ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.07.2014
DIN: Deva
ÎNSCRIS: 10.07.11
JUN-2014

Foarte nemulțumit

Concediu la Tripiti Bungalow

Dupa ce am citit aici parerile am fos destul de necajit de hotararea luata pentru achizitionarea sejurlui in aceasta locatie. Am discutat si cu dansul.norilor, utilizator ce are un optimsm extrem de dezvoltat (pentru care il felicit).

Dar fiindca l-am achizitionat pe ultima suta (la inceputul lunii Iunie) nu am avut prea multe varinte. Pretul comparativ cu alte oferte a fost relativ mic, ceea ce m-a si atras initial. Nu am prea avut timp de analiza oferte.

Dupa ce am condus aproxmativ 1100 Km (cu pauza la Gevgelija - Macdonia) am ajuns la Tripiti pe la ora 13:45. Am fost repartizati in camera imediat.

Camera 309, undeva a patra cladire pe deal. In aceasta camera usile (culisable) de la balcon erau blocate neputandu-se inchide complet daca era cazul si totodata din aceasta cauza nu portea sistemul de racire. Exista un senzor la usa ce decupleaza sistemul daca usile sunt deschise. Pe balcon era un scaun antic rupt iargeamul de la usa balconului fisurat. Am solictat repararea usilor, a venit imediat un angajat al hotelului ce s-a chinuit vreao 15 minute pentru a le desface, dar nu a reusit.

M-am intors la receptie si am cerut o alta camera. Am primit camera cu numarul 251 care nu era inca pregatita si trebuia sa mai asteptam. Dupa o analiza mai amanuntita am constatat ca aceasta nu avea balcon cu toate ca in voucher era specifict acest lucru.

M-am intors din nou la receptie cu motivarea respectiva, mi-a dat dreptate cred, prin ridicarea umerilor si mi-a oferit un alt rand de chei - camera 311. Aici la prima vedere parea ok... si am ramas.

Sa trecem la... treaba

AERUL CONDITIONAT NU EXISTA. Sper din tot sufletul sa nu am o problema eu in aceasta pivinta. Poate nu stiu eu ce inseamna aer conditionat si nu cunosc diferenta dintr aer ventilat si aer conditonat. Am auzit si pe alti turisti ce se plangeau de aceasta problema

Mobilierul este vechi iar o mare parte din el este realizat prin zidarie. Balustradele si structura terasei (balconului) sunt din lemn vechi putred si nu prezinta incredre din punct de vedere a sigurantei.

Curat in camere se face la 3 zile in sensul ca se schimba prosoapele, se da cu matura si se duce gunoiul.

Masa este identica la 2 zile. Chiar stiam ce primim la mas in ziua urmtoare fara a citi undeva meniul. Daca ai fost la bulgari aici ramai socat de zgarcenia grecilor. In toate cele 9 zile nu am primit nici o prajitura. Singurul fruct ce ni se servea zilnic era lubenita. Oale (cele de gaina) si niste carnaciori mici, ca cei de bere erau la ordinea zilei. In primele 2 zile a fost ok dar in fiecare zi era mult prea mult.

Piscina arata bine de la dstanta. Cand te apropiai vedeai sezlonguri rupte. Chiar am prins o perioada cand din nu stiu cemotiv a trebuit a schimbe apa. Tot acest proces de golire, spalare si umplere piscina a durat... Cat credeti? 4 zile - fabulos

Plaja este micuta relativ aproape (300m) exista sezlonguri in dreptul hotelului DREAM PALACE cu 8 euro inchiriatul, iar daca se doreste sa se serveasca pranzul la taverna din apropiere aveam reducere 8 euro la factura.

Cam aceste lucruri doream sa le prezint.

Nu mai spun ca de cand am venit pana am plecat si cred ca si dupa aia, la baia femei un robinet era bandajat ca dupa razboi pentru a nu se folosi...

Trimis de dmidvichi in 04.07.14 10:54:22
Validat / Publicat: 04.07.14 11:47:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: HALKIDIKI - POLICHRONO; PARALIA KATERINI

VIZUALIZĂRI: 4580 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dmidvichi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

bullet123
[04.07.14 15:43:40]

Am fost anul trecut acolo, si am plecat in aceiasi zi. Nu se putea sta, iar apa lipsea cu desavarsire.

Totii romanii erau foarte revoltati, iar indiferenta patronilor, lasa de dorit. Mai tarziu dupa ce am avut nenumarate discutii cu cei de la receptie, cu managerul si cei de la agentie pentru a incerca solutionarea problemelo, am afat ca in tot acest timp patronii erau la piscina, si nu ii interesa catusi de putin de problemele noastre.

Am avut camera dubla trecuta in vaucher, asta primeam, AC era optional si nu intra in conditiile contractuale, la fel ca si apa, lipsa ei fiind motivata de faptul ca locatia se afla pe o insula si toata lumea nu are apa in sezon.

Ma cam indoiesc

bullet123