ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.07.2014

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Extrem de nemulțumit

Hotel cu probleme

Buna ziua,

Impreuna cu familia mea si inca 4 familii am hotarat sa mergem la Vita Park anul acesta doar pentru faptul ca se deschidea acel parc acvatic (avand 4 copii in gasca noastra), dar normal ca nu a fost deschis si nici in luna August nu se va deschide tinand cont ca am trecut pe langa el si nu era nici un sfert construit.

Am ajuns in jur de ora 14 la receptie si ne-au dat o camera cu vedere la piscina unde la pranz cand imi culcam fetita incepeau animatorii sa vorbeasca la microfon si sa tipe lumea de abea reuseam sa o adorm.

Camera era destul de spatioasa, dar oglinda la baie era sub orice critica parca avea la colturi numai mucegai, dupa ce se facea dus apa nu se ducea deloc iar prosoapele au fost schimbate cred ca odata sau de 2 ori maxim.

Cea mai mare problema o au la capitolul restaurant- mancare, sora mea si o prietena au fost duse cu ambulanta la spitalul din Albena (noroc ca aveam toti asigurari facute ca altfel plateam peste 100 de euro), au stat cu perfuzii din cauza unui virus din mancare.

Mancare nu era asa diversificata si plina de uleiuri, sosuri, iar cei care faceau pizza luau ingredinetele cu mana fara manusi si le aruncau pe blat, sa nu mai zic ca inainte sa plecam am gasit un vierme in farfurie iar asta ne-a facut sa chemam managerul care ne-a spus ca nu stie cum de s-a intmplat asa ceva, si ca este adevarat ca exista un virus dar din cauza vremii si ca turistii sunt si ei de vina pt. ca iau cu mana sau le cade din mana iar apoi o pun inapoi (asta am mai vazut si eu ma refer in special la mezeluri, cereale, luau cu mana paine, cornurile). Este foarte aiurea ca din 6 zile de concediu 2 sa le petreci pe la spital si in camera de hotel din cauza mancarii.

La bar-ul din spatele piscinei se duceau copii si abea ajungeau sa ia inghetata si le cadea pe langa acele recipiente si puneau inapoi.

La piscina a fost o scara pe care se urcau copii si adultii sa se dea in cele 2 topogane, dar abea se tinea intr-un surub si era legata si cu o sarma iar un copil s-a intepat dupa care au luat scara si nu au mai pus nimic in locul ei de a trebuit adultii sa stea jos si sa ajute copii sa se urce pentru a se dea in topogane.

In ceea ce priveste plaja si marea, acolo era minunat pacat ca era cam mult de mers pe jos pentru ca in autobuzele care circulau erau pline.

Animatorii se chinuiau sa faca lumea sa se distreze adica faceau aerobic in apa, concursuri, seara cate un spectacol, dar lunea aveau liber si intr-o seara au plecat cu turistii la un concert.

In concluzie clar nu m-as mai duce la acest hotel.

Trimis de Valentina3 in 29.07.14 15:18:43
Validat / Publicat: 29.07.14 18:15:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny Beach

VIZUALIZĂRI: 2120 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Valentina3); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[29.07.14 18:14:33]

@Valentina3: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

dragos1985
    [29.07.14 22:29:49]

@Valentina3:

Daca imi permiti as avea cateva nedumeriri in legatura cu afirmatiile tale:

1. Nu inteleg de ce nu ati cerut schimbarea camerei... cu siguranta v-ar fi schimbat-o fara nicio problema...

2. In o camera cu vedere la piscina au stat niste prieteni de ai nostri si chiar am fost pe acolo. Intr-adevar oglinda de la baie e putin EXFOLIATA pe la colturi, nicidecum mucegaita...

3. Cum ai apreciat suma de 100 Euro pentru o consultatie... nici intr-un spital privat din Romania nu costa atat, d-apai in BG...

Merci!

Valentina3AUTOR REVIEW
    [29.07.14 22:53:57]

@dragos1985:

1. Am vazut ca este galagie dupa ce deja deafacusem bagajele si ne inatalasem, asa ca era mai greu sa stau sa cer alta camera parerea mea.

2. Nu stiu ce numar de camera aveau prietenii tai pt. ca sunt foarte multe camere, hotel are 3 etaje si mai multe corpuri asa ca nu cred ca toate camerele au oglinzile exfoliate.

3. Am vazut chiar anul trecut cu ochii mei tot in Bulgaria cand au platit 100 de euro pe o consultatie cu tot cu perfuzii, o famlie cu un copil mic.

RADU-RADU*
    [21.08.14 20:17:10]

@Valentina3: aqua parcul s-a deschis pe 1 august si ne-au asteptat cu sampanie si dulciuri. galagie este cam peste tot din pacate. unde e lume multa si copii plus animatie la piscina asa este. am stat exact spre piscina cu balconul dar nu era asa de deranjant. mai bine stateam pe plaja iar distanta pana acolo-10min pe jos era relaxanta chiar daca aveam un copil cu noi

[26.08.14 22:18:07]

@Boyton: albastru pentru jigniri (recidivă)

Boyton, dragos1985, RADU-RADU*, Valentina3
    Alte impresii din această RUBRICĂVita Park Hotel: