ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.07.2014
PREȚ SEJUR 260 euro ?
REGIM MASĂ fara masa

Sofia Studios [Ponti]3

Studio Sofia - Ponti Vasiliki

Deabia ce ne-am intors din concediu si vreau sa va ofer impresii despre Lefkada. Aici doresc sa va povestesc doar strict despre pensiunea unde am fost cazati.

Ca si amplasament merita toti banii. Privelistea e de vis. Nu ne mai saturam sa ne uitam din balcon la mare. E situata in partea opusa portului, o zona mai linistita si plina de pensiuni.

Atuul ei e cum am mai mentionat, pozitia. Din balcon panorama e superba. Gazda noastra D-na Sofia a fost minunata. Ne-a ajutat cu tot ce-a putut. Mai ales pe prietenii nostri care au avut o problema cu masina pe care o sa o spun la Descopera Lefkada.

Dupa cum spuneam pensiunea a fost minunata. Curatenie se face in fiecare zi. Prosoapele le schimba la 3 zile. Puteti sa va faceti de mancare dc doriti.

Este un magazin la 10 min. de mers pe jos de unde ne faceam proviziile.

Si ca inca un atu, femeia care face curatenie este romanca. Deci cei care nu prea stiu bine engleza pot sa comunice cu ea. Oricum 3 sferturi dintre oaspetii pensiunii erau romani.

Ca un sfat, faceti-va rezervarea din timp si veti avea si o reducere. Noi am platit 260E pe 7 zile.

Eu o recomand cu placere. Noi ne-am simtit tare bine.

Inca o chestie. Vasiliki e cea mai apropiata statiune pentru a ajunge la plajele din Vest. Cand va faceti rezervarea sa nu uitati acest lucru.

Drumurile sunt mai dificile si dc sunteti cazati aici va fi mai usor de ajuns la ele.

Trimis de bogdi83 in 13.07.14 12:06:00
Validat / Publicat: 13.07.14 14:34:57
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bogdi83); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P01 Panorama din balconul pensiunii asupra golfului

ECOURI la acest review

webmasterX [13.07.14 14:39:53] »

bogdi83 [13.07.14 17:44:52] »

@webmasterX: E ok. Locatia e chiar la capatul Statiunii Vasiliki spre Agios Petros. Multumesc

dsum3r [05.04.15 22:28:32] »

Buna ziua,

Am si eu o intrebare vis-a-vis de modalitatea de rezervare si de plata la acest studio. Am vazut ca nu apare pe booking sau tripadvisor. Cum ati facut cu rezervarea si cum ati platit? Daca se poate as dori cateva detalii. Multumesc.

bogdi83 [06.04.15 08:43:51] »

@dsum3r - Buna.

Noi am comunicat cu ei prin mailul obtinut de pe site:http://www.studiossofia. gr/. Plata am facut-o prin western union. Doar avansul de 50%, parca. Deci nu toata suma. Oricum sunt f ok. Merita. Privelistea e de vis. Concediu placut sa aveti. !!

dsum3r [06.04.15 12:38:14] »

@bogdi83 - Multumes pentru informatii si pentru urari.

Eram putin ingrijorat deoarece am citit pe aici ca lumea a tinut legatura cu dl. Dimitris pentru rezervari, iar mie mi-a raspuns dna. Dionysia, care pentru plata mi-a dat contul tatalui dansei, dl. Chortis Ioannis. De aici si temerea.

Shala [18.05.15 13:30:32] »

@dsum3r - Dimitris si Dyonisia sunt fiul respectiv fiica doamnei Sofia, proprietara pensiunii. In general legatura pe mail se tine cu oricare din ei. Eu am conversat cu fiul pe mail iar banii i-am trimis fiicei in Atena

dsum3r [18.05.15 14:04:14] »

@Shala - multumesc pentru info!

bogdi83, dsum3r, Shala