa, nesolicitata care ne-a fost pusa la nota de plata.

Foarte urat din partea lor. Se pare ca patronii sunt totusi sarbi sau bulgari si nu greci.

In meniu... era o pagina tradusa in limba romana a felurilor de mancare.

Chiar nimeni, nici un roman nu a sesizat bataia de joc ce aparea nu 1 data, de 2 ori... :

"kids pe scuipat; copil pe portiunea scuipat".

Oare cine le-a facut traducerea?

Mai mare rusinea sa vezi asa ceva in meniu.

Preturi scumpe, mancare mediocra, gazde "intepate"...

Trimis de isabele27 in 09.08.14 19:05:31
Validat / Publicat: 09.08.14 20:54:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (isabele27); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [09.08.14 20:55:54] »

Unde, în ce staţiune / localitate este taverna Augustos?

iulianic [09.08.14 22:41:34] »

@isabele27: Este vorba de Taverna Augoustos din Theologos, cea care oferă seara grecească? În review nu ai specificat clar despre ce locaţie este vorba.

Şi totuşi, povesteşte-ne ce aţi servit acolo. Cum au fost preparatele şi cât v-a costat o masă? Pentru câte persoane? De ce nu aţi refuzat apa de la început dacă n-o doreaţi? Cred că eu aşa aş fi făcut.

Aristiti [09.08.14 23:24:39] »

@iulianic: Da, cam sumar review-ul. Vrem amanunte, daca intentia a fost sa nu pateasca si altii la fel!

iulianic [09.08.14 23:49:03] »

@Aristiti: Eu am fost atât de curioasă şi am pus atâtea întrebări în primul rând pentru că nu am înţeles dacă este vorba de Taverna Augoustos din Theologos, locaţia în care am petrecut şi eu o seară. Impresiile mele au fost bune. În articolul Seară grecească la Taverna Augoustos am şi relatat despre asta.

Din păcate, @isabele27 nu a ataşat nici o poză cu taverna ca să o putem identifica. Singura poză ataşată este cu meniul buclucaş. Am încercat să o compar cu cele două poze ale mele (cu meniul). Diferă ca format. Să fi avut Taverna Augoustos mai multe ediţii de meniuri?

N-aş vrea să se înţeleagă faptul că ţin partea celor de la tavernă şi nici că vreau să contrazic pe @isabele27. Pledez pentru un review clar, lămuritor, pentru că doar aşa viitorii turişti, cei care acum ne citesc, vor fi mai bine informaţi.

DoreD [10.08.14 00:26:22] »

Am mâncat și noi la această tavernă, acum cca. două săptămâni. Poate pentru că am ajuns prea devreme, nu eram un grup mare, nu știu, dar nu aș recomanda nimănui să meargă acolo. Toți erau încruntați, parcă supărați pe noi - cu excepția celui care ne invita înăuntru, la stradă

Apa și pâinea au fost aduse fără a fi cerute și puse pe notă. Nu ar fi mare supărare, dar pâinea era veche de o zi, iar apa am lăsat-o neatinsă.

Servirea a fost deficitară la toate capitolele, au uitat să aducă suficiente tacâmuri și farfurii, mâncarea a fost adusă haotic, iar iedul comandat era reîncălzit.

Salatele - patetice, atat calitativ cât și cantitativ, comparate cu media celor savurate pe insula.

Desi taverna era practic goala, am fost intrebati daca avem rezervare. Ha. Nu stiu, poate se trezesc mai tarziu, poate mai multa lume vine pentru acea seara "grecească", noi am ajuns seara pe la 19.30.

Sfatul meu este să nu mergeți acolo, cred că există suficiente alternative.

webmasterX [10.07.15 01:14:05] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Taverne în sudul Thassosului (Potos, Limenaria etc) " -- nou-creată, între timp, pe sait.

webmaster26 [23.07.17 16:33:39] »

Mutat în rubrica "Taverne în Theologos, THASSOS" (nou-creată pe sait)

Aristiti, DoreD, iulianic

pagină generată în 0.0766019821167 sec