ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.07.2014
ÎNSCRIS: 08.06.14
JUL-2014
2 AD. + 2 COPII

Green Park... destul de ok, avand in vedere raportul pret/calitate servicii

Am revenit in acest hotel din Nisipurile de Aur, la doi ani distanta. Am gasit o oferta buna si impreuna cu sotia si copiii (5 si 11 ani) am revenit la acest hotel.

Hotelul l-am gasit o idee mai ok ca aspect fata de ce imi aduceam eu aminte.

Am primit un apartament, care nu cred ca e diferit de un studio decat prin faptul ca s-au mai "plantat" doi pereti de rigips si o usa pentru ideea unei camere distincte, insa e ok pentru cei care au copiii cu ei si doresc putina intimitate. In principiu, destul de spatios, dotat cu frigider si o chicineta, tacamuri, etc. Pe langa pat (nu vorbesc de camera separata) exista si un fotoliu extensibil. Paturile din dormitor erau ok, insa cele din camera mare lasau de dorit, insa poti dormi... cat de cat rezonabil.

La sosire, receptionera, extrem de amabila ne-a spus ca este gata camera noastra (in jur de 13.45) si ne-a sugerat sa ne grabim sa luam masa (la 14.00 se inchidea restaurantul) ca poate ne e foame... Am apreciat grija asta, mai ales pentru copii!!!

Personalul este tanar, zambitor... Nu ma refer aici la "tanti" care facea curatenie in camere... destul de batranele si putin cam lente. De altfel, din cauza lentorii lor nu ne-au vizitat decat de vreo 3 ori in cele 8 zile!!! De cele mai multe ori eram la odihna si nu le-am primit! Insa pe hol erau tot timpul ustentile de curatenie asa ca mai dadeam noi cu matura nisipul acumulat de pe plaja.

O chestie aiurea rau de tot a fost HARTIA IGIENICA! NU radeti! Era atat de subtire ca nici daca o impatureai de 8 ori nu aveai certitudinea ca va rezista!!!

Plaja este destul de aproape, la circa 6-7 minute de mers normal.

Restaurantul - curat... Mancarea - ok... Asta daca nu esti fitzos! Insa gaseai ce sa mananci...

Animatie... so-so... mai mult spre zero, insa noi am stat mai mult plecati din hotel, asa ca... prefer sa nu ma pronunt. Erau niste norvegieni care faceau ceva agitatie pe acolo, dar mai mult pentru deliciul copiilor nordici, destul de numerosi in hotel.

Hotelul are loc unde sa iti pui masina, insa de anul asta au inceput sa ia taxa: 8 leva/zi! Cam mult, zic eu... Intr-o zi am gasit bilet pe parbriz sa ma prezint sa achit parcarea, pentru a evita eventuale probleme. M-am dus la receptie si am spus: Ok, insa vreau factura, iar factura sa fie pe firma (si le-am specificat ca firma este inscrisa in ROI, exclus deci la plata TVA). Dupa ce le-am cerut asta nu au mai pomenit de plata parcarii!!!

Per ansamblu... recomand Green Park pentru un sejur in familie, nu si pentru tinerii singuri. Se vor simti ca din alt film. Consider Green Park potrivit pentru cei cu copii si fara fitze mari.

Mai atrag atentia celor care fac schimb in statiune: aveti mare grija la casele care arata un curs atractiv, scriu mare NO COMISSION, insa scriu acolo undeva: ATRACTIVE RATES WHEN WE SELL! Am vazut multi compatrioti pacaliti! Daca afara e afist cursul atractiv, in interior (afista dar bine ascuns) acel curs "atractiv", este cu mult mai mic... si nu te poti certa cu ei! Deci, evitati aceste case de schimb!

In rest... va doresc sa fiti feriti de evenimente neplacute si sa va simtiti bine!

Trimis de diogene2577 in 28.07.14 23:26:11
Validat / Publicat: 29.07.14 02:14:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Sunny Beach, Nessebar

VIZUALIZĂRI: 3384 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (diogene2577); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 31.00 EUR pe cameră

[29.07.14 02:14:04]

Bun review de debut!

@diogene2577: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

------

diogene2577AUTOR REVIEW
    [29.07.14 23:05:02]

PS - am uitat sa spun ca o nota proasta as da pentru INTERNET... acesta este disponibil doar in holul de la receptie, iar in acel hol NU exista nici macar un scaun!!! Veti fi surprinsi cati copii si adulti se inghesuie pe scari sau pe podea, cu device-uri in mana, pentru a capta o farama de net!!! (exista, totusi, si 2 sau 3 calculatoare la care poti naviga, contra cost)

[30.07.14 01:14:53]

rog aruncă o privire peste următorul link maps.google.ro/maps?q=43. ... &hl=ro&t=m&z=16.

• - fă click-dreapta pe locul unde e amplasată, apoi alege, din meniul ce va apărea, "Ce se află aici" ("What s here?")
  • - în căsuța de sus vor apărea coordonatele GPS ale locului respectiv
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici
  • diogene2577AUTOR REVIEW
    [30.07.14 13:22:18]

@webmaster21:43.289901,28.041776

[30.07.14 13:30:55]

@diogene2577: Mulțam fain. Am modificat "cursorul", rezultând noua poziționare de aici.

În plus, am adnotat coordonatele drept confirmate

ximena
    [02.08.14 23:02:49]

multumim pt info proaspete despre acest hotel... ce preturi erau la sezlonguri si umbrela pe plaja din zona hotelului... cum e piscina hotelului??? ...

diogene2577AUTOR REVIEW
    [02.08.14 23:33:03]

@ximena: Sunt doua piscine... una pentru copii, parca 60cm de apa si una pentru adulti, parca 1,60... Apa curata... sunt ok de racoreala. Sunt si sezlonguri in jurul lor.

La plaja, parca 8 sau 10 leva/buc+umbrela, separat+saltele, separat... nu mai stiu, insa drumul care duce la mare, de la hotel, te lasa chiar intr-o "free zone"...

ximena
    [03.08.14 10:32:37]

@diogene2577: ok... multumesc mult...

diogene2577, ximena
    Alte impresii din această RUBRICĂGreen Park Hotel: