ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.04.2014
ÎNSCRIS: 29.04.14
APR-2014

Charlemagne Hotel3

Hotel Charlemange 3*

Hotelul mi-a fost recomandat de o prietena care lucreaza la o agentie de turism.

Hotelul se afla in renumitul cartier la Defense la doua statii de Grand Arche.

Ca mijloc de transport puteai sa mergi de la statia noastra in orice parte, si eram cam la 2 statii de Porte Maillot, care este autogara unde te lasa autobuzele de la cursele low-cost.

El este pozitionat cal la 100 m de statia de metrou. Hotelul este micut dar cochet, iar langa ai restaurante unde poti sa mananci la preturi accesibile dar si supermarketuri precum si servicii de spalatorie. Camera a fost micuta dar curata. Se facea in fiecare zi curat, se schimbau prosoapele precum la 4 zile ne-a schimbat si lenjeria, am beneficiat totodata si de Wi-FI gratuit in camera.

Micul dejun a fost consistent si proaspat si in fiecare zi incercau sa mai schimbe cate ceva, mai adaugau cate o salata de fructe sau alte croissante.

Noi am fost foarte multumiti pentru ca a fost un cartier linistit si nu am avut probleme noaptea cu negrii sau cersetori, iar cei de la receptie ne-au ajutat in permanenta cu informatii utile. Recomand din suflet.

Trimis de andre18 in 29.04.14 11:27:08
Validat / Publicat: 29.04.14 13:16:56
  • A fost prima sa vizită/vacanță în FRANȚA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andre18); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.