ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.03.2014
PREȚ SEJUR 245 EUR ?
REGIM MASĂ Fara masa

Vasiliki Blue Studios3

Vasiliki Blue - o experienta unica

Am hotarat sa vizitam insula Lefkada din Grecia in luna septembrie 2013 impreuna cu sotia mea si cu prietenii nostri. Dupa indelungi cautari si nenumarate variante, am gasit vila Vasiliki Blue din satul Vasiliki (am ales aceasta localitate deoarece era cea mai apropiata de plajele pe care doream noi sa le vedem). Am sunat la numarul ce se gasea pe site si am vorbit cu Ioannis, proprietarul unitatii, si ne-am inteles asupra pretului, am platit in avans prima noapte de cazare si am facut rezervarea (am primit prin e-mail si o dovada).

Cand am ajuns in Vasiliki, am recunoscut vila foarte usor deoarece arata exact ca si in fotografii. Am parcat masina langa vila iar Ioannis ne-a ajutat cu bagajele si ne-a condus la camere. Am stat in camerele de la al doilea etaj. Acestea sunt foarte spatioase si beneficiaza de bucatarie utilata cu tot ce ai nevoie, baie mare, TV, Wifi gratuit, aer conditionat si mobilier destul pentru a-ti putea despacheta toate bagajele. Insa ceea ce m-a impresionat cel mai mult a fost balconul. Masa si scaunele se gasesc pe balcon pentru ca, in timp ce iti savurezi cafeaua/masa, privirea iti este incantata de albastrul minunat al marii Ionice. Doar privelistea aceea face toti banii!

Ar mai fi de mentionat faptul ca toate apartamentele beneficiaza de vedere neobturata catre golf/mare si au parte de o priveliste superba.

In imediata apropiere a vilei se gasesc magazine, supermarket-uri, taverne, restaurante, dar si o brutarie care serveste mai mereu paine calda.

Recomand restaurantul Gyros Ioannis (nu are nici o legatura cu proprietarul vilei) care serveste mancare foarte buna.

In Vasiliki se gasesc cateva plaje dragute insa daca doriti sa vedeti atractiile peincipale ale insulei (Porto Katsiki, Egremni, Megali Petra, Kathisma) va fi nevoie sa mergeti cu masina si va recomand s-o faceti.

Despre proprietar, Ioannis Zogos, pot sa spun ca este un om extraordinar, cum rar intalnesti. Este foarte amabil si prietenos si mereu dispus sa te ajute cu orice.

In ceea ce proveste insula Lefkada, marea majoritate a drumurilor sunt asfaltate si foarte bine intretinute insa sunt ceva mai inguste decat la noi.

Recomand cu caldura vila Vasiliki Blue pentru cei care se gandesc sa petreaca un concediu de neuitat in Lefkada.

Trimis de Calin.B in 17.03.14 01:47:46
Validat / Publicat: 17.03.14 08:24:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Paralia Katerini

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Calin.B); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P01 Balcon cu vedere la mare

ECOURI la acest review

webmaster [17.03.14 05:02:40] »

@Calin.B: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

webmaster [17.03.14 08:24:10] »

Mutat în rubrica "Vasiliki Blue Studios [Vasiliki]" (nou-creată pe sait).