ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.11.2009
  • GR. VÂRSTĂ: 30-40 ani
    ÎNSCRIS: 16.08.09
    NOV-2009

Un oras frumos, un hotel scump

Hotelul Panorama**** este amplasat chiar in centrul frumosului oras medieval Veliko Tarnovo, fiind cel mai central hotel din oras. Camera dubla cu mic dejun a costat 60 de euro. Am sa incep prin a prezenta mai intai

PLUSURILE acestui hotel:

1- se afla pozitionat cental avand locuri de parcare in fata sa, dar care necesita rezervare;

2. - se afla in apropierea bancilor, magazinelor, a numeroaselor restaurante foarte frumoase cu meniuri foarte diversificate si cu cel putin 30-35% mai ieftine decat cele similiare din Bucuresti;

3. - este amplasat pe un deal, receptia aflanduse la parter, iar "etajele" la cota "-", noi am stat la camera 205 care NU se afla la etajul 2, ci la " -4"!... practic cobori la camera si urci la receptie... exact invers ca la orice alt hotel din Romania, deci... interesant si inedit; Liftul panoramic de sticla nu trebuie ratat!

4. - camera desi nu este foarte spatioasa, este suficienta pentru doua persoane; camera este curata cu vedere frumoasa catre dealul cetatii medievale. Un lucru inedit si extrem de util: pe peretele de faianta de langa cada se afla un buton de panica, in cazul in care ti se face rau in cada;

5. - personalul hotelului este prietenos.

MINUSURI :

1. - este mai scump decat multe alte hoteluri in care poti gasi camera dubla cu 30-35Euro/noapte; poti economisi 25 de euro cazandu-te la alt hotel avand conditii similare de confort, iar 25 de euro economisiti te pot ajuta la multe altele in Veliko Tarnovo... fiind cu mult mai pretiosi decat in Romania! (25 euro=50 leva= o masa completa pentru doua persoane plus o sticla de vin de calitate intr-un restaurant central!!!);

2. - are posturi tv doar bulgaresti si desi are 4 stele nu are papucei de unica folosinta;

3. - restaurantul este foarte "sec" cu nimic deosebit, iar barul de noapte (piano bar) este foarte scump, mult prea scump comparativ cu toate celelalte 4 restaurante centrale in care am fost, inclusiv unul cu lautari care cantau si in limba romana! ;

4. - la receptie au dificultati cu limba engleza, mai mult vorbeste engleza portarul-liftierul-hamalul.

Trimis de Wallace* in 17.11.09 14:47:01
    • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 4074 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Wallace*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

mirelab
    [17.11.09 14:50:59]

Inteleg ca ti-a placut una peste alta, nu arunci cu pietre in noi ca te-am manat de la spate in excursia ta. Mi-e dor de Velikoooooo!

Vacante placute!!

michirec
    [17.11.09 15:32:08]

Adevarat, gasesti cazare la 3* cu 25 euro, am fost eu anul acesta la hotel Lucky, aceasi panorama de pe balcon asupra cetatii medievale si am avut si mic dejun, simbolic, este drept, dar a fost...

Mancarea ieftina in Veliko si in cantitate mare, noi am comandat 2 portii de carne si ne-am trezit ca ce a mai ramas (~50%) ne-au pus-o la pachet.....mai fac si romanasii nostri asa....

laurn
    [04.01.11 20:01:07]

As vrea sa contrazic minusurile de la 2 si 4.

Printre posturile NON-bulgaresti puteai gasi posturi internationale (AXN, Discovery, Fashion), nemtesti, rusesti si frantuzesti etc. deci pe toate gusturile. Si eu am stat la acelasi etaj, la cam 207

3 din 3 receptioneri - cati am prins eu in 4 zile -vorbeau engleza suficient.

Nu s-a mentionat nimic de centrul spa cu acces gratuit pentru cei cazati in hotel (piscina, fitness, sauna, etc.). Conditii bune.

[04.01.11 20:10:41]

Probabil pretul camerei este 60 euro asa cum a declarat si autorul impresiilor, in consecinta am modificat pretul din fisa tehnica din 200 in 60 euro.

prajiturica*
    [28.10.11 01:55:15]

60e nu e deloc scump pentru un hotel de 4* in Viena de exemplu este 110e la 4*.

laurn, michirec, prajiturica*
    Alte impresii din această RUBRICĂPanorama Hotel: