ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.07.2014
ÎNSCRIS: 09.05.10
JUL-2014

încărcat de pe telefon!

Calitate, bun gust, ospitalitate

Corali Studios este un hotel de un bun gust desavarsit. Pozitionat la doar 600 m de plaja Golden Beach, intro livada de maslini, departe de zgomotul strazii, de mirosurile de mancare ale tavernelor.

Camere foarte mari, cca 30mp, mobilier nou, de calitate, chicineta cu aragaz, frigider de marime medie si plita electrica de incalzit. Fiecare camera are terasa cu vedere spre gradina si munte. Cele de la etaj au si vedere spre mare.

Parcarea este in spate, intre maslini, deci veti avea umbra destula.

Gazdele sunt extraordinare. Atente, discrete, ospitaliere. Ilias, directorul hotelului vorbeste foarte bine limba engleza si va poate da sfaturi vis a vis de excursii, taverne, plaje. T

otul este de calitate, inclusiv produsele cosmetice din baie.

Recomand cu caldura tuturor pretentiosilor obisnuiti cu hotelurile de calitate din Turcia, Egipt, Spania.

Ce pot sa va spun este ca dupa acest sejur am hotarat ca in fiecare an sa revin la acest hotel.

Trimis de Gregoire63 in 11.07.14 08:36:49
Validat / Publicat: 11.07.14 11:55:24

VIZUALIZĂRI: 2703 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Gregoire63); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[11.07.14 11:55:08]

@Gregoire63: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Corali Studios [Skala Panagia, Chrisi Amoudia]" (deja existentă pe sait)

D Ivanovici
[11.07.14 12:45:34]

Da, este ok.

horachira
[11.07.14 13:54:59]

pfuii,

arata beton, inca nu am vazut in grecia asa studio

Daca si baia ar fi la fel...

Nu ai nici o poza din baie?

D Ivanovici
[11.07.14 14:18:48]

@horachira: nu am. Baia nu e mare, cu cabina de dus. Cosmetice de calitate... gel dus, sampon, sapun, tampoane demachiere, betisoare de urechi, sapun solid, sapun lichid... totul foarte curat... 80% din clienti sunt greci...

[11.07.14 14:54:40]

@Gregoire63: Pe AmFostAcolo aceptăm spre publicare doar fotografii "genuine" (="originale") - din sejurul turiştilor.

Fotografiile încărcate de tine - "împrumutate" de pe pe nt - au fost şterse.

Am aprecia dacă ai încărca în schimb, foto proprii.

[11.07.14 16:18:37]

Articolul a fost selectat pentru o verificare suplimentară a autenticităţii şi naturii dezinteresate a recomandărilor.

Autorul este invitat să încarce un set minimal de poze care să dovedească prezenţa acolo în calitate de turist plătitor.

Dacă nu aveţi fotografii: rog trimiteţi-ne copii după mailurile de rezervare sau orice alt document ar putea ajuta în dovedirea calităţii de turist plătitor.

NOTĂ: Fotografiile (respectiv mailurile, documentele) nu vor fi făcute publice, dacă se solicită expres acest lucru.

[11.07.14 18:38:08]

Am primit dovezile solicitate, mulţumiri familiei autorului pentru colaborare. Ne declarăm 100% convinşi de calitatea de "turist dezinteresat"

Articolul este republicat cu statutul NORMAL.

pink
[09.02.15 11:58:58]

@D Ivanovici -

Buna ziua,

spuneti-mi va rog, pana la plaja ar fi mult de mers? Ma gandesc pt copii (5 ani)... Pe harta vad ca ar fi 8 min . Multumesc!

[09.02.15 13:56:37]

@pink - buna ziua,

Plaja este la cca 500 m. Linistea, peisajul, ospitalitatea proprietarilor compenseaza din plin... Tot ce vedeti in poze este real... Anul acesta am facut deja rezervarile ptr luna iulie... Va recomand cu caldura.

pink
[09.02.15 14:24:49]

Mulțumesc. Îndrăznesc sa va întreb care e tariful pe noapte?

[09.02.15 14:33:30]

@pink - Pentru inceputul lui iulie, 45 e camera la parter si 55 e la etaj. Recomand parterul pentru ca aveti terasa mare cu gazon, copiii putandu-se juca in fata camerei. In spatele vilei se poate parca la umbra, intre maslini. Noi plecam pe 4 iulie, impreuna cu alte doua familii... Pentru sejur de minim 7 nopti, aveti 10% reducere... Contactati proprietarul pe email. Vorbeste f bine limba engleza. daca rezervati, platiti un avans de 30% si totul e ok. Succes!!!

[19.02.15 16:34:49]

@Gregoire63 - eu am rezervat pentru inceputul lunii septembrie, un studio la parter. Am zis sa mai beneficieze de spatiul verde fetita. Dar uitandu-ma acum pe site, am observat ca mesele de la studiourile de jos sunt doar afara? Planificasem sa luam micul dejun in camera, plus unele mese daca se intampla.

Ma cam deranjeaza ca nu e mai aproape de plaja, dar mi-au placut camerele cum arata si exteriorul vilei. Ati observat cumva daca se folosesc mesele acelea de la parter de afara?

[19.02.15 16:59:57]

@anghelada: fiecare camera are masa ei afara, impreuna cu 4 scaune. Dumneavoastra hotarati unde vreti sa mancati. Noi preferam afara, la aer curat si verdeata. Nimic nu va impiedica sa tineti masa in camera. Cat despre distanta, veti vedea ca linistea si confortul compenseaza pe deplin cei 500 m.

[19.02.15 17:12:39]

@Gregoire63: multumesc pentru detalii. Sigur am prefera afara, insa ma gândeam sa nu fie deranjant pentru vecini daca mâncăm afara . Asa ne gândeam si noi, ca atunci când venim in camera ne vom simti ca la munte, apoi mergem si la mare ) am cautat cazare pe plaja mult timp, insa ba nu imi convenea cum arată, ba pretul. Vacanta frumoasa anul acesta!

[19.02.15 17:24:07]

@anghelada: Nu deranjati pe nimeni. Si noi am preferat parterul pentru gradina generoasa. Ati facut foarte bine ca nu ati luat aproape de plaja. Foarte mare galagie, inghesuiala, lipsa locuri de parcare. Preturi mari, camere mici. Aceasta vila mi-a schimbat parerea despre cazarea in Grecia si m-a facut sa revin. Vacanta placuta!!!

[22.02.15 11:46:57]

@Gregoire63 - am trimis avansul de 25% prin western. cred ca joi. i-am trimis dlui mail cu codul si l-am rugat sa-mi spuna daca e totul ok, insa nu am primit inca un raspuns. ar trebui sa-mi fac griji? sau raspunde mai greu? am zis ca ii mai scriu azi un mail. multumesc.

[22.02.15 11:53:34]

@anghelada: Fara grija. Trebuie sa ajunga in oras sa ridice banii. Va va scrie cu siguranta. Proprietarii sunt de o calitate deosebita. Marea majoritate a clientilor sunt greci.

[22.02.15 14:33:58]

@Gregoire63 - da, deja mi-a raspuns ca e zi libera luni si ca se duce marti Nu de alta, dar poate trebuia sa incep iar cautarile si vroiam sa stiu daca e totul ok. Mutumesc!

monicelli
[06.05.15 11:16:57]

Buna ziua,

In cazul in care mergem cu autocarul stiti cumva cum se ajunge acolo? este departe statia?

[06.05.15 11:26:20]

@monicelli: Nu am vazut statie de autocare, dar vila e pe soseaua principala. Soferul poate opri chiar in fata.

monicelli
[06.05.15 11:36:46]

@Gregoire63 - multumesc mult!

anghelada, D Ivanovici, Gregoire63, horachira, monicelli, pink
Alte impresii din această RUBRICĂCorali Studios: