ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.07.2014

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Nu recomand

Scriu acestea chiar de pe terasa hotelului, adica in acest moment mai am de petrecut 2 zile din sejur la acest hotel.

Am fost incantati de camera de hotel, de plaja foarte aproape, de faptul ca avem bar pe plaja, dar am ramas complet dezamagiti de restaurant.

Camera este spatioasa, curata, dar am fost cazati la etajul 11 unde la orele de varf cand toata lumea vine de la plaja se intampla sa ramanem fara apa la dus, iar internetul nu are semnal pana la acest etaj.

De restaurant va pot spune ca este mizerabil, personalul nu este instruit corespunzator, nu se curata mesele dupa ce se ridica unii si poate altii vor sa se aseze sa ia masa. Nu este sare pe mese, solnitele sant goale iar daca ceri dau din umeri si se uita mirati unii la altii ca au alte treburi de facut, nu sant scrumiere pe terasa, trebuie sa scrumez in farfuria din care am mancat.

Personalul vrea sa para politicos dar sant total depasiti. In ceea ce priveste mancarea este sub orice critica si nu este doar parerea mea, asta am putut auzi si de la alti romani cazati aici.

Felurile de mancare se repeta foarte des dar nu asta ar fi problema cat faptul ca nu este gatita bine, uneori carnea este cruda alteori prea uscata si fara gust, ciorbele parca sant laturi de dat la porci.

La micul dejun omletele sant ingrozitoare, 2 feluri de parizer si unul de sunca din cele mai ieftine posibile cred si cascavalul parca e sapun.

Noi intradevar am avut ocazia sa vizitam si alte locatii de pe litoralul bulgaresc, grecesc si turcesc si chiar romanesc la hoteluri de 4 si 5 stele, dar nicaieri nu am fost dezamagiti ca aici.

Ar mai fi ele si altele de spus, dar ar insemna sa stau pe net pana in noapte la povesti.

Tineti cont ca noi nu santem niste persoane foarte simandicoase si ca ne asteptam sa nu se ridice la asteptari impresionante, dar acest hotel nu merita 4 stele.

Pentru cei care le place sa se laude ca au fost in concediu in Bulgaria si care se rezuma doar la cantitate si nu calitate probabil ca e ok.

Cu regret spun ca nu mai revin aici si voi avea mai multa grija in alegerea vacantei.

Trimis de Mya in 05.07.14 20:38:24
Validat / Publicat: 05.07.14 22:43:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Duni, Sunny Beach

VIZUALIZĂRI: 1878 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mya); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[05.07.14 22:42:47]

@Mya: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Eventuale modificări, corecturi, ajustări "finale" (inclusiv a notelor acordate) se pot aduce, la finalul sejurului, prin intermediul rubricii "Ecouri" = cea de faţă

[05.07.14 22:46:48]

@Mya: nu ai acordat note la capitolele "SERVICII" şi "BUCĂTĂRIE & MASA"...

Rog scrie-le aici, ca ecou (procent, între 0 şi 100%), le adăugăm noi, ulterior, în "caseta tehnică"

Floria CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[05.07.14 23:38:48]

Cu părere de rău constat că nimic nu s-a schimbat faţă de vara anului 2012. Am petrecut multe vacanţe pe litoralul bulgăresc dar Berlin Golden Beach a fost hotelul cu cele mai proaste servicii... Am scris despre acesta imediat ce am venit din vacanţă tocmai în speranţa că cei care vor citi vor evita o vacanţă mai puţin reuşită.

Noi am avut noroc, am anunţat imediat agenţia prin intermediul căreia plecăm în vacanţă în Bulgaria despre neregulile de la acest hotel, pe primul loc fiind instalaţiile sanitare defecte, mizeria din restaurant şi mâncarea de proastă calitate.

Fiind sâmbătă nu ne-au putut ajuta dar luni la ora 12 ne-au mutat la hotelul alăturat, SENTIDO Golden Star (vezi impresii). Am fost atât de mulţumiţi de SENTIDO încât am revenit şi în 2013!

Vacanţe frumoase vă doresc, fără neplăcerile de la Berlin Golden Beach!

[05.07.14 23:46:14]

@webmaster: Atat la capitolul"servicii" cat si la "bucatarie & masa" acord un procent de 30%.

[05.07.14 23:51:14]

@Floria: Multumesc pentru mesaj.

Noi am venit aici fara a fi alegerea noastra. Am fost relocati in urma dezastrului petrecut in Albena.

Prea multe optiuni nu aveam.

[06.07.14 00:01:16]

@Mya: "30%" este chiar "între" două opţiuni prestabiite AFA.

având de ales între

- 37.5% = mai degrabă nemulţumit

sau

- 25% = foarte nemulţumit

ce ai alege? (la fiecare din cele două capitole de notare)

[06.07.14 00:22:21]

@webmaster: 25%

[06.07.14 00:24:46]

@Mya: 25% la ambele capitole

[06.07.14 00:29:42]

@Mya: mulţumesc.

notele la capitolele "SERVICII" şi "BUCĂTĂRIE & MASA" au fost setate la "25% = foarte nemulţumit".

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[06.07.14 01:19:04]

@Mya:

nu sant scrumiere pe terasa, trebuie sa scrumez in farfuria din care am mancat.

Imagine fără cuvinte. Oricât de proastă ar fi mâncarea, mi se pare lipsă de civilizație să folosești farfuria cu resturi de mâncare pe post de scrumieră. Oare chiar nu se pot solicita scrumiere?

[06.07.14 07:46:26]

@nicole33: Am solicitat. Nu au suficiente scrumiere pentru toata terasa asa ca prefera sa nu le mai puna pe mese. Nu mai zic de cata vesela sparge personalul zilnic.

CarmenCat
[08.07.14 10:03:13]

Se pare ca am fost chiar in aceeasi perioada. Sustin tot, absolut tot ce ai scris. Voi scrie separat si parerea mea.

CarmenCat, Floria, Mya, nicole33
Alte impresii din această RUBRICĂBerlin Golden Beach Hotel: